main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Forte

Discussion in 'Archive: Romania' started by JadenKorr, May 25, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. JadenKorr

    JadenKorr Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jan 1, 2005
    Mie imi place foarte mult sa vorbesc despre Forta,si ce Forte v-ar place voua sa folositi.Tineti cont de toate filmele,jocurile,cartile....

     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Din ceea ce cunosc din jocuri, filme, carti si comics cred ca as alege Grip si Mind Trick.

    In unele cazuri Mind Trick-ul poate impiedica violenta, iar Grip-ul o poate opri.
     
  3. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Aici sunt raspunsurile noastre :
    http://boards.theforce.net/Romania/b10647/17337605/?33
    ;)
     
  4. JadenKorr

    JadenKorr Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jan 1, 2005
    Ei bine,nu stiam ca exista deja un topic...

    Dar oricum,Fortele din jocuri mi-au placut foarte mult.
    Persuation-ul,far sight,projection din MOTS
    Din JA light forces,precum si grip-ul si lighting-ul.In JO,este adevarat Saber Throw,iar in Kotoare,putem spune ca sant cam aceleasi forte,putin modificate,precum si altele in plus.Iar Feats-urile s-ar combina excelent cu acrobatiile si stilurile sabiei din Ja,precum si cu tipurile de sabie,si acele Kata...

     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    M-am gandit de multe ori la antrenametul Jedi care nu consta doar in lupta cu sabia ci si in stapanirea artei de a folosi Forta. De ce e arta? Pentru ca o poti folosi brutal sau atent.

    Ca un fel de off topic: incercati in Jedi Outcast un cheat interesant: setforceall 9. Si veti lupta ca un Jedi Master: Jump, Grip, Lightning de n ori mai puternice. Iar Mind Trick-ul iti pune propriul spirit si propria vointa in trupul oricarui inamic si poti face ce vrei cu el (insa stai ascuns bine, ca prietenii aluia te vor ataca si pe tine altfel ;) )
     
  6. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    hai sa le spunem force tricks, sau force powers. :)
    Am spus-o si o mai spun, DEATH GRIP RULLZ>

    Insa sincera sa fiu in KOTOR, force lightning saved my ass every time.
     
  7. JadenKorr

    JadenKorr Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jan 1, 2005
    In Oucast stiu ca merge decat pana la setforceall 7...in Academy merge pana la 10 parca...mind trick 4...e belea de tot...in Outcast intram in Shadow Trooper pe Doomgiver si luptam impotriva celorlalti...si se luptau intre ei chiar si dupa ce reveneam inapoi in trup...si ,la sfarsit,cu NPC SPAWN LUKE,se bate Luke cu Dessan....nu te mai chinui tu....In Academy,la sfarsit se bate Katarn si Luke cu Tavion,apoi cu Tavion posedata...e interesanta treaba...


     
Thread Status:
Not open for further replies.