main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Este Rots cel mai tare film STAR WARS?

Discussion in 'Archive: Romania' started by DarthVader2004, May 24, 2005.

?

Este Rots cel mai tare film STAR WARS?

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Cu siguranta!

    20.0%
  2. Ce eroare!

    0 vote(s)
    0.0%
  3. Se pute si mai bine.

    60.0%
  4. Mediocru

    20.0%
  5. Slabut!

    0 vote(s)
    0.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. DarthVader2004

    DarthVader2004 Jedi Youngling

    Registered:
    Dec 8, 2004
  2. DarthVader2004

    DarthVader2004 Jedi Youngling

    Registered:
    Dec 8, 2004
    personal mi-a placut ep3 din clipa cand a inceput pana la final.
    are niste efecte de oscar,sunet,scenariu,etc.
    are de toate comedie,sf,actiune,drama,tot ce vrei.
    eu sper ca sa ia cat mai multe oscaruri!
     
  3. DarthVader2004

    DarthVader2004 Jedi Youngling

    Registered:
    Dec 8, 2004
    si sper sa va placa la fel de mult ca mie ep 3.
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Asa cum am mai spus si in alta parte, ROTS este cel mai "tare" film SW ... din 1983 incoace!

    Bine ai venit pe forum, DarthVader2004!
    Nu vreau sa-ti tai avantul de la inceput, dar dupa cate ai observat si tu, mai exista un poll asemanator pe forum.
     
  5. ImOtHeP

    ImOtHeP Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 26, 2004
    Daca tot a fost creat acest topic sa postez si yo :p . Din punct de vedere al efectelor speciale, etc este cel mai bun film dar din pct de vedere al firului "epic" se putea si mai bine poate chiar mediocru ...
     
  6. JadenKorr

    JadenKorr Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jan 1, 2005
    Eu am votat ca se putea si mai bine de atat....fireste,omul pare sa fie nemultumit mereu...lol....dar totusi ma asteptam ca la incheiere,filmul sa fie mai lung de atat....si singurele scene adevarate...mi s-au parut cea de la inceput,care cu sunetul...m-au bagat in scaun....mai sant luptele cu sabia,precum si cele in puterea Fortei....
     
  7. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Si eu votez ca se putea mai bine. Filmul e bun, insa cred ca Lucas putea scoate mult mai mult.
     
  8. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Am aceeasi parere cu majoritatea celor care au votat in acest poll, " se putea si mai bine ".
    Efectele sunt nota 10 cu felicitari dar ca sa para mai credibil, filmul ar fi trebuit sa aiba vreo 4 ore.
    Alte comentarii despre el, mai tarziu, in celalat thread.
     
  9. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    There's still room for improvement. Problema este ca pentru noi aceasta nu inseamna neaparat ca Lucas sa adauge ceva ci mai ales sa elimine elementele de parodie care au facut ca primele doua filme sa fie un dezastru. Acest film era adresat daca ne aducem aminte unei audiente mature, nu neaparat copiilor asa cum s-a intamplat cu Episode 1. Daca am fi vrut sa vedem desene animate, ne-am fi uitat la Tom si Jerry. Asa cum am mai amintit, mi-as fi dorit mai mult accent pe tranzitia lui Anakin la partea intunecata.
     
  10. CONSTANTINESCU

    CONSTANTINESCU Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Apr 16, 2005
    FILMUL E BESTIAL BESTIAL BESTIAL E MAI BUN DECAT TOATE PUSE LA UL LOC L-AM VAZUT DE 8 ORI LA CINEMA SI TOT NU M-AM PLICTISIT AM INCEPUT SA-L INVAT REPLICA CU REPLICA CA PE CELELALTE LE STIU. ASTA E PAREREA MEA INCA O DATA E FENOMENAL MUSTAFAR CEA MAI TARE PLANETA SI DUELUL DINTRE ANAKIN SI OBI-WAN CEL MAI SPECTACULOS
     
  11. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Nu este CEL MAI BUN, insa cu siguranta este acea "urmare demna de Star Wars" pe care o asteptam cu totii...(si de care vorbeam eu mai prin toamna asha...)

    As fi vrut doar sa mai aiba 30 de minute in plus... Lucas ar fi putut face asta...posibilitatile erau infinite...
     
  12. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    In comparatie cu celalalte....da da si da....parerea mea!
     
  13. LJA

    LJA Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jun 5, 2005
    Cu tot respectul pentru star wars dar nu cred ca va putea sa bata la oscaruri LOTR, cu totusi ca as vrea, dar e foarte greu sa ia ROTS peste 11 oscaruri
     
  14. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    E bun,dar totul se petrece prea repede ,prea concentrat.Anakin devine Jedi in razboi in destul de putin timp,Luke devine jedi dupa 3 filme.Nu sunt multe peisaje a planetelor ca sa stim intru totu ce se intampla pe acele planete.Jedi mor ca niste idioti,cum dracu daca simti forta nu poti sa simti ca aia te omoara pe la spate,doar prin forta esti legat de toate fintele vi si asa iti dai seama ce vreau sa faca.Si multe altele.
     
  15. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    M-as mira ca ROTS sa ia mai mult de un oscar (pentru efecte speciale) dar om trai si om vedea.
     
  16. CONSTANTINESCU

    CONSTANTINESCU Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Apr 16, 2005
    MAI PENTRU MINE ESTE SI NU MA INTERESEAZA CATE OSCARURI IA DUPAP PAREREA MEA LE MERITA PE TOATE E MAI BUN DECAT CELELALTE .
     
  17. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Exact! Oscarul nu este cel mai bun barometru al calitatii. Nu este neaparat ca un film de Oscar sa fie cel mai bun.
     
  18. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Oare ? Adica ce film care a primit Oscarul nu ti-a placut... de cand ma stiu eu Oscaru si Globul de Aur au fost cele care au dictat si nu au dictat prost, cum ar trebui sa fie filmul. Si sa fim seriosi, cu replici de genu "U'r braking my heart" sau cu faze de genul ala in care sare Obi Wan de pe franghie, cand ba il arata ca tine franghia cu o mana ba cu doua etc. nu poate sa ceara cineva vreun Oscar.
    Nu zic ca nu e misto Ep.3 ca l-am vazut deja cred ca de vreo doua-trei ori mai mult ca Avitorul sau Closer, dar... pentru cei ce nu sunt fani, mai inchegat a fost Riddick decat asta.
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Doar un exemplu care-mi vine primul in minte (sunt sigur ca daca ma mai gandesc mai gasesc, mai laes la filmele bazate pe efecte speciale): Pacientul Englez. Mama-mama, ce bun ar fi fost acel film daca ar fi fost mai scurt cu o ora...

    Star Wars ROTS nu merita neaparat Oscar. Poate pt. efecte speciale. Oi fi eu fan SW insa incerc sa fiu obiectiv.O:)
     
Thread Status:
Not open for further replies.