main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

FanFice - jakie byc powinny?

Discussion in 'Archive: Poland' started by Darth_Fizyk, Sep 2, 2003.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No wlasnie, czego oczekujecie po tych wymyslach amatorów piora?
    PS. Celowo nie daje nic do wyboru, zebyscie sie tym nie sugerowali :)
     
  2. Baby_Sither

    Baby_Sither Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 13, 2003
    Po pierwsze, nie powinno w nich byc nic na temat wlosow Leii, lobuzerskiego usmiechu Hana i chlopiecego wygladu Luke'a.
    Po drugie, pomysl.
    Po trzecie, skoro juz czleku wziales sie za pisanie, niech Twoje postaci mowia normalnym jezykiem, niech bedzie wiadomo, co sie dzieje miedzy jedna wypowiedzia a druga, a sceny niech sie nie ograniczaja do dialogow.
    Po czwarte - znam mnostwo fanfikow, ktore odpowiadaja powyzszym kryteriom, a niszczy je zakonczenie. Jest taki fanfik niejkiej Miny, "About Turn". Swietny, do ostatnich trzech stron.
     
  3. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    tez chce sie wziasc za pisanie Fan-Ficow, to moze byc ciekawe doswiadczenie , tyle ze bedzie trzeba troche z tym pocwiczyc :D... Bo jak ostatnio pisalem scenariusz to nie szlo mi za bardzo...
    ba! jeszcze go nie napisalem :(
     
  4. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Hmm... kilka slow od tego, ktorego czasami talent meczy :p
    Po pierwsze i najwazniejsze - Luuuzzzz!! - nikt z nas nigdy nie bedzie Mickiewiczem. A jak cie twoje wybujale ego nie dusi, to latwiej sie tworzy. Stylistyke i inne duperela mozna zawsze poprawic potem, albo niech ktos to przeczyta i powie ci co jest nie tak.
    Po drugie - nie pisac o glownych bohaterach SW - od tego sa "profesjonalisci" - bo wczesniej czy pozniej okaze sie, ze wasza wizja nie pasuje do wizji Lucasa. Mozna przeciez pisac o wlasnuch bohaterach - swiat SW jest rozlegly, pomieszcza sie wszyscy.

    Czy pomysl jest potrzebny? Czy z gory trzeba ustalic przebieg akcji? Moze tak, moze nie ;)
    Wazniejsze jest naturalne zakonczenie akcji, a nie dazenie za wszelka cene do wyznaczonego wczesniej celu. Duzo amatorskich opowiadan ma skopane zakonczenie tylko i wylacznie przez to, ze autor chcial uzyskac jakis wczesniej wytyczony cel. Wystarczy, ze w jednym punkcie zle poprowadzi akcje i wczesniej wymyslone zakonczenie bedzie nienaturalne. Glownie chodzi mi i dialogi - dosc czesto brak w nich konsekwencji.
    A doskonalym przykladem, ze mozna tworzyc bez wczesniej wytyczonego celu sa na tym forum tematy: "Imprezka" ;) i "Fanfiction on-line".
     
  5. Baby_Sither

    Baby_Sither Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 13, 2003
    Wiesz, w moim ostatnim fanficu musialam stworzyc dwa zakonczenia - jedno takie, jakie chcialam, a drugie takie, zeby mnie moje czytelniczki nie zjadly... Ubaw byl setny! :D
     
  6. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Heh, no to niezle musialo byc z tym twoim ficem Baby_Sither :)
    Ja w swoim pierwszym i jak narazie jedynym calym nic nie zakladalem, no moze z wyjatkiem paru rzeczy i tego co ma byc mniej wiecej na koncu.
    Ja w ficach chcialbym zobaczyc ciekawa i dluga historie i w miare dobrze opowiadziana ;) chociaz krotkie tez bywaja ciekawe.

    A zaczynam pisac przewaznie jak mi jakis ciekawy fragment sie wyswietli w glowie, opisze go, a potem rozwijam to tak jakbym sam byl w srodku i uczestniczyl w wydarzeniach :)
     
  7. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    ja cholera czasu nie mam :_| ... bo walona szkola sie zaczela :(
     
Thread Status:
Not open for further replies.