George Lucas: Inca doua filme star wars, cause I'm a greedy bastard

Discussion in 'Romania' started by ComicDiva, May 17, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva Jedi Padawan

star 4
    We absolutely knew that George Lucas was not done with the Star Wars universe. The Star Wars creator revealed to Fox News that he will make two more live-action Star Wars films.

?But they won?t have members of the Skywalker family as characters,? he said. ?They will be other people of that milieu.?

Sursa: http://www.slashfilm.com/2007/05/09/george-lucas-announces-two-more-star-wars-movies/
  2. MaraStardreamer Jedi Master

star 4
    Linkul asta parca l-a postat si Rogue acum cateva zile. Nu prea are cum sa fie adevarat, de vreme ce stirea nu apare pe site-ul oficial. Asa, poate sa spuna oricine ca Lucas face si drege... Si de ce ar aparea doua filme, si nu trei?
    Eu cred ca in final vor aparea episoadele VII, VIII si IX, peste vreo 7-8 ani. Daca nu da coltul Lucas pana atunci. Si daca da, sunt sigura ca a lasat vorba prin testament sa le faca altcineva. Si cine stie, poate vor iesi chiar mai bune :D
  3. ComicDiva Jedi Padawan

star 4
    Ok, dar pe asta a pus-o? :)

http://www.slashfilm.com/2007/02/11/geroge-lucas-says-empire-strikes-back-was-the-worst-star-wars-movie/
  4. CyberFaust Jedi Padawan

star 4
  5. MaraStardreamer Jedi Master

star 4
  6. ComicDiva Jedi Padawan

star 4
    Dar e o invidie stupida. Oricum el scoate banul din Empire Strikes Back. Don't bite the hand that feeds you. :)
  7. CyberFaust Jedi Padawan

star 4
    pe mine ma deranjeaza mai mult ca s-a amanat fanboys :(
  8. ROGUESQUAD Jedi Master

star 4
    N-am mai pus respectivul link pt. ca eram ingretosat de acea declaratie... musiu Lucas merita din cand in cand o batuta ca sa mai revina la realitate.
    [face_frustrated]
  9. SVAndrei Jedi Knight

star 5
    Lucas ar trebui sa se pensioneze. Pe bune.
  10. Tanya_Akisha Jedi Youngling

star 1
    http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=179292 ia uite aici

articolul mi se pare cam confuz, nu prea detaliat or so...
    si eu sper ca Lucas sa se pensioneze daca nu mai are nimic de spus..

(sper ca am voie cu linkuri....)
  11. MaraStardreamer Jedi Master

star 4
    In primul rand, bun venit pe forum, Tanya Akisha. Daca doresti poti sa te prezinti aici , ca sa ne cunoastem mai bine :)

Sigur ca ai voie cu linkuri pe forum. Poti sa pui si poze daca doresti.
    Articolul cu pricina e cam superficial, intr-adevar, cel putin pentru noi, in calitate de fani SW.
    Asa apar in ochii nostri cam toate articolele din presa romaneasca, scrise de "necunoscatori", care probabil nu fac decat sa dea copy-paste cine stie de pe unde.

12. FriendlyPiranha Jedi Master

star 4
    I love Star Wars because of ESB. It's the very essence and philosophy of what SW means. He must be on drugs. I've lost the last drop of respect I had for this guy.
  13. Tanya_Akisha Jedi Youngling

star 1
    http://www.comingsoon.net/news/tvnews.php?id=20493

my god! stricara si Clone Wars-u!
  14. CyberFaust Jedi Padawan

star 4
    last bit of respect e mult spus, cred ca poate fi comparat cu dumnezeu :D
    he made a brilliant thing, but then he fracked it up and now we be sufferin and killin and stuff like that. Don't hate the playa' hate the game man, hate the game.
    (chiar vroiam sa zic aia)
    dar pe bune, hate the playa' too! X(

but then again, poate iese ceva fain, ever consider that?
  15. MaraStardreamer Jedi Master

star 4
    Nu ma prea pricep eu la desene animate, dar din ce-am vazut in posterul ala imi place mai mult decat vechiul Clone Wars, cu captele alea de papusa si nasurile borcanate. Poate sunt un pic prea subtirei si balerini, dar presupun ca asta e trendul in desenele animate...
  16. FriendlyPiranha Jedi Master

star 4
    @Tanya: You'll probably hate me for this, dar mai bine il faceau sa dispara. Si Gopo daca-l desena si tot arata mai bine.
  17. Tanya_Akisha Jedi Youngling

star 1
    Dunno, people, I simply don't like it. Si da, mi-a placut vechiul Clone Wars.
  18. CyberFaust Jedi Padawan

star 4
    dar, ca sa facem lucrurile mai interesante....daca astea 2 filme vor fi in aceeasi liga cu OT?
    i mean, sansele sunt astronomic de mici, dar what if...
  19. arapila Jedi Master

star 4
    pai OT in mare parte inseamna EP.V:ESB ... si nu cred, daca e facut in stilul lui lucas...
Thread Status:
Not open for further replies.