main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

FFRomania 2008 Halloween meeting

Discussion in 'Archive: Romania' started by CyberFaust, Oct 5, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Deci de weekendul de halloween sunt libera dar 24-25 oct si 8-10 nov nu sunt. Comentarii?
     
  2. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Apoi io nu mai zic nimic... ca se pare ca nu ne mai intelegem deloc. Io pot veni oricand. Sa ma anuntati cand vreti sa ne intalnim... Dar sper ca nu cu doua zile inainte..
     
  3. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Io am vorbit acuma cu tezeu si marti aflam verdictul final in legatura cu posibilitatea cazarii la ocna mures au ba.
    i hope we can, aia ar fii solutia cea mai buna. Ca second place eu recomand pensiunea ASTA doar ca nu e atata de cul si implica cativa kilometrii pe jos plus stuff cu mar fii bani de cazare and stuff. Sper sa facem la ocna.
    Abia saptamana viitoare marti avem planul final, deci va urez la toti un weekend placut in team-building-uri (diana si tezeu) iar la restul mtfbwy. Sper sa rezolvam cumva cu excursia asta si sa venim cat mai multi.
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    iFail. Nu se mai tine nimic due to ireconcielable schedjule problems ale unor membrii.
    I'm sorry, the show is canceled until further notice (1 dec probabil) asa ca all in all that's it really.


    I have failed. If any of you would forward un vot de-ale de-al lui amidala a in ep 1, i shall resign if you so chose.
     
  5. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Funi, Ciber. Da nu cred ca-i vina ta daca lumea are program sau probleme. E vina lumii!

    Asa, in alta ordine de idei (total haotica):
    - eu de 1 decembrie e musai sa ma duc in Bucuresti(s-a amanat 8-9 noiembrie pe 29-30), vizita cu scop caritabil (de a da cu bata in cap sau in alte zone dupa reguli bine intocmite), asa ca nu-mi ramane decat sa va urez distractie placuta si toate urarile de rigoare gen "Long live Romania si toate minoritatile din ea(oltenii care semnalizeaza stanga si o iau in dreapta, moldovenii cu injuraturi demne de admirat si studentele de la ISE care zagarie masinile altora in parcare)."

    -sarind peste prima aberatie, si vorbind la modul serios: imi pare rau ca a picat intalnirea. Cred ca daca as propune Timisoara ar fi deja rasuflat si un pic egoist (putti sa ma contraziceti, desigur:D ).

    -a patra ideea(ca a treia doar am gandit-o si sarim peste ea)...ce planuri aveti de Revelion?

    -in al saselea rand, cine n-are planuri de revelion, sa zica (da, de aia intreb asa devreme, ca e putin probabil sa aveti:p )
     
  6. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Cyber, pe bune ca exagerezi, nu te supara ca-ti spun. Eu nu stiam sigur daca pot merge. Arapila nu era era nici el tocmai oky iar de restul participantilor nu stiu.

    - Eu oricum as vrea sa vin in Tm cel tarziu dupa 20 (poate cu masina, poate nu - vorbisem cu Arapila poate totusi facem premiera filmului acolo, depinde cum poate si el) iar de 1 dec. ramane asa (adica ne vedem).
    - Pe de alta parte de rev. n-am planuri concrete desi sunt sanse sa merg la Innsbruck cu familia... I dunno, trebuie sa-mi clarific si eu statusurile sociale si sa vad ce si cum.
     
  7. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Cyber, it's not your fault. It's just that each person has a different schedule. In other news, I'll be in Bucharest on the 18th, so if anyone would be available that evening, please PM.

    Don't know what I'll be doing for New Year's, but it'll probably be in from of the computer.
     
  8. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Noi ne gandeam sa facem de anul nou o excursie mai interesanta in care sa fim mai multi. Mada, hai si tu. :)

    as for rezervari io fac saptamana viitoare rezervarile.
    aici: http://www.apuseniturism.ro/detalii_cat.shtml?cmd%5b56%5d=i-56-1583aec7d0865699931283afad3be914

    sau aici: http://www.apuseniturism.ro/detalii_cat.shtml?cmd[56]=i-56-d6eeae23d5aa5c5a5193e41ce236baf6

    acuam really, io o prefer pe a 2-a. Pare foarte foarte cool pe acolo. Ce ziceti?

    Also, va rog s confirmati in urmatoarele 2 zile (max) cine vine de revel. :)
     
  9. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu ma bag.
     
  10. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Cate zile?
    Eu pot in jur de 3 (si vin cu Laptop-ul, voi veniti cu CD-urile cu muzica si filme) :D
    .
     
  11. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu stau oricat... doar sa nu fiu singur ca atunci nu-mi mai misc fundul pana acolo...
     
  12. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Si eu.
     
  13. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Am fost aseara la un Halloween party si m-am costumat in Joker din The Dark Knight. Hainele au fost mai aproximative, dar machiajul mi-a iesit super. Cel mai reusit a fost un prieten costumat in Hannibal Lecter (cu masca, tricou plin de "sange", tot ce trebuie).
    Totul a fost dark-themed, asa, cu afise scary, paianjeni, dovleac scobit cu lumanare inauntru, Bloody Mary si caviar.
    N-am mai fost pana acum la o petrecere Halloween pe bune (cu toata lumea costumata, decor etc.), asa ca a fost fain si inedit.

    Sper ca si voi v-ati distrat accordingly.
     
  14. Jedi_Umi

    Jedi_Umi Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 19, 2006
    am nimerit intamplator (pt ca au venit niste prieteni in vizita) la ruinele vechiului castel din baden baden si cand am ajuns acolo era intuneric si ceata si ne-am trezit ca printre ruine foshgaiau tot felul de tipi imbracati in costume medievale si inarmati cu sabii si arcuri (ruinele fiind luminate doar din exterior) si mai si cantau unii prin beciuri cantece rituale in limba latina. a fost destul de creepy si spooky la inceput insa am aflat apoi ca tipii de fapt faceau role playing si nu urma sa fim sacrificati pe vreun altar pe undeva. [face_laugh]
    oricum o experienata super interesanta ;)

    best halloween ever (for me)

    [face_cowboy]
     
  15. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    LARP-ing is cul. :D
     
  16. Jedi_Umi

    Jedi_Umi Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 19, 2006
    chiar vroiam sa aflu mai multe despre chestia asta.

    mersi cyber ;)
     
  17. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Thank you for taking interest. It would seem ca susman e completely booked si the other one isn't answering calls. ar propun sa ne mutam pe thread-ul de intalniri intre fanii star wars. :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.