main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

In ce perioada doriti sa aiba loc actiunea fan filmului nostru?

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Apr 3, 2007.

?

In ce perioada doriti sa aiba loc actiunea fan filmului nostru?

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Inainte de Episodul I

    3 vote(s)
    33.3%
  2. In timpul Noii Trilogii

    0 vote(s)
    0.0%
  3. Intre cele doua trilogii

    5 vote(s)
    55.6%
  4. In timpul Trilogiei Originale

    1 vote(s)
    11.1%
  5. Dupa Trilogia Originala

    0 vote(s)
    0.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Fiindca nu ne-am inteles prea bine asupra perioadei in care va avea loc actiunea filmului nostru, asteptam ca voturile voastre sa stabileasca acest lucru. Ne intereseaza in mod special parerea celor direct implicati in acest proiect. Desigur, oricine poate vota, fiindca acest film va fi facut pentru delectarea tuturor membrilor FanForce Romania, iar parerea voastra e importanta, dar voturile celor care vor juca, produce, filma vor fi hotaratoare.
    Daca alegeti optiunea 2 sau 4, va rog sa precizati exact perioada in care doriti sa aiba loc actiunea filmului (de exemplu intre episoadele I si II, intre II si III, etc)

    Va rog sa precizati printr-un post ce anume ati votat.

    Eu am votat "Intre cele doua trilogii" fiindca mi se pare o perioada foarte interesanta si prea putin exploatata pana acum, in care ne-am putea "misca" cu mai multa usurinta.
     
  2. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Eu am votat inainte de episodul I, deoarece sunt foarte putine restrictii in perioada respectiva.
    Adica si asa libertatea scenaristilor e destul de ingradita de lipsa resurselor....sa mai si trebuiasca sa respectam cu strictete timeline-ul dintre cele doua trilogii ar fi imposibil.
    Iar sa modificam universul SW chiar nu cred ca ne putem permite. Succesul filmului in alte cercuri de fani ar avea de suferit. Sigur, am putea sa zicem ca nu ne pasa, dar nu e ok. Daca vrem sa schimbam atatea, mai bine ne facem filmul nostru.
     
  3. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Am votat in timpul trilogiei originale, intre ep II si III
     
  4. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    si eu am votat inainte de ep1. Perfect de'acord cu Milena...
     
  5. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    pai depinde, inainte de ep 1 ne da o mare libertate si foarte putine lucruri de respectat, dar intre ep 3 si 4 ar iesi mult mai fain actiunea pe diferite planuri, bla bla deci una din astea 2, nu ma pot decide intre ele, but i'm l eaning towards before ep 1, pentru ca atmosfera de liniste si pace ar face atmosfera mai usor de creat :D
     
  6. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu am zis inainte de Ep.1... mai multi Jedi, mai multe personaje cunoscute... si totusi o perioada cam ne-explorata.
     
  7. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu votez cu perioada dintre cele doua trilogii pentru ca eu cred ca voi nu stiti in ce va bagati. Nu puteti sa faceti referinta la nimic din PT. Ceea ce inseamna ca trebuie sa bagam puternic de la noi, sa inventam personaje si glume noi, si nu sunt sigura cat de bine o sa iasa.

    Asa cu perioada dintre trilogii avem in acelasi timp si o perioada in care putem sa manevram si putem face o gramada de referinte. Este un cadru mai familiar. Nu stiu de ce vreti sa complicati totul. Ce naibii inseamna inainte de PT?

    Te pomenesti ca maine pe vremea asta mai facem un poll. Cand inainte de PT vreti sa apara filmul? Cu 10 ani inainte? cu 100 de ani inainte? Cu 1000 de ani inainte? :)

    Poate de vina e si atitudinea mea fata de prequel-uri care nu trebuiau sa se faca. Nu trebuia sa ne intoarcem in timp. Si acum ne intoarcem SI MAI MULT in timp. Like there's anything remotely interesting there.

    Asa intre III si IV Palpatine o sa incerce sa-si extinda puterea, putem sa zicem ca au mai scapat jedi de masacru. Ma rog. Orice s-ar alege, aia ramane dar eu sunt pentru perioada dintre trilogii.
     
