main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Gdyby nie Williams to kto?

Discussion in 'Archive: Poland' started by Darth_Fizyk, Jul 20, 2003.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Pytam sie, bo sie zastanawialem, co by bylo, gdyby to nie Williams napisal Muzyke do SW. I Kogo by?cie ewentualnie widzieli zamiast Johna Williamsa ew. jai gatunek?

    Ja mpoglbym sluchac SW w rytmach Rocka :) chociaz nie wiem, jak by to wplynelo na cala atmosfere filmu pewnie ujemnie, ale jesliby to miala grac Apocalytpica... to kto wie? :D
     
  2. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    W takim wypadku zdecydowanie Vangelis.
    Kto ogladal film "Blede Runner" ("Lowca androidow" -pl) to wie o co mi chodzi.
    A kto nie ogladal, to go do tego namawiam.
    PS. W '92 albo '93 jeden z utworow Vangelisa znalazl sie na czolowkach swiatowych list przbojow i nawet dosc dlugo sie tam utrzymywal (mowa oczywiscie o "Conquest Of Paradise")
     
  3. DashOnderon

    DashOnderon Jedi Youngling

    Registered:
    Jul 15, 2003
    Zgadzam sie. Na pewno bylby to Vangelis.
    A kto nie ogladal "Lowcy Androidow", moze jeszcze obejrzec "Rydwany Ognia" :)
     
  4. Jedi_Darklighter

    Jedi_Darklighter Jedi Youngling

    Registered:
    Apr 29, 2003
    Jak dla mnie to muzyke do SW móglby jeszcze tworzyc James Horner. Pokazal co potrafi min. w filmach: "Willow", "Braveheart" czy "Aliens".
     
  5. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Ja bym niechcial zadnych zmian.
    Jezeli by Williams nie mogl no to Vangelis.
     
  6. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    Jak nie John Williams to chyba Hans Zimmer, muzyka z Gladiatora byla genialna.
     
  7. Neimoidian

    Neimoidian Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Tylko ze Zimmer w '77 to chyba jeszcze nie komponowal za duzo. ;-) Ja nie wiem kto moglby to zrobic lepiej. Jako ze jestem fanem Williamsa, to raczej nikt! Z tym ze jego melodie tak sie skojarzyly z filmem, ze trudno by wyobrazic sobie inna. To tak jak juz nie wyobrazam sobie Williamsa robiacego muze do Lorda itp. Lucas chcial skorzystac na poczatku z klasycznej (jak Kubrick), wiec pewnie by ja uzyl gdyby Spielberg nie zproponowalby mu Johna.
     
  8. DarthPrzemek

    DarthPrzemek Jedi Youngling

    Registered:
    Jul 1, 2003
    witam,
    moim zdaniem williams jest the best.ale gdyby nie on to wagner:)
     
  9. Bearded_pw

    Bearded_pw Jedi Youngling

    Registered:
    Jul 27, 2003
    hmmm ciezka sprawa bo Williams juz tak sie wbil w Gwiezdne Wojny ze ciezko sobie wyobrazic kogo innego.

    slyszalem opinie ze Howard Shore moglby, ale wg mnie muzyka do LotR`a jest ciekawa ale ja oczekiwalem czegos innego. wydaje mi sie ze ten oklepany motyw muzyczny przewija sie w kazdym utworze i muza jest monotonna [face_plain]

    no a zamiast Williams`a ... hmm Vangelis i... nie no Williams i koniec :D ale chyba za malo jestem obeznanny w tym srodowisku zeby wskazac kogos innego
     
  10. Master_Exar_Kun

    Master_Exar_Kun Jedi Youngling

    Registered:
    Jul 26, 2003
    Ja stawiam na Hans`a Zimmera ("Hunt for Red October" , "The Rock"). Facet jest niesamowity :), bez w¹tpienia mo¿e równaæ siê z Williams`em.
     
Thread Status:
Not open for further replies.