main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Episode 7: What's it going to be about?

Discussion in 'Europe Discussion' started by Milena_Syan, Oct 31, 2012.

  1. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nu stiu inca ce parerea am in legatura cu castingul dar stiu ca imi place la nebunie poza asta:

    [​IMG]

    Oricum ar fi mai multe lucruri de discutat, nu numai despre casting... EU reboot-ul, noile carti etc.
    Totusi, ca prima impresie, nu mi se pare ca ar avea toti "fatza" de Star Wars :D
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Mark Hamill arata surprinzator de bine fata de vara trecuta. Vezi si link-ul asta, prima poza e de zilele trecute, cea de jos e de asta-vara din Germania (cel putin cu camasa aia era imbracat la conventie :D)

    http://geektyrant.com/news/mark-ham...?utm_source=geektyrant.com&utm_medium=popular

    Daca te referi la noii actori, recunosc ca n-am vazut nici un film cu ei, in afara de cateva filme vechi cu Max von Sydow. Faptul ca nu au fatza de SW nu inseamna mare lucru, aia poate fi obtinuta cu usurinta :)

    Cat despre EU reboot, e drept ca nu prea mai sunt la curent cu noutatile, dar am citit ca nu se va tine cont de EU pe care-l stim noi si ca vor sa vina cu chestii proaspete. Eu prin asta inteleg ca vor fi alte intamplari, nu alte personaje. Am inteles ca in film vor aparea copiii lui Luke, Han si Leia. Dar mi s-ar parea de-a dreptul stupid sa nesocoteasca atat de mult EU incat sa "inventeze" alti copii decat Ben, Jacen, Jaina si Anakin, right? Probabil vor fi ei, dar intamplari "fresh" ceea ce n-ar fi rau deloc.
    Adam Driver, de exemplu, mi s-ar parea ca ar putea fi un Kyp Durron cat se poate de credibil :D
     
  3. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pai la asta ma refeream cand spuneam "fatza" de Star Wars... Tipul asta, nemachiat, nepregatit, fotografiat in ipostaze care nu au nici o legatura cu SW arata destul de "credibil". Mie (de exemplu) Oscar Isaac nu imi spune nimic, oricum mi l-as imagina.
    Mark (may I call him Mark?) arata ok, vad ca si-a lasat si barba... probabil o sa aiba un look a la Obi Wan, ceea ce nu este rau deloc.
    Despre personajele din EU nu stiu ce sa zic... Nu mi se pare imposibil sa il nesocoteasca in cazul copiilor Solo, dar mi s-ar parea cam aiurea sa renunte la personaje gen Thrawn, pe care (fie vorba intre noi) mi-as dori mult sa il vad intr-un spin off sau pe undeva... *cough* Benedict Cumberbatch *cough*
     
  4. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ai dreptate cu fatza lu' ala. Nu ne ramane decat sa speram ca va avea vreun rol de droid sau alien, sa nu vedem prea mult din ea :))
     
  5. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nu avem noi norocul asta... Doar de aceea este Andy Serkis pe acolo, nu? ;)

    iO9 ii vede cam asa:

    [​IMG]

    Eu nu stiu de ce, dar pe Max von Sydow mi-l imaginam ca fiind ceva de genul "The Emperor 2", in nici un caz nu il inclusesem in categoria "good guys"...
    Voi ce ziceti? ROGUE? Pareri? :D
     
  6. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Well, we can rule out John Boyega as the son of Han and Leila, don't you think? :D He is a Jedi-in-training, however, as suggested here
    http://www.thedailybeast.com/articl...o-of-star-wars-episode-vii-has-the-force.html.
    He's in his early 20s so he couldn't be any of the people brought to the Jedi Praxeum by Luke during the events of the Jedi Academy trilogy, so probably an original character, maybe a descendant of Mace Windu or Adi Galia.

    Daisy Ridley is most likely Jaina - she definitely looks the part, but I hope they make her awesome and give her some depth, as opposed to the walking, talking cliche she is in the books. She's also kinda young given that the events supposedly take place 34 years ABY, but maybe Han and Leia only have 2 kids rather than 3 or Anakin Solo (who could be Jaina's twin in this version) dies before the events in the movie.

