Cosmetice - Baba sufera la frumusete

Discussion in 'Romania' started by ComicDiva, Jan 22, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Da, e un buton la photoshop care le rezolva...

Merge solutia aia pentru prevenirea exfolierii unghiilor. Am dat si eu de vreo doua ori pe unghii cu ea. si nu mi s-au mai exfoliat.

P.S. Cand am vazut ca merge am dat si pe cap... sa vedeti cum imi straluceste acum :D
  2. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    I'll subscribe la problema cu punctele negre. Eu imi fac infuzie cu flori de musetel ca sa scap de ele... the alternative is a bag on the face, but the minute I tried that one was the minute I had a frontal colission with a tree (what? the thing just appeared out of nowhere!)

@Tezeu, nu credem pana nu vedem. So picture, please!
  3. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    De fapt, singura alternativa valabila e frecventarea unui cabinet cosmetic odata pe luna :p
  4. Milena_Syan Force Ghost

star 4
  5. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    [image=http://img208.imageshack.us/img208/2593/pimpinoc1.jpg]
  6. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Azi mi-am cumparat un parfum, e a doua oara in viata mea cand cumpar parfum. Primisem acum cativa ani de la o prietena din Franta un parfum ce mirosea a primavara si a fost singurul care mi-a placut vreodata cu adevarat. Din pacate nu ma istiam cum se numeste si oricum nu conta, era clar ca nu am unde sa-l gasesc aici. Tineam minte doar ca e de la The Body Shop. Azi am intrat in magazinul cu pricina cu gandul sa-mi cumpar o crema de unt de cacao (miroase asa de bine ca-ti vine s-o mananci), and guess what? Mi-am vazut parfumul. Logic, crema a fost uitata pe loc. Sau ma rog, pana la salariul urmator :D
  7. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Pai dar zi-ne si noua cum se numeste parfumul, nu fi egoista. :D Si wow, crema de unt de cacao? E crema de corp sau cum?
  8. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Eu am mancat nist Crem-Ole de cacao... mama ce buna a fost!
  9. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Parfumul se numeste Spring Orchid.

[image=http://blogimg.goo.ne.jp/user_image/1b/c3/0a6848fb80c3f66b4adff990c85e9103.jpg]

Si da, crema de unt de cacao e crema de corp, mai au din aceeasi gama si gel de dus, crema exfolianta si inca ceva, nu mai tin minte ce (oricum, crema e super, pe verificate).
  10. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Fetele! Si baietii, vedeti a ainceput sezonul promotiilor si puteti sa va luati si cosmetice la reducere!

Mi-am cumparat un gel de dus de la Yves ROcher cu aroma de mure. Yumi. Si daca aveti probleme cu punctele negre, fie vorba intre noi, eu mi-am luat un gel corector de la Avon de 10 lei si chiar a functionat si am mai scapat de punctele negre.
  11. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Am ceva probleme cu punctele negre, apar aici: ............. Ce ma fac?:p
  12. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
    Foloseste noul Backspace!

Punctele dispar!!

[face_laugh][face_laugh]

13. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    exista reduceri la cosmetice?
  14. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Tre' sa-mi iau crema pentru fatza ca nu mai tine!
  15. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    eu nu m-am mai barbierit de cand am terminat cu bacul si incep sa arat like a young jack sparrow dar mi-e lene :))
  16. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Eu nu m-am mai barbierit de la ultimul oral. Deci miercuri fac 2 saptamani.
  17. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Doamen, ce he-men avem pe forum. Now all we need este sa inceapa fetele sa spuna ca nu s-au mai epilat de nu stiu cand si vezi cum apar comentariile de genul: "EWWWWWWW!"

:)
  18. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Acel "Backspace" suna cam gay, pe asta l-or fi folisind tipii din Brokeback Mountain?
  19. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
Thread Status:
Not open for further replies.