main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Despre fotbal si alte sporturi

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Mar 10, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Constat cu surpindere ca nici unul din baietii de pe forum nu s-a gandit sa deschida un astfel de topic, asa ca o voi face eu, inspirata de meciul care sta sa inceapa.
    Avand in vedere ca suntem in plina "primavara europeana", desi vremea nu o prea arata, iar returul campionatului intern bate si el la usa, dati si postati!
     
  2. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Nici un microbist pe forum?
    Poli tocmai i-a spulberat pe CFR Cluj cu 3-0... He, he, sunt foarte bucuroasa. La anul sigur castiga campionatul :p (limbuta e pentru suporterii echipelor capitaliste!)
     
  3. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    hmmm... Mara esti microbista? Ia zi Steaua sau Rapid? :D
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Sunt microbista atunci cand e cazul. Intre Steaua si Rapid, tre' sa aleg Rapid, ca-s infratiti cu Poli la galerie, nu pentru ca-mi plac mie in mod deosebit.
    Dar imi pare bine ca Steaua merge mai departe in Cupa UEFA. Si ma intrebam aseara daca o fi inghetat Rogue degeaba pe stadion...
     
  5. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    vaaaaaaaaaaaaaaaaaaai eu sunt stelist! biiig fan i am! mara, chiar tzii cu Rapid?
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    nu sunt microbist, sorry
     
  7. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Chiar NU tin cu Rapid. Dupa cum am spus, tin cu Poli Timisoara.
     
  8. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Hai Steaua!!!! (sa nu ma auda astia din clasa...) :D
     
  9. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    nici eu nu sunt microbist. Sporturile mele preferate sunt aruncatul cu privirea, halbere, si uneori coniac-canoe :D :p
     
  10. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sporturi pe care le-am practicat: judo si polo (pe bune).

    Acum practic urcatul la volan, mersul cu masina, tirul cu ochii inchisi, inotul in iaurtul de fructe de la Danone (ala cu Bifidus Essensis - ca sa nu ma stressssez [face_hypnotized] ) si lupta cu grebla si lopata de zapada (depinde de anotimp) etc
     
  11. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Interesante sporturi, SV Andrei si Sergiu... Daca mai sunt si alti membri pe forum care practica sporturi deosebite, cred ca am putea organiza propria noastra olimpiada!
     
  12. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    ...lupta cu sabii laser sau macar cu maciuci laser :p :D
     
  13. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    ...hahah... meciul statea sa inceapa...dar era un cer negru peste Bucuresti de ziceai ca esti seara pe Coruscant !!!
    Nu-mi venea sa cred cind am deschis TV-ul, la 19.59, sa vad cum incepe STEAUA-VILLAREAL ...
    Cind colo, era STEAUA-VALENCIA !!
    "Bai, ce dracu' ?!" zic eu ...
    "Parca a mai fost odata asta !!"
    Brusc apare din dreapta ecranului un picture-in-picture : "Stadionul Ghencea LIVE"
    ....ninsoareeeeee !!!
    Ca-n povesti !! Povesti de groaza, mdeh !!
    Ma duc la geam ... dau drapajele la o parte, inmarmuresc !
    Intrasem in casa la 19.20 ! Era uscat pe-afara !! La 20.00 erau 15 cm de zapada (nu va kuati dupa aia de la TV !! CHIAR erau 15 cm, si nu 5-6 cum ziceau ei !!!)

    A doua zi, dupa ninsoarea ca-n povesti, a aparut un soare ca-n povesti, care a transformat totul intr-o mocirla de cosmar !!! O limonada noroioasa si-o fleoshkaiala cumplita !!!
    Anyway, am trecut si de asta !

    DISEARA : STEAUA-VILLAREAL (again ! speram sa nu mai ninga :) )
    Cred ca toata suflarea din Romania ar trebui sa lase la o parte iubirea pentru un anumit club, si sa tina cu Steaua; judecand la rece, reprezinta singura echipa care "a trecut", in ultimii ... 15 ani ?! Sau cam pe-acolo...

    Dumnezeu a vrut SA NU JOACE JOIA TRECUTA, ci AZI PE SOARE, ca sa-i batem sa ne unga la suflet iar pe spanioli sa le mearga fulgii, ca uite cum isi bat joc de noi pe la granitele Europei !!!

