main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Imi place TFN pentru ca...

Discussion in 'Europe Discussion' started by ComicDiva, Mar 26, 2008.

  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ca sa spread some love am facut acest thread si acest videoclip

    http://www.youtube.com/watch?v=1vfgKoOsHeQ

    pe care nu sunteti obligati sa-l vizionati desi it would be nice :D

    Scopul thread-ului este sa-mi povestiti o amintire in legatura cu TFN de care voi sunteti particularly proud! Ceva care o sa ramana cu voi cate zile ati avea, something fun and memorable. :)

    - Discutiile sexoase pe care le-am avut cu Chantal, Milena si Tiberiu pe thread-ul in engleza de pe sw.ro. Mda, nu este un moment de TFN, dar avand in vedere ca acolo am cunoscut-o pe Milena, si plus ca era super fun, o sa tin minte intotdeauna.

    - Primul premiu pe care l-am castigat vreodata pe TFN: un breloc cu C3PO de la Sergiu. NU mai stiu pentru ce concurs insa. Dar a fost prin tragere la sorti parca si eram super happy cause I lvoe C3PO

    - Ziua Danei sau Doonei :) Rogue imi spune ca Dominic Monaghan e cuplat cu Evangeline Lily si nu-l cred. :)

    - Prima conversatie mai lunga pe care am avut-o vreodata cu Cyber in care imi spune cat de mult il place pe Kevin Smith si eu il intreb daca a vazut Clerks si el: "What?". "Kid, this could be the start of a beautiful friendship" (is what i should've said)

    - Tiberiu vs Tufisul!

    - Mima din apartamentul ala vai de mama lui. Cum incercam noi sa mimam virginitatea lui Padme. :)

    - Ziua lui Bogdan la retezat. Unul dintre cele mai bune gratare din viata mea

    - Revelionul de la Ocna, glezna scrantita and all :)

    - Ahem. Incidentul de la Baile Herculane. Ahem. *please don't kill me*

    - Ceremonia de inknightuire a lui Tiberiu + follow up party cu gasca SW.ro. Cazutul in cutie si betia care a urmat. Chantal was there too. Toran had some nice biceps on him.

    - Madalina si Mara ma surprind cu o diploma si o carte ca premiu pentru nu stiu ce concurs de ficuri. To this day, it was one of the nicest things anybody ever did for me. Si mai am si diploma... in a box... somwhere. :) Cartea e sigur in biblioteca.

    - Loredana si Chantal vb despre ficuri erotice in aarcade (atunci cand ne-am intalnit cu FP). Eu ma gandesc: "Want me to leave you two alone?"

    More to follow. :)
     
  2. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Hmm... Sunt destule, dar cred ca cea mai placuta a fost prima intalnire de la Timisoara cu Mara si Sergiu. Pe masura ce imi amintesc mai completez aici.
     
  3. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Eu o sa spun chestii legate de comunitatea de fani SW in general, fie ca sunt de pe sw.ro, fie ca sunt de pe TFN.

