main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Episode III

Discussion in 'Archive: Poland' started by Mefistofeles, Nov 4, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Ty synek a mowil Ci ktos kiedys, ze zbyt uczuciowo do tego podchodzisz??
     
  2. Mefistofeles

    Mefistofeles Jedi Master star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Ja ? To Tobie cos nie pasuje :p
     
  3. Fault_Fett

    Fault_Fett Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Apr 13, 2004
    Wiecie, watek z dziecmi zakoncze ja. To byl taki skrot myslowy i kalambur, ale wy nie zalapaliscie [face_mischief] Padme po prostu powiedziala jak zobaczyla chlopca 'look!' zas przy dziewczynce 'lay her' co zostalo omylkowo wziete za probe nadania imion. Wot, wsio :D
     
  4. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    No i jak zwykle kobiety gora :D Dzieki Aniu :D


    A ja mam problem z twoim lamentowaniem nie rob tutaj warszawskiego froum klotni i fanow SW :p
     
  5. Fault_Fett

    Fault_Fett Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Apr 13, 2004
    Olaboga!!! <schloss> :p
     
  6. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Nie wiem, Mefik, dla mnie oba przejscie w lewo i w prawo jest dpbrze pokazane, ty po prostu nie zauwazyles w ferworze przemyslen nad scenami tej narracji, skrotu myslowego w E3 :p
     
  7. Kaczor

    Kaczor Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Dec 20, 2003
    Nikt nie powstrzyma go w krucjacie przeciw ROTS! (chyba ze lódzkie pogotowie) :D
     
  8. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Boje sie iz lodzkie pogotowie nawet tu nic nie da :p


    Poprostu go zdzielmy przez glowke :p
     
  9. ShVagYeR

    ShVagYeR Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 22, 2003
    A ja jestem zmuszony poprzec Mefiego w niemal wszystkich postulatach... Nie spodobalo mi sie, niestety. Pewnie dlatego, ze znalem wersje komiksowa i zarys scenariusza i wiedzialem, czego sie spodziewac, a tu bum! Nie ma Mon Mothmy, rzez Jedi ledwo sie zaczyna i juz sie konczy... Ogolnie gdyby zostalo pociete inaczej, to by bylo ok, a tak - moim skromnym zdaniem jest to film niestety niegodny zamkniecia wspanialej sagi i nie tworzy pomostu miedzy NT i CT. :(
     
  10. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Dobra Szwagru jestes w antyklubie E3...

    Moze teraz obiektywnie sie wypowiedz...
     
  11. ShVagYeR

    ShVagYeR Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 22, 2003
    A dlaczegoz to mam sie wypowiadac obiektywnie? Wyrazilem wlasna, niezawistna opinie, ktora sila rzeczy jest subiektywna i chyba kazdy w tym topicu to robi, taki jest jego cel, nieprawdaz?

    Obiektywnej oceny moga dokonac tylko nie-fani i powiem Ci Jagu, ze E3 nie wytrzymuje starcia z obiektywnymi recenzentami, poczytaj sobie gazety, portale internetowe...
     
  12. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
  13. Kaczor

    Kaczor Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Dec 20, 2003
    Buhahaha! Malo z krzesla nie spadlem (niczym Palpi) :D
     
  14. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Kaczor... palpi wpadl na krzeslo :p
     
  15. ShVagYeR

    ShVagYeR Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 22, 2003
    Jakby to powiedzial ktorys ze sredniowiecznych kronikarzy, "wpadl glowa w swoj stolec". :D Bo tak mowiono na tron. ;)
     
  16. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Ja juz dwa razy bylem na Zemscie i mam tez co nieco do powiedzenia... Otoz postawie sie po stronie Dobra (czyli przeciwko Mefiemu i Szwagrowi) ;).

    Na poczatku Mefi:
    Mowiles ze Lucas wprowadzil duzo postaci ze Starej Trylogii generowanych komputerowo. Sorry, ale Chewbacce przecie gral ten sam aktor co w Starej Trylogii, a Tarkina gosciu ktory mial jedynie nalozona maske dzieki ktorej byl bardziej podobny do aktora z EIV. Poza tym wedlug mnie to czy dana postac jest zrobiona komputerowo czy inaczej nie robi dla mnie roznicy gdy tak naprawde mnie przekonuje.

    Narodziny blizniat tez w pewien sposob byly jakos dla mnie dziwne, ale to chyba bardziej ze sposobu w jaki krzyczala Padme ;) niz z tego czy to bylo cesarskie czy nie. To ze Padme nadala imiona blizniakom Wcale nie psulo ogolnego sensu tej sceny. Jak pisala Beata, ktos musial nadac imiona dzieciom, wiec czemu nie mialaby byc to wlasnie Padme? Poza tym z tego co slyszalem, kobiety bedace w ciazy jeszcze dawno przed porodem wymyslaja sobie w glowie imiona jakie chcialyby nadac swoim dzieciom. Nie widze wiec problemu w tym ze Padme powiedziala imiona. Robot-medyk sam powiedzial, ze fizycznie Padme jest w miare zdrowa tyle ze duchowo odlatuje (ja to tak zrozumialem). Byc moze chec nadania imion swoim dzieciom bylo tym czego Padme pomimo swojego stanu chciala za wszelka cene dokonac, dlatego to zrobila.

    Swoja droga nie wiem czy zauwazyliscie (ja sam nie jestem pewien), pewnie juz ktos o tym mowil. Ten moment jak Padme mowi do Obi-Wana ze w Anakinie jest jeszcze dobro, to (jesli mnie oczy nie myla) Obi-Wan trzyma Luke'a na swoich rekach, czy to nie jest wspaniale nawiazanie? Luke rowniez wierzyl ze w jego ojcu jest dobro :).

