main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Concurs de Valentine's Day (credeati cumva ca ati scapat?) - editia a II-a

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Jan 25, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    pai eu as intra in concurs... da' nuj.. am voie cu poza ca nu stiu sa desenez :D
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nu, nu ai voie cu poza, pentru ca stii sa desenezi :D
    Adica ai voie cu poza, cu conditia sa pui si un desen langa ea. Adica o poza si un desen. Sau doua, sau trei.
     
  3. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    pe bune, chiar nu stiu sa desenez..:_|
    fie.. poza e super... o sa ma gandesc ce sa desenez.
     
  4. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    mno ca cica sa fiu io primul participant

    asta e desenul
    [image=http://img176.imageshack.us/img176/6175/urechefb0.jpg]

    asta e poza
    [image=http://img176.imageshack.us/img176/149/valentinedy7.jpg]
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Poza e super, imi place tare mult. E foarte sexy babuta aia care isi duce languros mana la batic :D

    Si desenul e interesant, dar nu prea inteleg ce legatura are urechea cu iubirea, chiar daca e in forma de inima.
     
  6. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Particip si eu la concurs.
    De vreme ce sunt o catastrofa naturala la desen voi iesi la inaintare cu o fotografie.
    Aceasta este poza :

    [image=http://img117.imageshack.us/img117/2195/picture022qq2.jpg]

     
  7. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Foarte frumoase flori, Rogue.

    Incep sa apara concurentii. Cu aceasta ocazie va reamintesc ca, la fel ca anul trecut, aceasta este o tombola, nu un concurs simplu. Deci, in momentul in care va postati desenele/fotografiile va rog sa precizati si ce obiect oferiti ca premiu. Premiile vor merge la castigatorul concursului, iar obiectul oferit de castigator il va primi ocupantul locului al doilea. Nu trebuie sa fie lucruri scumpe, dar sa aiba legatura cu iubirea, of course.
    Thanks!
     
  8. darth_flame

    darth_flame Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jul 28, 2006
    m-am ambalat repede k particip si akm bineinteles k nu mai merge netul,scannerul,programul cu care aveam d gand sa prelucrez poza...ce mai..jumatate de calculator[face_frustrated] ...daca vedeti un calc aruncat pe geam stiti de ce[face_devil]
     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001

    Pune o inimioara pe el, fa-i o poza si poti intra in concurs...
    :D
     
  10. valo

    valo Jedi Master star 1

    Registered:
    Aug 24, 2006
    Hm... Cred ca si eu pot face asta... Ce poate fi asa greu? :)
     
  11. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pai n ue greu deloc :D
    Mai aveti timp pana duminica seara sa va postati operele de arta. Pot eventual sa prelungesc data - limita cu 2-3 zile, dar sper sa nu fie nevoie.
     
  12. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Foarte faina "chestie", arapila, imi sugereaza un fel de "Luceafar pamantesc". Si se potriveste la fix cu melodia. Mi-ar fi placut ca la sfarsit sa inchida ochii (e inevitabil) si sa se transforme de tot in munte.

    Dar ma tem ca nu se incadreaza la concurs, fiindca nu e nici desen, nici fotografie. Dar mi-ai dat o idee, si poate in viitorul apropiat vom organiza un concurs de filmulete si videoclipuri. Stiu ca mai sunt si alti amatori pe aici.


    Va reamintesc ca mai aveti doua zile la dispozitie pentru a va posta lucrarile. Nu avem decat doi concurenti pana acum. Nu lasati chiar pe ultima clipa, va rog frumos :)
     
  14. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    si tu lasi pe ultima clipa [face_shame_on_you]
     
  15. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    :D O ...da. Abia astept. Just say when!
     
  16. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    he he astept concursul. Bagati mai poze la concurs!!!
     
  17. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Aham :D
    E ultima zi. Va rog sa spuneti daca aveti nevoie de mai mult timp!
     
  18. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ah, nu avem voie cu videoclipuri? Chiar daca sunt pe baza de fotografii? :D Anyway, uite ce facusem eu: http://www.youtube.com/watch?v=LYu8sRc0jYY

    And it is about love damnit! :) Mi-ar placea sa particip cu un desen atunci dar asta pun maine ca azi am o prostie de proiect de terminat.
     
  19. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    si eu maine, inca nu m-am apucat de ele si am atestatul de terminat pe maine....azi nu dorm :(
     
  20. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    [image=http://img128.imageshack.us/img128/2639/desertflowerspb3.jpg]
     
  21. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Superb. Si-ar putea gasi locul cu usurinta in colectiile de wallpapers pe care le gasesti pe net.


    Diva & Cyber: E in regula sa prelungim termenul cu o zi sau chiar cu doua. Eu din pacate nu stiu daca voi participa. Am incercat sa fac un desen, dar nu mi-a reusit. L-am rupt intr-un moment de nervi :D Nu stiu daca voi avea timp sa fac altul, fiindca maine e luni si incepe serviciul. Oricum voi oferi un premiu castigatorului concursului, mai ales ca am impresia ca in final va fi concurs si nu tombola :p

    Cat despre subiectul concursului, m-am gandit ca ar fi mai bine sa participati cu desene/fotografii, fiindca un videoclip poate exprima uneori mai multe decat o singura fotografie. Dar eu nu as vrea sa impun restrictii spiritului vostru creator :D. Daca ceilalti concurenti sunt de acord, arapila si Diva pot intra in concurs cu videoclipurile lor.
     
  22. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    [image=http://i2.photobucket.com/albums/y29/ComicDiva/luke-mara.jpg]

    Here it is. :D Nu stiu daca cineva a prins prima varianta a desenului pe care am pus-o dar am zis ca era prea deprimanta asa ca am facut niste modificari. Sper sa se inteleaga ca Mara intinde mana dupa blaster... desi la cat mai chinuie pe mine talentul. :D

    Hope you like it.
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am vazut si prima varianta, eu zic ca o poti pune si pe aia. Sunt faine amandoua, dar cred ca prima mi-a placut mai mult. Poate fiindca e mai sadica :D

    Mai sunt ceva restantieri pe care ii astept neaparat sa posteze (o sa-i omor cu mana mea daca nu o fac :D), asa ca mai asteptam un pic. Mai ales ca nu am cumparat premiul inca. Am eu ceva special in minte, dar nu reusesc sa gasesc :(
     
  24. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    E mai sadica dar a si iesit mult mai bine. :) O pastrez pe asta daca e ok si cealalta o patrezi pentru tine daca vrei. It's going to be our little secret.
     
  25. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ah... si maine ma duc la targul de cadouri de sf Valentin sau iau ceva sa pun la tombola. Hopefully nu or sa fie inimioare de plus dar you never know. :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.