main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Cosmetice - Baba sufera la frumusete

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Jan 22, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Da, draga, asa e :p
     
  2. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    :rolleyes:
    'What's wrong with it?' you ask...well nothing except that it's a great waste of time and valuable paper.
    Next worst thing after Cosmopolitan, IMO.
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ca sa stii daca-i asa sau nu trebuie sa citesti mai intai :D
    Nu-mi spune ca citesti Men's Health! :p
     
  4. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Faptul ca am citit o data revista ca sa-mi formulez o parere nu inseamna ca "o citesc". :p

    Sau ca inlocuiesc Level! (Not in a million years)
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Da, draga, asa e :p
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ce naiba nici un baiat nu citeste Playboy, in schimb citesc cu totii gay magazines?o_O
     
  7. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Tezeu, ca sa reducem drastic numarul de viitoare posturi pe forum, hai sa stabilim o regula: daca nu spui nimic ca sa ma constrazici, esti de acord cu mine. ok? :D (Don't answer that, I'll take it as a "da, draga, asa e").

    Back on topic. Is that "I have to go powder my nose" ever anything but an excuse? I mean do women actually go to fix thier make-up in the middle of a date?

    Pai Playboy nu mi-a picat in mana, dar trebuie ca e ceva de capul revistei aleia de o citeste juma de glob.
     
  8. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Nu citesc Men's Health. That's, like, so <censored> . Level rules! Desi nici Playboy nu e rau.

    Aftershave: Denim Tornado momentan
    Sapun: Fa albastru cu alb (nu stiu ce naiba e, dar imi place)
    Gel de par, spuma, pieptene nu folosesc.
    Sampon de par: Ceva tampenie de la Avon.
    Deodorant: nu am preferinta, inspiratie de moment

    In general sunt prea ocupat sa ma ingrijesc prea mult. in fond ziua are doar 24 de ore. 5 dorm, 8 lucrez 5 merg la scoala, restul sunt pentru activitati relaxante. Nu am timp.
     
  9. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Eu mai citeam Playboy prin liceu,dar FHM are articole mai interesante.
     
  10. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Yeah sure![face_whistling]
     
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Eu la cate numere de playboy am cumparat nu am citit decat 1 articol, ala de la cyber-babes in playboy :))
     
  12. Rhodna

    Rhodna Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Nov 28, 2006
    Back on topic. Is that "I have to go powder my nose" ever anything but an excuse? I mean do women actually go to fix thier make-up in the middle of a date?

    Not if they want to go on a second date with that same person! [face_devil] :p

    Nu este o scuza pe care sa o fi folosit vreodata - nici nu ar tine, stiind cat de putin make-up folosesc eu! 8-}
     
  13. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    I knew it!
    It's all just a big conspiracy. :D
     
  14. Rhodna

    Rhodna Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Nov 28, 2006
    Acum doi ani, iubita varului meu s-a gandit sa ma ajute la capitolul cosmetice si m-a luat (cu forta) la o sesiune de shopping. Rezultatul? O grama de nervi, incapatanare din partea mea si un scandal imens pe care i l-a facut lui Nicu, dupa care a urmat invariabila despratire! :p

    Nu cred ca m-a iertat pe deplin pentru asta nici chiar azi! :D
     
  15. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eh, nu-l merita, iti zic eu :D
     
  16. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Te cred. Azi in supermarket, in timp ce ezitam intre "Mami" si "Cosmopolitan" (aveam chef de citit o revista azi), mi-a sarit in ochi un titlu de pe coperta FHM: "Leaga-ma de calorifer". Sunt convinsa ca era un articol deosebit de interesant :p
     
  17. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Am nevoie de rimel. :) Ultimul pe care mi l-am luat l-am pierdut si il folosisem abia de trei sau patru ori. Oricum era o porcarie de la Avon si nu am plans dupa el.
    Anyway, care ar fi o suma decenta pentru un rimel? 20 RON? 30 de RON? N-as da chiar 30 de RON unless it's REALLY REALLY good. Imi face genele sa arate a periute de dinti or something. :)
     
  18. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Cu 30 de RON as da de baut la toata clasa (nu chiar, da' zic si eu) si tu ii dai pe rimel... iz just pure EVIL!
     
  19. Rhodna

    Rhodna Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Nov 28, 2006
    I was thinking the exact same thing... o_O

    Singurul rimel care mi s-a parut vreodata a fi cat de cat bun este Double Extension, de la L'Oreal - dar costa destul de mult! :D
     
  20. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Berea ca berea, dar de 30 RON aproape ca iti iei o carte sf in engleza de la diverta...iar dupa ce stai noaptea s-o citesti, cine mai are nevoie de rimel? :p

    De 10 rimeluri imi iau Hennesy & Pattersson, the third edition.
     
  21. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu zic ca mai buna e beiutura... dupa cateva guri zdravene te apuci tu de scris... cum crezi c-a ajuns Lucas sa-l descopere pe Jar Jar?
     
  22. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nah, eu zic ca a luat ceva mai greu la bord decat bautura pentru Jar Jar. Cum ar fi cocaina de exemplu. Altfel de ce Jar Jar semana asa de mult cu un jamaican? :D
     
  23. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    iz the ganja man, the ganja :D
     
  24. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    ...am mai scris si la "ce te atrage la o femeie"...machiajul nu il consider bun sau prost pentru o femeie, insa trebuie si ala dat cu masura si cu bun gust.

    Ceea ce insa vreau sa spun aici este ca mi se pare NORMAl si chiar de laudat ca BABA sa SUFERE LA FRUMUSETE...chiar privesc cu admiratie cate o doamna in varsta (si nu cu admiratie bolnava sau de neam prost cum sunt unii idioti) cum este aranjata si machiata si elegant imbracata...in contrast cu cate o baba mahalagioaica care face piata cu fata inraita si bazmaua trasa pe frunte...si va zic eu ca nu e vorba de bani...ci de educatie si bun simt...

    Cum de altfel mi se pare normal ca si MOSU sa sufere "la frumusete"...in sensul de a sta ingrijit si cat se poate in forma, de a avea tinuta si prestanta...asadar, daca trec anii peste noi asta nu inseamna ca trebuie sa adoptam o tinuta bolnavicioasa, hidoasa si de om calcat de viata in picioare....

    ...concluzia mea...cine nu sufera la frumusete (nu cea vulgara si de agatat sau mai stiu eu ce le trece unora prin cap) ar trebui sa sufere... un om elegant si cu prestanta se simte mai bine in pielea lui si in societate...asa ca sa ne aranjam si sa ne simtim bine...dar sa nu cadem in ridicol, cum sunt unii turturei care deja o iau razna si se invart cu fete de varsta ficelor lor sau babute cu implanturi in buze de zici ca e altceva numai gura nu....

    SUFERA LA FRUMUSETE DAR FA ASTA CU BUN GUST!
     
  25. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    So... astazi mi-am luat o solutie de lac de unghii de la Avon pentru prevenirea exfolierii si degradarii unghiilor. Desi la mine nu prea merge cu prevenirea ca sunt deja exfoliate! :)

    Anyway, cineva :D mi-a spus ca Avon se pricepe la unghii deci am zis sa incerc. I'll let you know daca functioneaza si pt mine.

    Meanwhile, ce dracu se face in privinta punctelor negre de pe fata? Mai are cineva problema asta?

     
Thread Status:
Not open for further replies.