    Oscar Isaac would have made a decent Thrawn, but it's unlikely they'll have him around. Looks like the military type so maybe a New Republic or Imperial commander.

    Adam Driver: maybe some other Jedi apprentice. Mara, I agree that Adam would make a decent Kyp. Could also be Jacen. Also, his face is a piece of work, which is a clear indication they will make him a Sith eventually ... :p

    The old dude that's not Han or Luke will probably be a Sith lord.

    They should have had at least one other girl, but what can you expect?
     
  7. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    La naiba, asta inseamna ca nu mai apuc sa il vad pe Valentin Uritescu în rolul lui Obi-Wan Kenobi ?!!? Sau pe Marian Ralea in rolul lui Luke Skywalker ??!! :_| Damn it, what a rip off ! :mad:


    Redevenind serios, in prima faza cand am vazut poza (nu pe acest forum) am avut impresia ca Mark Hamill este tipul ala de de langa JJ Abrams. Se pare ca am nevoie de o pereche de ochelari. :-B

    Poza imi da un good feeling, atunci cand ii vad pe batranii din prima trilogie. De ceilalti noi, nu am auzit - nu am vazut nici un film cu ei si sincer nici nu ma prea intereseaza. Nu stiu de ce, dar parca as vrea sa-l vad si pe Lando... Sper ca filmele sa nu calce in picioare EU-ul, desi cel mai probabil asa vor face (HUO !!!) si sper sa nu abuzeze prea tare de CGI (HUO !!!).

    Sa-i lase pe ai batrani sa faca filmul, nu mai vreau imagini create pe calculator ca avem garla in episoadele 1-3 (HUO) !!! :mad:


    Pe romaneste, sper sa nu o dea astia iar cu mucii-n fasole... [face_waiting]
     
  8. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    In primul rand "YAY" pentru ROGUE, in al doilea rand "YAY" pentru ce a spus ROGUE si in al treilea rand "YAY" pentru faptul ca mai dam din cand in cand pe aici ;). Revin!
     
  9. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Mark Hamill spunea odata intr-un interviu (imediat dupa ce se aflase despre episodul VII) ca in cazul in care i se va propune sa joace in noul film va milita pentru o imbinare armonioasa a efectelor speciale clasice cu CGI. Iar Kathleen Turner a confirmat.

    Star Wars Episode VII producer Kathleen Kennedy has said that the saga's latest instalment will focus on "story and characters" and be less reliant on CGI effects than the prequel movies.

    http://www.digitalspy.co.uk/movies/...gi-and-practical-effects.html#~oDwbrxq0a2Fe8B
     
    Milena_Syan likes this.
  10. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Sunt optimista in privinta scenariului. Oricum, ar trebui un efort monumental ca sa produca ceva mai penibil decat replicile dintre Anakin si Padme.

    Nu cred ca efectele speciale vor fi o problema. Desi Episodul I si parti din II sunt parca luate dintr-un joc pe calculator de acum 10 ani, majoritatea efectelor din III au suportat bine trecerea timpului. Cu atat mai bine ca vor sa combine efectele speciale cu metode traditionale, dar sper ca vor folosi machete si decori reale acolo unde conteaza. De exemplu, ar fi o pierdere de vreme sa filmeze scenele de lupte spatiale cu camere rotative din moment ce noi, spectatorii, nu am vedea diferenta dintre un distrugator spatial generat pe comp si macheta. Pe de alta parte, sper ca vor evita sa foloseasca ecrane verzi in prostie asa cum au facut in prequeluri, la urma urmei, e foarte greu pentru actori sa-si imagineze absolut tot decorul/atmosfera si sa interactioneze cu aerul - lucru dureros de vizibil in unele parti cu Yoda animat sau scenele de pe Kamino si Geonosis. Ce sa mai zic de duelul dintre Anakin si Obi-Wan din Ep. III ... adica, e lava acolo, in numele Fortei! Da, inteleg, vor sa se omoare si toate alea, dar nu ar fi normal sa vedem niste reactii de evitare a pericolelor din mediul respectiv? "hm, maybe I should exercise some caution when I somersault off this collapsing mining facility ... kriff, I wouldn't want to get burned to a crisp and have to live the rest of my life in a suit ...".