    ? Again, discutiile sexoase cu Diva, Milena si Tezeu pe sw.ro. Thread-ul ?Sexiest?? de care sunt si acum mandra si pe care il am salvat undeva.
    ? Cand am castigat un concurs de fanficuri si am primit diploma la sw.ro party, unde era si Diva, Tezeu, Toran, Simas si gasca.
    ? Cand mi-a facut mama lui Toran costum de Jedi/Sith si cat de mandra eram de el.
    ? Cand mi-a trimis varul meu din state un lightsaber care are luminitze si face vjuuum!
    ? Cand mi-a editat Simas niste poze in photoshop ca sa fiu cu Maul in poza.
    ? Thread-ul care nu mai stiu cum se numea, inceput de Milena, in care faceam un soi de profil umoristic la varii personaje (gen ?my nickname?, ?my favourite food? etc.) si dupa aia dadeam stafeta mai departe la mailuri fictive, cum ar fi: maul@sexysithguys.org. A fost de departe thread-ul care m-a amuzat cel mai tare, si acum cand ma gandesc ma pufneste rasul, a fost great! Si tot pe atunci m-am imprietenit si cu Milena si Mara.
    ? Cand am fost in Timisoara la concert la Shakira, impreuna cu Milena, care a fost o gazda de exceptie. Pizza pe care am mancat cu Mara intr-un loc urat ca naiba, dar pare-se plin de ?incarcatura emotionala starwarsiana?.
    ? Cand am fost cu Diva si Rogue la concert la Pink, asta vara, si tzopaiam pe acolo ca apucatii. Mai vreau sa mentionez si ca Rogue s-a purtat cu mine ca un gentleman perfect. O chestiune care conteaza.
    ? Cand mi-a adus FP un Maul si un Vader Unleashed, ambele figurine fiindu-mi foarte dragi (acum, cand scriu aceste randuri, le vad sus pe un raft, si ma binedispun).
    ? Cand au venit Milena, Mara si Cyber la Bucuresti si am jucat mima in apartamentul inchiriat. Halul in care am putut sa radem tavalindu-ne pe jos!
    ? Si cu o mentiune speciala, as vrea sa adaug ficurile pe care le-a scris Diva pentru mine, "Closer" si "Fallen", care sunt absolut extraordinare si foarte close to my heart, cat am putut sa traiesc de intens (pana la lacrimi) atunci cand le-am citit. Plus vidul cu Maul pe care l-a facut pentru ziua mea. Thank you again, sweetie!
    ? Si per total toate nazbatiile si copilariile pe care le-am facut/trait impreuna sub bannerul Star Wars, astea fiind de fapt singurele lucruri care raman, in the big picture.
     
  4. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Imi place TFN pentru ca...
    Star Wars rules, people are nice, I actually get to have fun, that sort of thing. :D

    Lots of stuff to remember, too ...first time I met Mara, Katana & Chousy - I was a half an hour late and they didn't even mind, then the 1-year celebration when I met Andrei and Sergiu, then fooling around with Chantal, Diva and Tezeu on SW.ro, the time when the guys in Bucharest droped in, then the time Chantal came for the concert, then the time when we went to Bucharest - met Vic and MaraJade and got my *** kicked at paintball by Rogue, and the time I had to go to Bucharest and Diva was kind enough to offer a place to stay and everyone there got together that day, and the most interesting experience: the film - Arapila can sing, Diva & Cyber can act, man; and in february when i finally got to talk to FP in person - I could never thank him enough for the camera; the bilion times I met up with Mara, Cyber and Katana, to take pictures or just to hand around at pizza Poli or the chinese place... memorable events, each and every one...
    ooops! it's 15 past 2: gotta go meet Cyber and Mara at her place - yeah, this is why I love TFN!
     
  5. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    ..they are my best friends.
    There, i said it. :p
     
  6. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    ... sunt oameni de treaba aici.
     
  7. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    ...sunt my friends and i am their holy CR.
     
  8. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Dude, tre' sa fii mort ca sa fii sanctificat :D Sorry...
     
  9. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    It might be worth it. Life just isn't all it was advertised for in pliant. :D
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Dude, cine mai are incredere in pliante?
     
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Io pe atunci nu eram atata de versat in stiintele comunicarii si eram mai inocent. :D
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Asta explica multe... :p
     
  13. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    sunteti OFF-TOPIC.


    Mie nu imi place TFN ca sa spameaza si ca nu e activitate.. nah..
    Si imi place ca-s io CoCR hahahahahha
     
  14. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    mie imi place tfn ca are avatare amuzante cu jar jar si de-alea. :D
     
  15. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    si imi place pentru ca e gri.
     
  16. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    si oameni cu care ma inteleg
     
  17. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Si mancare chineyeasca....cadn avem bani de ea.
     
  18. Obi Anne

    Obi Anne Celebration Mistress of Ceremonies star 8 Staff Member Manager

    Registered:
    Nov 4, 1998
    unlocked
     
  19. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Pentru ca it's back and it has almost everyone.
    It's great to have it back.
     
  20. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    second that.
     
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Aaaand It's gone.
    Eu sper totusi sa revina Romania ca si board individual sau sa reusim sa ne pastram sentimentul de comunitate in noul sistem si ca nimeni nu pleaca. It's still us and the same old things under a different name.

    Oricum, the meme that comes to mind is:
    [​IMG]
     
  22. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005