forumul StarWars.ro

Discussion in 'Romania' started by sergiurusu, Dec 9, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Cred ca stiti ca exista deja 3 forumuri romanesti Star Wars: starwars.ro (cel mai tanar frate), jedi.ro (fratele ratacitor - care trebuie adus pe calea cea buna) si forumul romanesc de pe TheForce.net: http://boards.theforce.net/board.asp?brd=10647 (fratele strain).

Acum vreo 2 zile m-am inscris ca membru simplu pe starwars.ro si asta pentru ca doresc ca, intr-un fel sau altul, noi, fanii Sta Wars sa fim uniti. Dupa cum bine stiti am avut divergente cu Aliapo mai demult, el si-a cerut scuze ca un real gentleman intr-un email, le-am acceptat considerand ca trebuie sa mai dau o sansa fanilor SW. Nu-mi place sa fiu suparat pe oameni si consider ca o impacare ar face numai bine celor 2 forumuri si fanilor romani. Am vorbit ca in viitor sa existe chiar si o posibila infratire intre cel 2 forumuri.

Este clar ca forumul principal pentru mine este si ramane TheForce.net sectiunea romana, insa voi mai posta din can in cand si pe starwars.ro pentru ca avem oameni de valoare si acolo care trebuie ajutati ca mai bine posibil. :)

Sergiu aka jkno

2. Luke_StarCristal Jedi Knight

star 1
    In a Galaxy far far away...

The Dawn of the Old Republic is at hand...a new world apears before us...
    Forumul jedi.ro a fost Star Wars reincarnat...La inceput totul a fost bine, puterea luminii era peste tot dar...o mica scanteie s-a aprins in Republica, un SITH a aparut, a corupt tot ce este bun si si-a gasit urmasi.Era din ce in ce mai rau...Republica era pe cale de disparitie DAR...o noua speranta a aparut!-Un hacker- care a atacat insusi consiliul, primul semnal de alarama!...incet incet toti cei care urmau lumina au fost aruncati deoparte si unii au trecut de intuneric, pare fara speranta...Noul Dark Lord facea legea si consiuliul era nicaieri.Intoarcerea Jedi- hacker-ul a venit a atacat intunericul ce era acolo si l-a distrus complet!...Tot ceea ce il facea pe Lordul Intunericului-Corelian- puternic a fost anihilat.Consiliul a fost fara cuvinte si incet incet corputia a disparut dupa distrugerea Dark Lord-ului...cea mai ramas din Vechea Republica este corupt...DAR o mica flacara a ars puternic si s-a transformat in ceea ce vedem acum ...in StarWars.ro!
    Echilibrul reinstaurat in Forta si din nou puterea Luminii Straluceste in...Noua Republica!

The End.
  3. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Va fi o singura problema, s-ar putea ca bacsi Corelian sa re-apara pe starwars.ro, ceea ce nu-mi va placea (doar daca nu se va cuminti). Iar daca se va comporta cum il stiam pe jedi.ro si va fi lasat sa o faca de catre moderatori si admin, le voi ura tuturor de acolo sanatate multa si bye-bye...
  4. Luke_StarCristal Jedi Knight

star 1
    Nu-mi mai trebuie apocalipsa aia...daca apare acolo si se comporta tot asa am sters-o si eu...
  5. ROGUESQUAD Force Ghost

star 4
    Si noi, "separatistii" de pe theforce.net si Consiliul Jedi de pe starwars.ro avem multe chestii comune.
    In primul rand suntem fani Razboiul Stelelor, suntem romani, ne-am cunoscut pe jedi.ro, loc unde ne-am inteles mai mult sau mai putin.
    Din cate stiu, din cele aproximativ 20 de milioane de locuitori pe cate tara noastra le are, suntem in jur de 50 de fani Razboiul Stelelor care se implica mai mult sau mai putin.
    Indiferent de disputele pe care le-am avut in trecut cred ca ar fi cazul sa le dam uitarii...
  6. OCTAVIAN_PAUN Jedi Knight

star 3
    Am vazut duminica trecuta, absolut intimplator, emisiunea lui Florin Calinescu.

Surpriza ... cativa colegi de pe jedi.ro, in frunte cu Aliapo, erau si ei invitati !

Luni i-am dat un mesaj lui Aliapo, si mi-a raspuns incepind prin a-si cere scuze pentru ce s-a intimplat pe jedi.ro ...
    si a explicat cum au fost auto-hackeriti de catre Admin (...Krom ?!), nicidecum de vreun idiot din Asia ...etc.
    Hm, cind stau si ma gandesc ca i-am dat lui Krom vreo 400.000 in primavara, ca sa mearga forumul si jedi.ro mai departe ...

Anyway...esenta este ca fanii SW trebuie sa mentina echilibrul in Galaxie...
    Iar a ierta este o arta...

...voi mai posta si eu pe starwars.ro ...