    Teraz ShVagYeR:
    Mowisz o tym ze szkoda ze Mon Mothmy nie bylo, ale widocznie wedlug Lucasa nic nowego ona by nie wniosla do tego filmu. Nie czytalem komiksu ani zarysu scenariusza, jednak uwazam ze nie jest ona tutaj postacia bardzo potrzebna. Narzekacie (nie tylko ci co sie wypowiadaja na tym forum) ze film skaka ze sceny w scene, a pozniej gadacie ze jeszcze byscie chcieli wiecej niepotrzebnych scen. Wedlug mnie Mon Mothma nie wnioslaby nic nowego, tylko nastepna postac ze Starej Trylogii ktora Mefi uwazalby za wygenerowana komputerowo :D.

    Rzez Jedi? Wedlug mnie bardzo dobrze ona byla pokazana, co w tym zlego ze krotko? Film musi isc dalej, zaraz maja sie rozegrac wazne walki - Obi vs Anakin i Yoda vs Imperator. Po co mamy siedziec ciagle przy tej rzezi? Tymbardziej ze bylo jej bardzo duzo w filmie, motyw z tymi malutkimi Jedi, mlody Jedi uciekajacy z Akademii gdy Bail Organa przylatuje zobaczyc co sie stalo, Obi-Wan ogladajacy obraz zapamietany przez kamere, czy nawet Obi-Wan i Yoda ogladajacy skutki owej rzezi. To wszystko wystarcza aby widz poczul atmosfere tej sytuacji.

    Jak dal mnie film jest dynamiczny, mroczny, i pelen akcji, czyli jednym slowem genialny :D. Jestem z niego zadowolony i z niecierpliowscia czekam na wydanie na DVD, zebym mogl sie nim cieszyc w domu :)
     
  17. Mefistofeles

    Mefistofeles Jedi Master star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    nie przekonales mnie :p

    Chewie - faktycznie byl to ten sam aktor, ale tylko w dwóch bodajze ujeciach, cala reszta to komputeroza, zreszta nie chodzi nawet o to, ale ten watek i to nawiazanie po prostu nic nie dalo.
    Z narodzinami powiedzmy, ze moge puscic mimo oczu, ale cala scena nadal pozostaje dziwna. To nawiazanie, ze Luke tez mówil, ze w ojcu jest dobro, to watpliwe nawiazanie, raczej nieswiadome. I ciesze sie, ze Ci sie film podobal
     
  18. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Wow jakis pozytyw :D Cos mozesz puscic mimo oczu [face_devil] Nawracasz sie Mefi nawracasz sie :)


    A juz pisalem na XONie co do watka Wookich....
     
  19. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Watek Wookiee'ch jest dobry z tego wzgledu ze mamy pojecie na bitwy jakie sie odbywaly pod koniec Wojny Klonow. Mi sie wydaje ze bitwa na Hoth wbrew pozorom wcale nie byla dluzsza od bitwy na Kashyyku, tymbardziej ze ta druga widzimy tylko we fragmentach w filmie, nie cala w jednym momencie. Bitwa na Kashyyku miala raczej przekonac publicznosc do wydarzen, ktore byly tlem glownego watku filmu (przejscia Anakina na Ciemna Strone Mocy) niz tworzyc fabule. Tak ja to odbieram.
     
  20. Mefistofeles

    Mefistofeles Jedi Master star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    taa...coraz czesciej zastanawiam sie czy ktokolwiek z Was ogladal OT, ze sie tak zachwycacie E3...

    Bitwa na Hoth to nie byla bitwa jako taka, tylko obrona i ucieczka z odkrytej bazy. Rebelianci nie mieli zadnych szans, dlatego tez trwala tyle, a nie dluzej.
    Z kolei bitwa na Kashyyyk, to pomijajac ze jest cienka w wykonaniu, to i nic nie wnosi. Pokazana jest w kilku pocietych fragmentach, Wookie walcza tak, ze prawie ich nie widac, oprócz skoku a la Tarzan i przyczepienie miny. I jesli takie bitwy rozgrywaly sie wszedzie to Wojny Klonów byly jedna wielka lipa. I wcale mnie do zadnych wydarzen nie przekonalo to, raczej do tego, ze wlasnie poszlo 20 minut filmu w cholere. A te stracone 20 minut mozna bylo autentycznie wykorzystac na rozwiniecie wspomnianego i glupawo pokazanego watku przejscia Anakina albo chocby na rozkaz 66.
     
  21. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Panowie spokój!!!! Jag daj sobie siana dobra. Jak Mefiemu sie nie podoba, to znaczy ze mu sie nie podoba. Kazdy ma wlasne zdanie i gust i nie nalezy tego podwazac.

    Mefi natomiast co do ciebie to skasuj te przeklenstwa. Zrób gwiazdkami albo cos w tym stylu.

    I ma byc normalna rozmowa a nie rzucanie sie do gardla.
     
  22. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    A co boisz sie synku czegos [face_devil]
     
  23. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Jag to bylo do mnie?

    A chcesz miec wolne na 48h?
     
  24. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Chimpo daj sobie siana... kazdemu ma prawo cos sie nie podobac...

     
  25. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Ma prawo sie nie podobac, ale nalezy sie wyrazac jeszcze z jakas kultura. A nie rzucanie miesem na calego.
     
Thread Status:
Not open for further replies.