    Va depinde foarte mult de felul in care vor imbina lucrurile. In Piratii din Caraibe 4 (de asemenea o productie Disney) nu mi-au placut deloc scenele din jungla - totul e evident de artificial. E un exemplu clar in care filmarea in studio + decorurile fizice au agravat problema. Era mult mai bine cand au filmat ... well, you know, in the actual Carribean (!). Asa ca, pentru Ep VII, cel mai bine ar fi sa-si gaseasca niste locatii ca lumea prin care ar obtine gratis o buna parte din atmosfera pe care vor sa o reprezinte. Trilogia originala a reusit chestia asta de minune cu Tatooine, Hoth si templul de pe Yavin IV. Pe de alta parte, uitandu-ma la RotJ, Endor pare cam banal - i.e. am filmat si noi asa ceva in padurea de la Bazos ;) E adevarat ca tufisurile au jucat mai bine ca noi, dar totusi. Sunt sigura ca se poate atinge un echilibru intre veridicitate si ezoteric prin alegerea inteligenta a locatiilor - HBO a reusit sa gaseasca locatii excelente pentru Game of Thrones pe un buget minimal.

    Despre EU, probabil ca vor alege anumite elemente pe care le vor tine (copiii Solo, Mara, ideea ca exista o Noua Republica, un nou Ordin Jedi si ca lupta cu ramasitele imperiului a mai durat ani buni), poate o parte din personajele secundare vor fi preluate din carti - nevermind Lando, I want to see Wedge again. Dar in nici un caz nu se vor sfii sa schimbe complet unele lucruri, ceea ce e acceptabil. Eu una sper ca vor intra cu un tractor in invazia Yuuzhan Vong si tot ce se intampla dupa. Stilul in care au fost generate povestile respective e complet lipsit de coeziune. M-ar irita urmatoare chestie: sa nu foloseasca lucruri existente, in schimb sa creeze duplicate numai de dragul de a revendica 'drepturile de autor'. Cateva exemple: (1) nu o baga pe Mara Jade in film, in schimb Luke e casatorit cu un personaj care aduce izbitor a Mara; (2) exista o organizatie criminala numita the Blue Moon; (3) apare un santier spatial, dar nu se numeste Fondor Shipyards, Kuat sau Yaga Minor; (4) absolut toate planetele si speciile sunt noi si nemaiauzite. Sincer, sper sa aiba curajul sa ia chestii existente si sa le dezvolte. Zic 'curajul' pentru ca, in mod inevitabil, vor exista plangeri gen 'au stricat complete personajul asta', 'specia asta nu arata chiar asa', 'lucrurile nu s-au intamplat in ordinea asta' etc. Bineinteles, elemente noi sunt binevenite, dar ar fi pacat sa creeze o galaxie complet noua cand exista atatea lucruri familiare. Mai ales, sper ca scriitorii sa se uite pe o harta (figurativ vorbind). In other words, complete ignorance is ill advised when writing about an established universe. George Lucas only got away with changing so much (and just barely) because he envisioned the damn thing.
     
  11. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
  12. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Stiam ca au folosit machete si seturi partiale (cu ecran albastru/verde) pentru multe din scene, ceea ce e ok. Ce nu e ok e sa vorbesti cu un Yoda imaginar sau sa nu ai absolut nici o idee cum arata mediul in care actionezi.
     
