main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Concurs Star Wars - Trivia !!!

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Feb 25, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Doona si AK-610, sunteti in concurs.
     
  2. Darth-Alex

    Darth-Alex Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 8, 2004
    e tarziu sa cer sa fiu si yo inscris?
     
  3. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Nu e tarziu, va mai puteti inscrie pana maine seara, cand voi da raspunsul la prima intrebare.
    Pe forumul nostru, regulile sunt flexibile.:)

    Darth Alex, esti in concurs.
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Mai astept raspunsurile de la SV Andrei, arapila si Darth Alex. Restul concurentilor au raspuns corect.
     
  5. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Adica eu nu am raspuns corect??????????
     
  6. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Ai raspuns corect. Postarea de mai sus am scris-o inainte de a primi raspunsul tau.
    Mai astept pana astazi la miezul noptii raspunsurile de la SV Andrei si Darth Alex. Daca nu le primesc, vor fi din pacate exclusi din concurs.
     
  7. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Au ramas in concurs:

    DeadlyPiranha
    ImOtHep
    Roguesquad
    arapila
    Dark_Anakin_11
    Doona101
    AK-610

    Raspuns corect la intrebarea 1: Tusken Raiders/Bantha

    Intrebarea 2:

    AL CUI SCLAV A FOST ANAKIN SKYWALKER INAINTE DE A INTRA IN PROPRIETATEA LUI WATTO?

    Aveti 48 de ore pentru a raspunde la intrebare.
     
  8. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    If I'll give you a Milka chocolate with lots of raisins and hazelnuts, you think I may get my "friendly" title back?
     
  9. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Imi cer scuze ca ti-am pocit numele, probabil s-a intamplat pentru ca atunci cand spui "piranha" te gandesti mai curand la "deadly" decat la "friendly" :).
     
  10. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    arapila mi s-a "plans" ca intrebarile sunt prea usoare. Asa cum am mai spus, gradul lor de dificultate va creste, si putin mai incolo nu veti putea gasi raspunsurile doar uitandu-va la filme. Primele intrebari sunt doar pentru "incalzire". In cele din urma, va trebui sa pun intrebari mai grele iar concurentii sa fie eliminati, pentru ca doresc sa castige cel mai bun si sa nu fiu nevoita sa trag la sorti castigatorul.
    Asa ca... succes tuturor!
     
  11. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Succes si din partea mea, guys!! :)
     
  12. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    astept sa fie ceva mai greu... parca intrebarile erau din carti nu din filme... :D da... chiar ma asteptam sa fie intrebari de genul: "Cat poarta Luke la papuc?". Si raspunsul acesta sa fie doar in cartea X la pagina Y.
     
  13. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Intrebarile vor fi si din filme, si din carti. Oricum, am o gramada de intrebari si inca nu am stabilit care le voi posta sau nu. Dar cum vad ca va descurcati cu intrebarile usoare, voi trece la altele un pic mai dificile. Iar la sfarsit vor fi intrebari cu adevarat incuietoare. You asked for it!
     
  14. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Mai astept raspunsul pentru intrebarea nr.2 de la AK-610. Restul concurentilor au raspuns corect.
     
  15. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Raspunsul corect la intrebarea nr. 2: Gardulla the Hutt (dar se pare ca toata lumea a stiut asta).

    Sa trecem la intrebarea numarul 3. Nu e chiar asa de grea cum poate parea la prima vedere (si sa nu ma intrebati cine e Ponda Baba!):

    CE AU IN COMUN DARTH VADER, PONDA BABA, C-3PO, LUKE SKYWALKER SI WAMPA?

    Stati, cugetati si raspundeti in 48 de ore!
     
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Mara te rog poti sa postezi intrebarile, iar cand toti au dat raspunsul, sa pui si raspunsurile online? Sa citim si noi intrebarile si raspunsurile :)
     
  17. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Mara chiar imi place intrebarea... ii super faina... dar nu stiu daca o sa raspund corect... daca gasim alt lucru in comun se pune? Sau daca nu raspunde nimeni ce se intampla?
     
  18. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Nu exista decat UN SINGUR LUCRU pe care il au in comun aceste personaje. Si am primit deja un raspuns corect. Nu e greu, trebuie doar "sa va pice fisa". Ca sa va ajut putin, va spun ca poate ar fi trebuit sa-l scot pe C-3PO de pe aceasta lista. La el problema nu e chiar asa "evidenta".

    Sergiu, tu vrei sa postez raspunsurile exacte pe care le-au dat concurentii la fiecare intrebare? Apropo, tu stii care e raspunsul la intrebarea nr. 3? Asa, de curiozitate... Daca il stii, nu-l posta aici, spune-mi prim PM.
     
  19. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Mai astept raspunsurile de la Doona, Imothep si Dark_Anakin_11. Ceilalti concurenti au raspuns corect.
    Sergiu, poate ma ajuti cu cateva intrebari mai dificile pentru concurenti, vad ca pana acum s-au descurcat foarte bine, iar intrebarile pe care le am pregatite nu sunt deosebit de grele, si va trebui sa ii departajez cumva. Daca la sfarsitul celor 10 intrebari vor fi mai multi concurenti ramasi in joc, cred ca voi proceda cam la fel ca in fotbal, cu "lovituri de departajare". Vor fi seturi de cate cinci intrebari si cine raspunde corect la cat mai multe, va castiga.
    Dar mai am nevoie de cateva idei de intrebari bune de la tine. Ma ajuti?

     
  20. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    iti dau un pm cu idei de intrebari ;)
     
  21. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Raspuns la intrebarea nr.3: Fiecare din personajele enumerate si-au pierdut la un moment dat cate o mana, sau dupa cum a spus AK-610: "o mana, un brat sau o laba".

    Dark_Anakin_11 este singurul de la care nu am primit PM. Ceilalti concurenti au raspuns corect si au ramas in concurs.

    Intrebarea nr.4:

    CE STAR FAIMOS A VRUT SA JOACE ROLUL LUI JAR JAR BINKS SI DE CE A FOST REFUZAT DE GEORGE LUCAS?
     
  22. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Nu stie nimeni?????
     
  23. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu am auzit un zvon ... Dar credeam ca e o gluma! Sa fie vorba oare de cine cred eu ???
     
  24. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Nu am de unde sa stiu de cine crezi tu ca e vorba, daca nu-mi trimiti PM. Nu va fie frica sa va dati cu presupusul, chiar daca nu sunteti siguri de raspuns. Daca raspunsul nu e bun, va spun si mai aveti dreptul la o incercare.
     
  25. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    apoi nu am gasit nimic mi-am pus neamurile si pietenii chiar si vecinii sa ma ajute dar.. nimic...


    EDIT: Unde se pot depune contestatiile? :D parca intrebarile erau legate de carti...
     
Thread Status:
Not open for further replies.