main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Concurs de fanficuri de Paste

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Apr 1, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    So, m-am hotarat sa organizez un concurs de fanficuri. :D

    Wait, nu inchideti fereastra. Just hear me out, ok? Va ofer a once in a life time oportunity here! Este vorba de un concurs happy. Foarte happy. Aveti sansa sa va imaginati cea mai fericita zi din viata personajului vostru preferat. :) Yup, that's what the fanfic is supposed to be about.

    Happy happy days.

    Now I know this sounds somewhat boring, dar depinde de ce personaj alegeti si ce intelegeti prin fericire. Now, de exemplu ati putea sa-l alegeti pe...Obi Wan, si cea mai fericita zi din viata lui sa fie ziua cand Qui Gon l-a luat ca padawan, pentru Luke sa fie o situatie ipotetica gen l-a salvat pe taica-su si he lived to see the day cand asta ii spune: "I love you son. And I'm proud of you". AWWWWWWWWWW!
    Sau daca e vorba de Darth Maul... sa fie ziua cand sta rezemat de un munte de cadavre ale jedi.

    Poate sa fie orice, care pentru voi inseamna fericirea suprema pentru un personaj. :D

    So. Who wants some? Termenul e 29 aprilie. :D Si, yes, there will be prizes! Unul dintre ele va spun sigur ca este cartea Bucuria Vietii de Irving stone, one of my favourites. Altceva, hmmm... I'll think about it. Dar unul dintre ele va fi categoric ceva substantial.

    In speranta ca v-am starnit apetitul de scriitor,
    I remain yours truly
    ComicDiva
     
  2. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    I am considering it. Ideea e ca voi fi plecata din tara 13-21, si deci nu stiu cat timp imi mai ramane.
    Dar sunt deschisa la idee, in functie de timp, asta daca nici tu nu uiti de alte discutii ale noastre. :D
    Quid pro quo.
     
  3. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si eu m-as baga dar nu stiu cum o sa stau cu timpul...
    Vedem, pana pe 29 mai e timp :D
     
  4. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu de-abia astept sa apara un concurs pe care sa nu-l organizez eu, deci categoric ma bag :D
    Trebuie sa ma gandesc la un personaj beton si la un plot. E cam complicat cu fericirea asta :D
     
  5. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Haide Mara. Fa un efort. Doar vin sarbatorile de Paste. Trebuie sa-ti vina inspiratia aia de undeva. :D
     
  6. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am o idee (destul de vaga) despre ce voi scrie, dar n-o sa ma apuc decat dupa sarbatori, cand sper ca o sa ciupesc cateva zile de concediu. Dar asta cu conditia ca pana atunci sa se inscrie si altii. Daca o sa fiu singura, exista riscul sa castig concursul :D
     
  7. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Ar fi o idee cu Luke si Vader vopsind oua impreuna.
     
  8. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Sau unul altuia. :D
     
  9. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu, the second one is a bag image in my head :(
     
  10. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    I'm not sure Vader had the mental (or physical ;)) condition for that kind of activity.
     
Thread Status:
Not open for further replies.