  13. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Pfai! cata (re)activitate! Vad bine sau e de la berea pe care am baut-o inainte? :p

    Sa revenim la subiect:
    Episodul 3 l-au filmat integral cu bluescreen! Pot sa ii dau dreptate milenei, ca paana la urma, chiar daca avea un scenariu cu dialoguri decente, tot ar fi aratat ciudat... cum poate sa joace un actor bine cand ovede doar albastru in jurul ochilor?
    Sper si eu ca nu vor abuza de CGI si ca ar fi o chestie destul de hipsterish sa se foloseasca modele reale pt efecte speciale. Pana la urma dupa productii de genul Gravity, parca as avea chef sa vad un film "recent" cu o aura vintage ... adica no.. pana la urma Star Wars e un basm spatial... de ce sa incercam sa il facem real?

    Forta fie cu voi!
    Arapila
     
  14. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    @Arapila, depinde ce intelegi prin "vintage".
    Adica uita-te cum erau realizati tauntaunii din ESB. Sau rancorul din RotJ. Se vede clar ca erau machete si nu stiu cat de incantati ar fi fanii sa vada asa ceva pe ecrane in 2015. Ramane o realizare triumfala pentru anii '80, dar intentia lor era sa sporeasca veridicitatea filmului, nu sa faca niste jucarii in marime naturala. Haideti sa fim sobri, ar fi folosit CGI si atunci daca ar fi fost disponibil. Cam greu, din moment ce calculatoarele aratau asa:

    [​IMG]

    Apropo, inca o chestie pe care n-as vrea s-o vad in VII: lipsa totala de avansare tehnologica a galaxiei. Intr-adevar, cred ca as face comotie cerebrala daca Han ar avea alta nava decat Millenium Falcon. De asemenea, poate ca Luke inca piloteaza X-wingul pe care Yoda l-a scos din mlastina de pe Dagobah. Pe de alta parte, mi se pare normal sa existe si nave mai noi.

    Dupa cum am spus, sper sa foloseasca din plin uneltele disponibile. Cred ca problema cu I-III nu e folosirea efectelor speciale, ci convingerea producatorilor ca acestea vor fi suficiente ca filmele sa iasa bine. E clar ca s-au gandit mai mult la batalii spatiale, dueluri si imagistica (i.e. how to make worlds and characters look bitchin') decat la 'detalii' ca de exemplu ...scenariul:oops:. Pacat, pentru ca povestea pe ansamblu e chiar ok. Sincer, cred ca au sa aiba mai multa grija de data asta.

    De fapt, cea mai nasoala chestie care se poate intampla e urmatoarea: pierderea viziunii. La urma urmei, universul SW a fost imaginat si modelat de George Lucas. Poate nu in totalitate, dar in mare masura. Omul asta a avut o idee, si aia fixa. Noi avem impresia ca SW e important pentru noi - nu stiu despre voi, dar in ceea ce ma priveste, imi ocupa o mare parte din timpul liber (filme, jocuri, carti). Bun, acum ganditi-va ca Lucas nu s-a prea gandit la altceva in ultimii 40 de ani, a trait practic din pasiunea asta si (bune sau rele), astea sunt ideile pe care el le-a generat. Exista o anume atmosfera, o coeziune care s-ar putea sa se piarda acum ca altcineva construieste povestea. Exista foarte multe serii SF care sunt bine imaginate/scrise/regizate/jucate/produse dar Star Wars are ceva ce le lipseste.
     
  15. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Așa-i si sunt de acord... Dar întrebarea mea e ... Ai vrea sa vezi un star wars cum e noul star trek? Pana la urma noi știm niște filme si avem niște așteptari... Ori cum ar ieși episoadele noi, o sa avem cu ce le compara. Iar dacă Disney tine cont si de fanii star Wars care exista deja si nu vor sa se bazeze pe pustimea de acum, ar trebui sa se uite destul de mult in trecut... Pana la urma dacă vor sa facă un film nou care nu are același Look and feel cu ot pot pur si simplu sa ii dea alt titlu si gata...


    Sent from my iPod touch using Tapatalk
     
  16. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Stii ce este ciudat? Faptul ca intr-un fel, nu stiu de ce, mie imi cam plac noile Star Trek. ;)
     
  17. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    @AK, sunt filme ca lumea, dupa parerea mea. Dar foarte diferite de ceea ce intelegeam eu a fi Star Trek.

