main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

concurs de poezie.........

Discussion in 'Archive: Romania' started by darth_flame, Oct 17, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. darth_flame

    darth_flame Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jul 28, 2006
    -m-am gandit de mult la un concurs de poezie.....ca pana la urma o sa se plictiseasca lumea de ficuri......
    -daca tot e sa aiba o tema sa fie antiteza dintre intuneric si lumina......cum ar fi partea intunecata a fortei si partea luminoasa daca ar fi sa ne referim la star wars...dar as prefera sa nu fie legat de sw.
    -daca sunt pe aici pers interesate sa spuneti si va dau Idul meu de mess sa mi le trimiteti....apoi la sfarsit le postez intr-un poll...fara numele autorului...pt k sa nu se voteze autorul ci poezia
    -la un premiu nu m-am gandit inca.....daca chiar este nevoie dati-mi aici ideei de premii :)
    -termenul limita e intai noiembrie ( 1.11.2006)

    ps.....prima mea incercare de a organiza un concurs asa ca sper sa mearga


    SUCCES TUTUROR
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    E o idee draguta, si imi pare bine ca ai luat initiativa de a organiza un concurs. E un lucru laudabil, iar tema este interesanta. Am mai avut doua concursuri de poezii in trecut, si au fost experiente interesante.
    Cat despre premiu, nu este neaparata nevoie de el, dupa parerea mea. Poti oferi un premiu daca doresti si ai posibilitatea sa o faci. Dar noi lucram si pe gratis :D

    Nu am inteles totusi partea asta:

    daca sunt pe aici pers interesate sa spuneti si va dau Idul meu de mess sa mi le trimiteti



    Tu nu vrei ca ceilalti membri sa citeasca poeziile si sa iei tu decizia asupra castigatorului?
    Cum se procedeaza de obicei: poeziile/ficurile se posteaza pe forum, dupa care se deschide un poll si toti cei care doresc sa o faca voteaza poezia care le-a placut mai mult.

    Dar fiind concursul tau, desigur ca tu esti cea care stabileste regulile. Doar sa ne dai ceva lamuriri suplimentare.




     
  3. darth_flame

    darth_flame Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jul 28, 2006
    nu m-am exprimat eu destul de bine...sorry........vroiam sa zic k ei imi trimit poeziile pe mess si eu le pun a sfarsit intr-un poll....fara numele autorului......pt k asa mi se pare cel mai corect




    am editat potul anterior...,ms k ai zis mara,.......apropo.....u intrii cu o poezie?
     
  4. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Aha, am inteles. Se pare ca ideea cu "anonimatul" a prins :)

    Particip, bineinteles. Sunt un adevarat talent la scris poezii. :oops:
     
  5. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    If I may, as vrea sa propun o tema alternativa pentru cine este oarecum inhibat de tema (destul de grea dupa parerea mea) de lumina vs intuneric.
    Din moment ce concursul se desfasoara de Holloween, hai sa incercam sa dedicam poeziile ori unei anumite rase de extraterestri ori unui personaj extraterestru din SW :) Inteleg ca tendinta va fi una de caterinca, dar banuiesc ca Chantal sau Tezeu vor putea sa faca poezii serioase despre personajele lor preferate.

    Just a suggestion.
     
  6. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Da, dar daca unii vor alege o tema si altii pe cealalta, cred ca va fi destul de greu sa pui in balanta si sa compari poeziile, avand in vedere ca cele doua lucruri nu au prea multe in comun.
    Eu nu stiu daca as reusi sa scriu o poezie la "caterinca", cum ziceti voi. Singura mea incercare de acest gen e cea cu mormolocul, care e complet aiurea si penibila. Dar presupun ca in caz de forta majora se accepta sa inlocuiesc cuvantul "mormoloc" cu "Jar-Jar Binks", nu?

    Ups, sorry, am uitat ca trebuie sa fie anonime. Dar cum oricum stiti voi poezia cu mormolocul, asta e... :)
     
  7. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Hmmm...nu am participat niciodata la un concurs de compus chestii[face_thinking] ....si nici acum nu este cazul[face_shame_on_you]
     
  8. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Atata timp cat "Darth Maul" rimeaza cu "sex god" (:eek:), eu ma bag. :D

    Vezi, draga D, ce repede ma prind?
     
  9. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Din cate am inteles din primul post al lui darth_flame, ea ar prefera ca poeziile sa nu fie SW.
     
  10. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Nope. In nici un caz. Nu sunt cu creatiile artistice. Sorry. Ca de obicei, nu ma bag.
     
  11. darth_flame

    darth_flame Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jul 28, 2006
    nu e vorba de ceea c prefer eu...a fost doar o idee....cum vreti voi.....degeaba facem dupa tema mea daca nimeni nu participa......eu zic k si ideea divei este foarte buna...desi eu una nu cred k o sa am vreo idee despre ce poezie as putea scrie.....eu am zis ideea mea de tema.....dar daca credeti k este prea grea si nu o sa puteti scrie :D putem sa o schimbam
     
  12. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    nu e nevoie sa ne dai id-ul, l-au pus la user detailes [face_batting]
     
  13. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    I = Write.no way();
     
  14. darth_flame

    darth_flame Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jul 28, 2006
    pana la urma participa cineva sau nu??? (in afara de mara)
     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pai eu sunt sigura ca vor participa pana la urma toti cei care o fac de obicei la concursurile de ficuri.
     
  16. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    eu nu sunt sigur, daca imi vine o idee o sa fac [face_peace] , daca nu (cel mai probabil) nu [face_skull]
     
  17. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    I must be flipping my lid: I'm actually considering taking part in a contest. :D

    :-BI'd give it a slightly different approach:

    Function Contest Entries
    Declare Andrei As Computer.Nerd
    Declare Cyber As Computer.Geek

    Set Andrei = New Computer.Nerd
    Andrei.write("No Way!")

    Set Cyber = New Computer.Geek
    Cyber.scramble
    If Cyber.GotIdea Then
    Cyber.write("Evrika!")
    Else
    Cyber.write("Darn the luck!")
    End If
    End Function
     
  18. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    I just started jawa, so give me a break. It was only a template, you have to modify it to suit your needs.
     
  19. valo

    valo Jedi Master star 1

    Registered:
    Aug 24, 2006
    [face_laugh]
    @Milena: Ai uitat sa tratezi exceptiile.
     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si eu zic la fel... daca-mi vine vreo idee ma bag, daca nu, voi citi doar creatiile latora...
    Auziti... da' un concurs de predici nu facem? Eu deja m-am bagat sa mai fac una ca s-o prezint in clasa si un coleg m-a "contactat" pentru o a treia (pe bere :D)
     
  21. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Hey, don't take it personally, I've just started java myself. [face_peace] Then again, that code is VB.

    @Valo, by Gosling, you're right!
    Well...too late to think about it now...guess we're gonna have to live with run-time errors. [face_whistling]
     
  22. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Parca ne ocupam putin de cate engleza folosim pe metru patrat de text...
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ca sa nu zic ca asta e topic de concurs de poezii!! :p
     
  24. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    :rolleyes:
    Fiecare cu fixurile lui...It's a free forum, so just leave me be.

    Daca tot a venit vorba, la concurs putem participa cu poezii in engleza? :D
     
  25. darth_flame

    darth_flame Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jul 28, 2006
Thread Status:
Not open for further replies.