    Sporturi practicate pina acum :
    -inot
    -atletism (viteza si cros)
    -ping-pong
    -baschet
    -Wado-Ryu
    -intretinere fizica cu ajutorul greutatilor (nu as numi-o "culturism" deoarece nu m-as caracteriza drept masiv, ci drept armonios si atletic; sunt interesat mai mult de sanatatea corpului, si nu de "fibra")

    La primele 4 am renuntzat cind am terminat liceul.
    La Wado-Ryu cind am terminat facultatea (insa ma mai duc din cind in cind...sa transpir un pic :) )

    La intretinerea fizica NU VOI RENUNTA NICIODATA. Sotia mea imi spune ca sunt diliu, de ma "auto-flagelez" atita (m-aude cum trag, imping, gem, rasuflu etc :) ); oi fi eu diliu, dar ea are 1.69 m si 55 de kg (adica e o "bunesa"); iar saptamana trecuta si-a luat o bicicleta medicinala (ca "sunt cam grasutza, draga !")
    ...pai EU sunt diliu ?!
     
  14. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Domnule armonios si atletic,
    Daca erai stelist adevarat, inghetai si tu miercurea trecuta la stadion, nu stateai in fata TV-ului la caldurica...
     
  15. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Da' cine-a zis ca e stelist adevarat ??????
    ...haha, ultima data am fost pe NATIONAL (aka LIA MANOLIU), la un meci cu Dinamo, in nush ce cupa...in anul 2 de faculatte...adica prin 1992 !!!

    Nu m-as duce pe stadion ...
     
  16. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Se pare ca noi doi avem totusi ceva puncte in comun. Eu am practicat shotokan in Romania timp de opt ani si 2-3 ani de kickboxing aici (cand merg la gym) dar mai subtzireanu' ca nu prea am timp. De asemenea am facut ski de performanta (locul patru la nationale). Anyways, am intrerupt orice preocupare sportiva serioasa cand am intrat la facultate. Am incercat sa revin mai tarziu insa era prea tarziu - entuziasmul varstei se pierduse deja. Acum practic ocazional aruncarea cu greutati in familie.
     
  17. Darth-Alex

    Darth-Alex Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 8, 2004
    sergiu, vad ca ai practicat JUDO. facem un randori sau o lupta la sol? am facut si yo judo vreo 4 ani.
     
  18. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sorry Darth Alex, acum ma mai lupt doar cu gagicile :D ;)

    0-0 halalalalalalalalal meci...
     
  19. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    FriendlyPiranha : ... hihihihihi, atunci cind o sa ne intilnim o sa ne salutam reciproc cu un empi in gat !!! :)

    Serge : ...hai mai, ca au jucat bine; pe de alta parte, Villareal nu era Valencia ... se vedea clar ca Steaua juca cu altcineva ... Mie mi-a placut ...s-au luptat bine...dar m-a enervat C U M P L I T ratarea aia din 6 metri !!! (...si am cam strins din fund la pirueta aia a lui Sorin sau cum dracu' il chema pe conquistador...)
     
  20. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Sure thing man, we should do it sometime, at least virtually. I'd rather prefer a kagato geri well applied on clavicle (for a hug). Anyways, until then seiza kamae you little fighter. Cheers
     
  21. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ma simt dator sa postez in acest topic.
    Incepand cu fotbalul, pot afirma ca sunt STELIST inrait, dar am renuntat de vreun an si ceva sa mai merg pe stadion.
    Stadionul Ghencea e la 5 minute de mers per pedes, deci distanta nu e un motiv.
    Motivul este ca m-am saturat sa aud aceleasi injuraturi over and over again si de aceea prefer sa ma manifest in fata televizorului.
    Am la activ destul de multe descinderi pe Ghencea si pe stadioanele adversarelor, ba chiar si pe stadioanele din tara.
    Vreau sa va spun ca dupa meciul de la Valencia, nu am acordat nici o sansa Stelei, dar la 20 de minute de la finalul meciului de la noi, am luat un steag mare si am mers pe o ploaie infernala cu un prieten la Universitate sa ne bucuram...
    A fost o noapte de vis, sarbatorita ca de Revelion, in tot Drumul Taberei auzindu-se pentru 10-15 minute numai bubuituri de la petarde...
    Cu Villareal eu zic ca aventura Stelei in Europa va lua sfarsit.
    Despre celelalte sporturi, voi reveni mai tarziu cu o alta postare...
     
  22. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Cosmarule meu : Sa mor la 90 de ani , in timp ce urmaresc la televizor o noua emisiune (oare a cita ????) care aduce aminte de seara magica de la Sevilla ... :)





     
  23. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Asta da cosmar... Brrr...
     
  24. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Revin cu o dedicatie pentru prietenul meu ROGUESQUAD ;) :

    HAI DINAMO !!!!

    HAI DINAMO !!!!

    HAI DINAMO !!!!


    :p :p :p
     
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Si aici va interveni iepurashul de Pasti (ca ala de la Playboy e cu Cosmica Pasarin ;) , iar cel de la Plai cu Boi a dat faliment si a fost impuscat) si va va intreba ce cadou vreti de Craciun :p :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.