    Which leads me to the question, will our choices for the NT be (a) bad SW movies (i.e the PT, by some claims); or (b) good non-SW movies (i.e. what Into Darkness was to ST). How about flippin' (c): good sw movies which create the right atmos using a combination of old and new? My claim, which tends to get me pelted with rancid tomatoes, is that Ep. III achieved this.

    They'd better not mess with the idea that it's always been Jedi vs Sith / light vs dark / Pepsi vs Coke.
     
  18. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nu stiu, cred ca putem sa stam noi mult si bine sa filozofam la gura sobei despre noua trilogie, insa mi se pare inevitabil ca vor face praf (more or less) cartile din EU. Si asta nu prea imi place deloc. Desigur, au fost si carti bune si carti mai putin bune in EU - eu nu am avut curiozitatea sa citesc mai mult decat ce s-a tradus si tiparit in Romania de catre cei de la Amalteea.

    Pe undeva in sinea mea, batalia de la Endor a fost sfarsitul perfect iar cartile care au fost scrise dupa acest moment si pe care am apucat sa le citesc nu s-au ridicat niciodata la un nivel care sa ma dea pe spate. De exemplu, Trilogia lui Thrawn - era previzibil ca aia buni o sa castige, indiferent cat de complicate erau treburile pt Noua Republica sau cat de super-mega-tare-genial era Thrawn.

    Din cate am auzit, filmarile vor fi facute in Maroc si in studiourile Pinewood, din Marea Britanie. La prima vedere, suna bine, cel putin pt mine. Mi-ar placea sa vedem niste niste aparitii episodice cu actori mai necunoscuti de genul multitudinii de ofiteri imperiali din trilogia originala. Nu stiu de ce, dar britanicii dau un feeling mai aparte unui film (parerea mea).

    L-am vazut pe actorul care o sa il joace pe Chewie si stiu ca in EU, wookiee-ul moare intr-o carte (mi-a zis parca AK-610 de aceasta chestie). Poate scenariul se va inspira din acea carte sau poate ca nu. Ramane de vazut. Oricum au fost multe cazuri cand productii Star Wars si ma refer aici la filme, carti, benzi desenate si seriale, se bateau cap in cap si probabil lucrurile se vor repeta din nou. Asta nu am putut niciodata sa o inghit la SW. [face_bleh]

    Mark Hamill poate sa militeze el pt multe, insa cand o sa vina aia de la Disney cu banu' gros s-ar putea sa uite foarte repede ce isi dorea el inainte si sa accepte chiar si rolul mumiei lui Yoda.

    Cat despre "aura vintage" - habar nu am. Ar fi foarte frumos daca ar lasa-o mai moale spre deloc cu CGI-ul si sa lase actorii sa isi faca treaba. De asta trilogia originala va fi intotdeauna mai reusita decat primele trei episoade. Cu cat bagi mai putine detalii in film cu atat ii lasi pe privitori sa isi puna imaginatia la contributie si cred ca rezultatul va fi satisfacator pt toata lumea.
     
  19. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Da, seamana mai mult cu SW decat cu ST, dupa parerea mea :). Probabil de aceea mi-au si placut... Bine, sa nu se inteleaga ca nu apreciez vechiul ST sau ceva de genula asta... insa am observat de ceva vreme ca elementul acela "filozofic" pe care il cauta toata lumea apare de obicei in alte medii, cum ar fi cartile. Din acest motiv nici nu ma stresez foarte tare cand vine vorba de NT. Tot ce imi doresc este sa vad niste filme bune,ceea ce este si asa greu avand in vedere ca vom avea anul si filmul SW daca punem la socoteala si spinoffs (deci plenty of room for dissapointment). In rest, acum ca univ. SW incorporeaza oficial si cartile, sunt sigur ca vom avea ocazia sa ne bucuram si de ceva povesti mai cu substrat ;).

