Dystrybucja gier Lucas Arts w Polsce

Discussion in 'Poland' started by DarthRumcajs, Oct 7, 2003.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. DarthRumcajs Jedi Master

star 4
    Hmm... moze jasli od dolu sie nie da, to moze z gory.
    Czy nie uwazacie, ze moznaby wystosowac jakas prosbe (czy inne pismo) do Lucas Arts w sprawie jakosci, ceny i estetyki gier ich produkcji rozprowadzanych w polsce?
    Ja uwazam, ze LA powinno sie tym zainteresowac, jazeli powaznie mysli o walce z piractwem. Bo ile osob kupi legalne produkty, skoro pirackie sa na tym samym poziomie i dziesieciokrotnie tansze?
    Wydaje mi sie, ze LA powinna wplynac na naszych wydawcow - albo niech ceny obniza, albo niech wydaja na takim poziomie jak w USA.
    Skoro nas gleboko w d..., to moze uwag od Lucas Arts poslucha.
  2. Darth-Anonymous Jedi Knight

star 1
    Jesli chodzi o Jedi Academy, to ciezko jest sie wypowiadac o jakosci wersji pirackiej oraz wersji oryginalnej, dopoki nie przeprowadzi sie ich szczegolowego porownania. Kazdy przeciez wie, iz nastapil przeciek BETY i kto zareczy, ze piraci nie wciskaja jej teraz ludziom? Dodatkowo na pudelku z gra jest informacja o specjalnym zabezpieczeniu przed kopiowaniem. Sumujac to wszystko w jedna calosc uwazam, iz posiadacze wersji z "drugiego obiegu" powinni sie dobrze zastanowic w co tak naprawde graja. Nic nie twierdze na pewno, ale gdybym byl piratem, to nie chcialo by mi sie lamac zabezpieczen, skoro moglbym sciagnac gre z Internetu i nastepnie ja do woli kopiowac, zbijajac przy tym sporo kasy, praktycznie bez ryzyka.
  3. Master_Thon Jedi Master

star 4
    ja kupilem oryginalne jedi Academy i jestem zadowolony z samej... fakt ze duzo kosztowala :( ale pieniedzmi zajela sie moja siostra :D... Ale co do tej petycji to dobry pomysl :D
  4. DarthRumcajs Jedi Master

star 4
    Odnosnie wersji pirackiej i handlowej. Mialem okazje miec je rownoczesnie, wiec moglem je porownac. Poza skrakowanymi dwoma exekami do single i multi wersje te niczym sie nie roznia, chociaz dotarly do mnie informacje o dwuch wersjach - podobno roznica jest tylko w datach modyfikacji kilku plikow, ale ich zwartosc jest identyczna.
    A tak w ogole to nie chodzilo mi w tym poscie o JA - gra juz wyszla i stalo sie :( batalie trzeba zaczac o KOTOR
  5. Darth-Anonymous Jedi Knight

star 1
    Jedynym sposobem na obnizenie ceny, ktory znam, to jest jej spolszczenie poprzez dubbing. Strzelam, ze spolszczony KotOR nie kosztowalby duzo wiecej niz 100 zlotych. Na Bastionie byla o tym mowa, ze wowczas nie istnieje ryzyko wycieku gry poza kraj i dlatego nie musi ona az tyle kosztowac. Problem w tym, ze ludzie tak duzo gadajacy o obnizce ceny, wypowiadaja sie jednoczesnie przeciw dubbingowi. Jakos nie dociera do nich fakt, ze bardzo rzadko mozna miec w zyciu wszystko...
  6. DarthRumcajs Jedi Master

star 4
    To nie tak.
    Ja widze to w ten sposob: albo jakosc, albo cena. Jak gorsze to tansze, chca w tej samej cenie, to ma byc tej samej jakosci. To chyba oczywiste i nikt od nikogo nic nadzwyczajnego nie wymaga.
  7. Darth-Anonymous Jedi Knight

star 1
    Mowisz o jakosci... ale o jakosci czego? Obawiam sie, ze jakosc oryginalnej gry jest taka sama w Polsce jak w Stanach Zjednoczonych. Watpie by LEM wyznaczal cene 169 zl dlatego, ze wydaje im sie, iz wyprodukowali bajeranckie pudelko i umiescili w nim cacy instrukcje. 169 zl to jest jak dla mnie cena gry. Jesli chcesz obnizki tej ceny, to trzeba postarac sie o obnizke licencji czy co oni tam wykupuja od LucasArtsu. Jaki masz wiec sposob na uzyskanie obnizki licencji, skoro odrzucamy dubbing?
  8. Master_Thon Jedi Master

star 4
    ... a propo instrukcji... to czy ktos z was (mowie do tych co kupili oryginalke) zauwazyli blad w tlumaczeniu??

