main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Despre fotbal si alte sporturi

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Mar 10, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Eu sunt optimist (poate inconstient de optimist...). Eu zic ca ii facem praf pe toti. Mai greu, mai cu emotii, dar ii batem pe toti. [face_flag]
     
  2. valo

    valo Jedi Master star 1

    Registered:
    Aug 24, 2006
    Si mie a inceput sa-mi placa Becali pt ca iubeste Steaua, nu o vede NUMAI o sursa de venit, vis-a-vis de Copos sau de actionarii de la Dinamo (mai sunt si altii). Si a mai fost si conflictul Becali-Vadim din care Becali a stiut cum sa iasa.

    Mai e si MM Stoica, pe care il dispretuiesc pentru gura care vorbeste aiurea cand de multe ori trebuie sa taca, si in acelasi timp ma uimeste devotamentul lui pentru Steaua... nu de putine ori l-am vazut plangand dupa cate un gol (al stelei) si imbtatisand jucatorii ca o fetitza de 12 ani dupa o victorie meritata. Astia sunt oamenii de care are nevoie fiecare echipa.

    Una peste alta, conducerea stelei este cat de cat un model pentru celelalte.

    PS: Pe copos il urasc pt ce-i face lui Razvan, degeaba.
     
  3. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    Fotbalul rusesc a evoluat mult, chiar si cel ucrainean in mare, dar Dinamo Kiev a decazut.. nu mai are puterea ce o avea in trecut. Stiu ca nu Becali a jucat pe teren, dar macar el nu a vandut jucatori asa cum faceam patronii cluburilor inainte, acesta este motivul pt care acum steaua chiar are echipa buna. Dar orice ar face steaua faptul ca Becali este un prost si jumatate nu se schimba:).. norocul lui ca are o armata de oameni bine platiti in jurul lui care sa-i spuna ce trebuie sa faca in fiecare clipa.
     
  4. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eh... inca o seara magica petrecuta in fata televizorului...
    [face_love]
     
  5. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Nu a fost rau. Dar sper sa nu ne facem de ras iarasi pe ultima suta de metri, ca si stiti voi cand.
     
  6. valo

    valo Jedi Master star 1

    Registered:
    Aug 24, 2006
    Dinamo - Steaua 1-0 in min 91. Dinamo poate invinge pe teren propriu doar daca Steaua joaca in 9 oameni :p :p
     
  7. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Am vazut ca nu s-a postat de mult aici si mi-am amintit de Steaua-Real Madrid 0-1 si trebuie sa spun ca a fost prima oara cand mi-a parut rau ca o echipa romaneasca pierde in fata unei echipe fff. bune fiindca in acest meci steaua chiar merita sa castige sau macar un egal,nu ca in restul cazurilor cand sunt depasiti de experienta si artificiile tehnice(mama ce-mi place expresia)unei echipe mai taletate.Si de Banel imi parea rau fiindca ii venea sa planga si regreta deciizia p care a facut-o,la fel ca si portarul cel nou(whaterver his name is)care pana in momentul cu pricina a aparat impecabil.Dar nu stie nimeni de ce nu a fost la postul lui in momentul autogolului.Stie cineva???
     
  8. valo

    valo Jedi Master star 1

    Registered:
    Aug 24, 2006
    Am inteles ca e un fel de regula nescrisa, cum ca portarul trebuie sa stea in afara spatiului portii cand primeste mingea de la un coechipier, pentru a evita o pasa gresita in fata propriei porti. Dar cand adversarul e la 17-18 m de poarta nu stiu daca se mai aplica regula. Nicolita chiar a plans pe teren, dar a plans mai mult in vestiare. Nu a fost numai vina lui.

    Si, prin autogolul lui Nicolita, Real Madrid a devenit o echipa patetica, la propriu. Nu prea i-am vazut atat de huiduiti si fluierati de proprii suporteri, la ei acasa. Chiar daca am pierdut cu 1-0, Real Madrid nu a inscris cu Steaua Bucuresti. Asta e tot ce inca mai conteaza [face_peace]
     
  9. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    "Si, prin autogolul lui Nicolita, Real Madrid a devenit o echipa patetica, la propriu."

    Nu mi-au placut niciodata adunaturile de staruri asa k....
     
  10. valo

    valo Jedi Master star 1

    Registered:
    Aug 24, 2006
    E cea mai buna dovada cum ca "ce e mult, strica"...
     
  11. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Hiellooooo... A inceput campionatul european de fotbal! N-aveti nimic de zis? :D
     
  12. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    hai Romania... e bine?:p
     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    E bine. Putem sa ne punem acum toti acelasi avatar, spre deosebire de campionatul mondial :D
     
  14. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
  15. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    mara, nuj ce sa zic, dar cine o sa ne vada avatarele asa? :p numa noi.. si in plus mi-e lene..
     
  16. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Eu zic ca o sa ne bata Italia. 2-0.
     
  17. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ar fi tare sa fie tot 0-0. :)
     
  18. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Nu, tare ar fi sa fie TOATE meciurile 0-0. :D
     
  19. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Ce ciuda mi-e ca aici sunt toate meciurile pe la 4,5 - si eu sunt la lucru! :mad:

    Anyway, there's so many french and italian people here you might just as well shut up about being romanian. [face_tired]
    Flag thing isa good idea. Everyone, please post as much as you can on the FF France (general, north and south) boards - unfortunatelly Italy and Netherlands don't have any. :)
     
  20. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Surprinzator pentru mine, nu pierduram. Torusi,Forta nu a fost cu Mutu azi.
     
  21. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Lasa, ca e bine. Inca avem sanse de calificare mai departe.
     
  22. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    cred ca o sa ragusesc..
     
  23. Darth_Garak

    Darth_Garak Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Jul 28, 2005
    As fi murit de ras daca-i bateam pe macaronari.
     
  24. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    To be fair, s-au descurcat foarte bine. Echipa noastra, care este.
     
  25. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Pe Mutu l-as castra. Personal... Oricum, avem sanse mari sa mergem mai departe. Deocamdata ne tinem bine desi pozitia noastra nu este tocmai ideala :(
     
Thread Status:
Not open for further replies.