    Cand vine vorba de carti eu cu un ochi rad si cu altul plang... Pe de o parte ma bucur ca voi avea ocazia sa citesc ceva nou, pe de alta parte sunt convins ca s-au pierdut cateva povesti destul de bune. As aminti de Kenobi, Darth Plagueis, I Jedi, seria Tales, seria X-Wing (se pare ca va fi spinoff pe tema asta) etc. Da stiu, sunt tot "acolo", le poate citi oricine, dar daca nu fac parte din canon parca nu este the same.
     
  20. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    pana la urma EU e expanded universe... intr-un fel ar fi pacat ca sa nu se tina cont cat de putin de ce s-a realizat atata vreme in acest univers... Adica no... in momentul in care ai nevoie de ceva fresh din universul SW, pui mana pe o carte, comic sau joc. Daca nu s-ar tine cont e ca si cum s-ar sterge cu radiera de universul pe care il stim. Nu zic ca ar fi ceva neaparat rau, ar fi fain sa vina cineva si cu niste idei noi si fresh... tot ce vreau e sa nu dau banii pe un film de duzina, de genul "transhumanta" aka transcendence, Prometheus sau oricare film sf recent... as vrea ca sa fie un film care sa ma faca sa gandesc putin ... sincer... m-am saturat ca atunci cand ies din cinema sa ies cu un gust amar... Unde sunt filmele ca Minority Report sau AI?


    apropo ati vazut asta?
    http://www.theverge.com/2014/5/16/5722952/star-wars-episode-7-first-picture-revealed

    se pare ca vom avea parte de rugina si de mazga
     
  21. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    @Rogue, cred ca sunt de aceeasi parere cu AK in privinta cartilor. Da, unele sunt foarte bune. Pe de alta parte, dupa cum bine ai spus si tu, o parte din materiale se contrazic. Ceea ce ma deranjeaza cel mai mult e ca scriitorii nu sunt foarte consecventi in cea ce priveste personajele. Fiecare amesteca ce are chef, asa ca pana si unele personaje care in filme au o personalitate clara, in carti apar estompate si confuze. Lucas Licensing a depus eforturi in a elimina problemele de continuitate (fapt care a dus cateodata la retcon-uri). Ce enervant e sa citesti o carte sau o revista numai ca dupa aia sa ti se spuna "oh, btw, that whole thing did not happen"! :mad:

    Mark Hamill are exact 0 control asupra a ceea ce se intampla pe set. Sunt sigura ca o sa faca o treaba buna cu rolul lui, dar mai mult nu poti sa-i ceri. Lucas va fi consultant. Am sa iau asta ca o veste buna: producatorii vor beneficia in continuare de ideile lui, dar vor putea evita replicile imbecile.

    @AK, anul si filmul? Unde ai citit asta? Nu e un film la fiecare 3 ani? Nu inteleg de unde graba. Probabil la e frica sa nu dea unii dintre cei batrani ortul popii ... Ceea ce imi aminteste ca probabil nici unul nu va supravietui noii trilogii.

    @Arapila, multam de link. E Tatooine, te astepti la nave luxoase si hoteluri de 5 stele? :p
    Eh, n-o sa poata lua tot EU-ul sa-l bage in filme, dar vor alege unele chestii. La urma urmei, majoritatea oamenilor care lucreaza pe proiectul asta sunt fani intr-o oarecare masura si, ca atare, sunt atrasi de anumite aspecte din universul SW.
     
  22. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pai am inclus si spin offs in calcul: http://screenrant.com/star-wars-spinoff-red-five-x-wing-squad/
    Desi nu este foarte clar daca este vorba doar de filme sau si de alte proiecte... Ma rog, explica mai bine articolul ce si cum... Eu as zice ca este vorba de filme. Voi? :)

    Oh, Tatooine, lovely Tatooine... Abia astept! Asta daca pozele au legatura intr-adevar cu Tatooine... Daca da, I'm a happy trooper... stormtrooper ;).

    [​IMG]
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
  24. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Oh da! Imi place alien-ul. Este Star Warsy (Star Wars-esque?). ;)

    Sent from my XT1033 using Tapatalk
     
  25. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Mie nu-mi place. E un curcan :D