Na drugiej stronie (chyba) dzial ma tytul Instacjacja a powinien miec Instalacja... zdaje mi sie... Takze wielki LOL... :D
  9. DarthRumcajs Jedi Master

star 4
    I znowu dostrzegam blad w rozumowaniu.
    Licencja stanowi gora 50% ceny gry, reszta to widzimisie polskiego wydawcy.
    A czy cena wersji dubingowanej bedzie nizsza to tez w to smiem watpic - zmaleje koszt licencji, ale za to wydawca doliczy sobie koszty jakie poniusl zatrudniajac tlumaczy i aktorow czytajacych tekst.
  10. Darth-Anonymous Jedi Knight

star 1
    Nie moge sie wypowiadac za LEM, dlaczego oni ustalaja taka cene, a nie inna. Trzeba by ich poprosic, zeby przedstawili dokladne wyliczenia, wtedy mozna by ewentualnie polemizowac. Na chwile obecna, ja nie jestem w stanie powiedziec czy LEM prezentuje po prostu zla wole i chce z nas wydusic ostatni grosz, czy tez dyktuje taka cene, jaka musi podyktowac.
  11. Chimpo_the_Sith Jedi Grand Master

star 5
    Czytalem kiedys wywiad z zalozycielem CD Projekt i mówil on ze gra bedzie tansza tylko wtedy jezeli zamówia duza ilosc gier. Wtedy wydawca gry obniza cene. Z tego co mi takze wiadomo LucasArts nie jest zainteresowany obnizaniem cen nigdzie. :( Chociaz jakby pogadac to by sie moze dogadali.
  12. Chimpo_the_Sith Jedi Grand Master

star 5
    Wlasnie wrócilem ze sklepu, gdzie nabylem Jedi Academy. Szkoda ze nie dorzucili jakiejs koszulki :(
  13. Xi-an Jedi Master

star 4
    Chimpo, w USA dodaja figurki do JA. Wczoraj tez kupilem gre, ale nie dziala (pirat). Ide reklamowac. Za to na oryginal KOTORa kase mam juz teraz.
  14. Chimpo_the_Sith Jedi Grand Master

star 5
  15. Master_Thon Jedi Master

star 4
  16. RRS-1980 Jedi Knight

star 1
    http://www.avault.com/news/displaynews.asp?story=10102003-94650
  17. WILAJOS Jedi Knight

star 1
    Nie macie co dyskutowac o cenie i innych rzeczach, bo nawet jak taka petycja wyjdzie to i tak LEM ma nas w dupie i wyrzuci to normalnie do smietnika.

Nie mam Jedi Academy, ani nie mam kasy na KotOR :p
  18. DarthRumcajs Jedi Master

star 4
    :D jednym zdaniem - obywalelu szanuj lasy i ty mozesz zostac partyzantem :D
  19. Chimpo_the_Sith Jedi Grand Master

star 5
    OTO WYMAGANIA SPRZETOWE GRY KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC :

Computer: 100% DirectX 9.0b compatible computer

Operating Systems: Windows 98/98SE/ME/2000/XP

CPU: Intel PIII 1 GHz or AMD Athlon 1 GHz required

Memory: 128 MB RAM required for Windows 98, 256 MB RAM required for Windows ME/2000/XP

Graphics Card: 32 MB OpenGL 1.4 compatible PCI or AGP 3D Hardware Accelerator with Hardware Transform and Lighting (T&L) Capability required

Sound Card: 100% DirectX 9.0b compatible Audio Device required

CD-ROM: 4x Speed CD-ROM drive required

Input Device: Keyboard and mouse required

DirectX: Microsoft DirectX 9.0b is included on this CD.

Installation: 4.0 GB of free hard drive space required

Supported Chipsets at this time:
    ATI Radeon 8500/9000/9200
    ATI Radeon 9500/9600/9700/9800
    NVIDIA GeForce 2/3/4 family
    NVIDIA GeForceFX family

Recommended Specifications:
    CPU: 1.6 GHZ AMD or Intel processor
    Video Chipset: ATI Radeon 9200 or better, NVIDIA GeForce4 Ti or better
    RAM: 512 MB RAM

No ladnie. Na szczescie mój komp spelnia wymagania :D
  20. DarthRumcajs Jedi Master

star 4
    Ha Ha moj spelnia i to z zapasem :D
  21. Xi-an Jedi Master

star 4
    Niestety rekomented spelnia tylko moj CPU. Pojdzie KOTOR pojdzie... Musi pojsc. :D Zadziala :)
  22. Chimpo_the_Sith Jedi Grand Master

star 5
    Niestety rekomented spelnia tylko moj CPU :confused: Jak to tylko twój, a nasze to co nie spelniaja??
  23. Xi-an Jedi Master

star 4
    Chimpo zluzuj cos dzisiaj nadgorliwy jestes... :D
  24. WILAJOS Jedi Knight

star 1
    Mi chyba raczej nie pojdzie. Szkooooda :(
  25. Chimpo_the_Sith Jedi Grand Master

star 5
    oj jestem :( Musze isc sie napic :D
Thread Status:
Not open for further replies.