7. Luke_StarCristal Jedi Knight

star 1
    WHAT?!?!!
    AUTO-HACKER-ITI???!

Esti sigur ca ai inteles bine...deci ei au lucrat asa mult pentru forum si apoi s-au autohackerit distrugand aproape tot forumul?!

*I need to chill* [face_plain]
  8. Darth-Alex Jedi Master

star 1
    krom era dark lordul de pe jedi.ro . ceilalti erau adevarati maestri Jedi!
    iar despre corelian, yo m-am inteles bine cu el si sper ca va aparea pe starwars.ro, acum avand nishte probleme in fam, din cate am inteles... probleme de sanatate cu fetita lui... FORTA FIE CU EA!
  9. AK-610 Force Ghost

star 3

Sper sa se faca bine cit mai repede ! FORTA FIE CU EA ! [-o|

Scuze pentru editari ...nu nimeream "smileyul"
  10. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Nu ma deranjeaza sa mai scriu pe starwars.ro, cata vreme acolo lucrurile sunt calme si cu bun simt! De altfel chiar eu am incercat sa vedem daca ne putem infrati ca doua forumuri romanesti de SW, insa din pacate doar Darth_Alex e la noi de dincolo, altii nu vor sa vina (cu toate ca de pe TheForce.net sunt membri dubli vreo 4 sau 5)... Da putin de gandit...
  11. AK-610 Force Ghost

star 3
    Mai , m-ati innebunit cu atitea consilii ...Pe jedi.ro unul , pe starwars.ro altul ... Ce sa mai ...ne trebuie si noua un consiliu daca vrem sa parem seriosi . Asa ca m-am hotarit sa propun infiintarea Consiliului Prieteniei ! Tot ce trebuie sa faceti ca sa deveniti membrii este sa postati aici si sa nu va certati intre voi :) . Se inscrie cineva ?
  12. Luke_StarCristal Jedi Knight

star 1
    Atata vreme cat se comporta civilizat sa vina. Are si copii? eu sper ca se comporta cat de cat bine cu ei caci din cate am inteles el e "prea cool"...(pampershi etc get the ideea?)

Darth-Alex:
    Scuza-ma dar eu totusi nu pricep!...cum sa fie Krom Dark Lord....sincer sa fiu Aliapo se comporta de parca ar vrea sa fie totul haos. Dar nu inteleg mai sunt prieteni atunci?...zice-ti-mi si mie toata povestea va rog....mor de curiozitate.
  13. Doona101 Jedi Knight

star 3
  14. Darth-Alex Jedi Master

star 1
    posibil sa o afli la petrecere... yo nu pot spune prea multe pt ca nici nu stiu atat de bine
  15. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Mai jos e un mesaj pe care l-am pus pe starwars.ro ca replica la urmatorul text:

Dooku spunea: "Parerea mea este ca ... mai bine ii aduceti pe cei de pe theforce.net aica ca asa ... o sa fie o harababura si nu vrem asta !!! .Adik` ... deja ne complicam inutil daca tot vrem colaborare OK atunci hai colaborare dar nu la forum ca deja ... "

"Unii membri de pe TheForce.net (me included) se pare ca prefera momentan sa ramana acolo, dupa ce odata s-au fript puternic pe jedi.ro. De altfel si eu raman acolo chiar daca mai postez uneori pe aici.

De cand S-a infiintat TheForce.net NU AM AVUT NICIODATA NEINTELEGERI intre membri!! Dimpotriva. Am avut deja 2 concursuri cu premii Star Wars si mai urmeaza si altele.
    http://boards.theforce.net/Romania/b10647/17736474/?36

Nu vrem sa depindem de un singur forum si nici de un Consiliu de orice natura ar fi el (no offense). Ne puteti considera un fel de rebeli in galaxia Star Wars, iar pe TheForce.net regulile sunt impuse de bunul simt si de intelegerea intre membri.

Oricum consider ca o legatura intre cele 2 forumuri ar fi doar benefica pentru toti membrii. Deja cel putin 4-5 membri de pe TheForce.net au venit si aici, insa de pe starwars.ro il avem doar pe Darth Alex. Colaborarea merge totdeauna din 2 parti, iar daca vreti incredere, acordati incredere!"

Inca o data eu cred ca trebuie sa aiba si ei incredere in noi!! Vom vedea mai multe dupa 17 Decembrie...
  16. Doona101 Jedi Knight

star 3
  17. AK-610 Force Ghost

star 3
    @Sergiu " Nu vrem sa depindem de un singur forum si nici de un Consiliu de orice natura ar fi el (no offense). Ne puteti considera un fel de rebeli in galaxia Star Wars, iar pe TheForce.net regulile sunt impuse de bunul simt si de intelegerea intre membri."
    Nici eu nu as fi putut spune mai bine :). Asta este esenta . Cel putin din punctul meu de vedere ... Nu exista nici un fel de razboi intre mine si cei de pe starwars.ro , ii respect pe toti (incluzind Consiliul) , ne leaga aceasi pasiune pentru SW , dar eu pur si simplu vreau sa fiu LIBER sa imi exprim aceasta pasiune asa cum vreau eu (atita timp cit nu deranjez pe altii).Gata nu vreau sa mai scriu nimic despre subiectul asta pentru ca a inceput sa ma oboseasca . De fapt acum sunt atit de obosit :) , incit nici nu o sa mai termin propozitita as

@Doona Pina nu se pun din nou pe picioare nu cred ca o sa mai dea pe cineva afara .

18. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    cititi :) :

http://starwars.ro/forum/index.php?showtopic=27
  19. AK-610 Force Ghost

star 3
    Eu nu pot , pentru ca nu am cont :( Poate imi spune si mie cineva ce scrie :)
  20. Darth-Alex Jedi Master

star 1
    prea multe griji va faceti, eu am incredere in starwars.ro, au invatat din greseli si sunt convins ca treburile acolo vor fi mult mai ok... si chiar e de apreciat ce fac ei pt fenomenul SW in romania.
  21. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Cam asta ma scris eu:

Exact! Este o lume libera si fiecare poate alege unde vrea sa fie. Liberul arbitru ne face sa gandim la ceea ce ne intereseaza mai mult.

Insa asta nu inseamna ca nu vom mai veni aici sau ca voi nu puteti veni acolo (nu uitati de premiile Star Wars care vor fi puse din nou in concurs ). Toti suntem fani Star Wars si de vreme ce eu am venit cu ideea unei uniuni/infratiri intre forumuri cred ca stiu ce vorbesc.

Exista postari si topicuri pe TheForce.net care sunt doar acolo cum de altfel exista topicuri care sunt doar aici. Asta poate fi un motiv de a fi membru pe ambele.

De altfel, ati vizitat site-ul general www.theforce.net (nu doar forumul TheForce.net Romania)? E imens! Contine sute si mii de pagini toate legate de Star Wars! E genial, are experienta si tone de informatii (filme de downloadat, poze, wallpapers, informatii, scenarii, link-uri etc. etc.)

Sunt membru pe vreo 10 forumuri straine si pe 3 romanesti (da, am ramas si pe jedi.ro, poate odata si acela se va redresa si va redeveni ceea ce a fost candva!). Insa nimeni nu mi-a impus vreodata sa merg doar pe unul sau pe altul (au incercat insa nu am fost de acord - era vorba de liberul arbitru).

M-ati intrebat de mai multe ori de unde am o colectie Star Wars atat de mare sau de unde stiu atatea despre SW? Fiind membru pe mai multe forumuri straine, am avut (si am) acces la lucruri si informatii, pe care daca esti membru doar pe unul singur nu le poti afla atat de usor.

Un forum nu se rezuma la faptul ca ne intalnim din punct de vedere fizic! Exista membri ai forumurilor care sunt prieteni buni si de altfel nu s-au intalnit niciodata.

Asta e un alt mod in care mi-am facut experienta si colectia Star Wars. Am cativa prieteni in Canada si SUA care mi-au obtinut obiecte Star Wars sau chiar au licitat pe ebay pt. mine, si aici vorbim de sute de $. Am incredere totala in ei chiar daca nu i-am intalnit niciodata personal.

Concluzia este exact fraza mea de la inceput: este o lume libera si fiecare poate alege unde vrea sa fie. Daca te limitezi insa doar la un singur sector din gigantica galaxie Star Wars nu inseamna ca stii totul despre Star Wars.

Usile va sunt deschise, insa doar voi tebuie sa puneti mana pe clanta si sa apasati pentru a intra...

22. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    M-ati intrebat mai demult cum sa faceti ca pe starwars.ro sa va apara in signature link-ul la TheForce.net. E simplu: intrati sus in Options, apoi in stanga la Signature si introduceti urmatorul text nemodificat:

Forumul Romanesc TheForce.net
  23. spiridush Jedi Knight

si eu si Cobu ne dorim o unire a forumurilor... noi am aflat de acest forum de pe starwars.ro si am venit si noi sa vedem cum e aici... mie unu imi place mult aici e exact de ce aveam nevoie... pace liniste si armonie fara aroganti care se dau mari ca stiu mai multe decat tine in domeniul SW si care te iau peste picior (nu dau nume)
  24. spiridush Jedi Knight

Asta poate fi si din cauza ca sunt mai mic ....?.... (16)
  25. mara_alexia Jedi Master

star 4
    Nu cred ca are vreo legatura cu varsta. Si noua ne place aici din aceleasi motive. Nimeni nu e mai presus de celalalt, ne respectam reciproc si suntem prieteni. In privinta unirii, nu e suficient sa o dorim noi, trebuie sa vrea si ei.
Thread Status:
Not open for further replies.