main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Cum ati reactionat cand ati auzit cuvintele ?I am your father??

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Oct 30, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu pe atunci aveam vreo 13 ani. Ca toti cei de atunci, am vazut mai intai ?Imperiul contraataca? care a aparut inainte de ?A New Hope? in cinematografele noastre (nici acum nu stiu care a fost motivul). Stiu ca pe tot parcursul filmului m-a chinuit o intrebare: De ce e episodul V, unde sunt primele patru??

    Prima mea reactie a fost de surprindere totala. Si m-am intrebat daca e adevarat sau e fost doar o metoda folosita de Vader pentru a-l atrage pe Luke de partea sa. Si stiu ca in toata sala a rasunat o exclamatie colectiva de surpriza.
    Pana nu am vazut ROTJ, mai tarziu, m-am tot intrebat daca o fi sau nu adevarat?

    Voi cum ati reactionat? Cei care sunt mai tineri, probabil stiau deja din auzite ca Vader este tatal lui Luke? Sau a fost si pentru voi o surpriza? Ati vazut mai intai trilogia originala sau Episodul I?
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am stiut despre I am your daddy ;) de la un prieten si abia cam dupa cateva zile am vazut si eu SW la cinema
     
  3. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu eram cam mic atunci cand l-am vazut si nu prea am reactionat sa zic asa...pana cand am mai crescut si l-am vazut din nou deja stiam de chestia asta asa ca...

     
  4. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Prietenul la care am vazut filmul imi traducea caci eu la varsta de 6-7 ani nu intelegeam deloc engleza...
    Si cand mi-a zis "asta negru e tatal baiatului" am ramas binenteles surprins.
    "Cine,asta??? Pai nu e robot???"
     
  5. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Va dati seama ce neimportanta, nesocanta si nerelevanta ar fi fost aceasta dezvaluire daca filmele ar fi fost facute in ordine cronologica?

    Oricum,mMi-am propus sa readuc in fata cateva din topicurile noastre vechi pentru ca si noii nostri membri sa raspunda la ele, daca o doresc.
     
  6. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Topic-ul asta mi-a scapat. Am crezut ca e o cacealma, dar apoi m-am gandit ca poate are dreptate. Oricum, Vader a facut o mutare destul de inteligenta.
     
  7. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    "Da... siiiii????"

    Mentionez ca primul film Star Wars care l-am vazut a fost Return of the Jedi la 4 ani , apoi ESB la 6 ani, si apoi ANH la 6 ani si jumatate.
    Am stiut ca Vader era tatal lui Luke inainte sa stiu cum ma cheama. :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.