  8. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Probabil undeva inainte de ep 1 ar fi bine. Nu de alta, dar s-ar complica mult daca ar trebui sa introducem personaje deja cunoscute din filme. Desi cateva referinte n-ar strica...:)
    Totusi votez pentru perioada dintre cele 2 trilogii. Sunt perfect de acord cu Diva. Exista o libertate de miscare destul de mare si putem sa ne legam si de Vader & Co.
     
  9. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Ce e nasol cu "intre cele doua trilogii" este faptul ca e foarte exploatat si la moda... mai ales acum. Si serialul o sa fie tot pe tema asta... si tot ce o sa se scoata in SW de acum si pentru o buna bucata de vreme, tot in perioada asta o sa fie. Poate e frica mea de "la moada" care vorbeste dar... sa lasam voturile sa decida :p
     
  10. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    parerea mea e ca perioada dinainte de ep1 e cea mai faina :D eu deja am inceput sa scriu un fic cu cateva idei... sper ca o sa iasa fain. Spre dezamagirea comicdivei este inainte de ep1
     
  11. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Mai, deci voi nu stiti in ce va bagati daca-l facem intre trilogii.
    Cea mai mica inadvertenta cu filmele, cea mai mica scapare si ne-am ras!

    Inainte de episodul I putem face ce vrem, nobody's gonna give a .....
     
  12. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Milena, imi dai si mie un exemplu de ce ar putea sa ni se intample daca va aparea vreo inadvertenta fata de filme? Sunt chiar curioasa cine o sa ne taie capul pentru asta :D

    Si eu zic sa nu va apucati de scris scenarii pana nu se stabileste clar perioada. Deocamdata eu vad ca scorul e 3 la 3.

     
  13. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    intre trilogii, just because
     
  14. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    N-o sa-ti dea nimeni in cap.
    Doar ca lumea care o sa se uite la film n-o sa dea prea mare atentie chestiilor care presumably au sa iasa bine, ci tocmai detaliilor care nu se asorteaza cu povestea.
    Si noi de fapt pentru cine il facem?
    Pentru noi, in primul rand, dar si pentru alti fani.
    Iar daca ne bagam picioarele in plot-ul clasic, nimeni n-o sa fie multumit:
    ei, pentru ca o sa fie prea preocupati de discrepantele cu filmul
    noi, pentru ca n-o sa auzim decat critici

    "The plot's cool, but what is it with the extra Sith?"
    "Your costumes are ok, but everyone knows those aren't proper outfits for the dark times."
    "The sets are allright, except a ship in that period doesn't look like that."
    "Hey, aren't the Jedi supposed to be extinct?"
    "And where the heck is the Empire??"
    etc.
     
  15. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
     
  16. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Come on, sa fim seriosi...
    Nimeni n-o sa spuna asa ceva, Milena, e doar un fan film. Sa fim noi convingatori ca si actori, asta e ceea ce conteaza intr-un fan film. Daca vor rade, vor rade de noi, nu ca nava cutare nu se potriveste cu perioada. Acelasi lucru as putea spune ca e valabil pentru ORICE perioada am alege.
    Sincer, pentru mine, ca nejucatoare de Kotor si alte parascovenii, perioada de dinainte de Episodul I nu-mi spune absolut nimic. E ca si cand nu ar exista. But it's just me :D
     
  17. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Pai stai ca intre KotOR si inainte de ep. I e vorba de vreo 4000 de ani. Eu ma gandeam sa-l punem undeva pe vremea lu' Dooku tanar sau mai inainte... si asa mi-am lasat barba :p
     
  18. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Hai mai!
    Nu poti sa apari cu barba in film!
    Esti mai Sith-like fara. :D

    Daa-l punem intre cele doua trilogii, n-o sa fie historically accurate.
    It'll upset the delicate balance of things!
     
  19. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Daca nici pe Lucas nu l-a durut de nepotrivirile dintre PT si OT, crezi pe noi ar trebui sa ne doara? :)
    Dar daca nu suntem 100% multumiti de film, si sigur nu vom fi... nu-l mai aratam nimanui si gata. Nu-i ca si cum ne tine cineva de maini si picioare sa-l aratam altor fani.
     
  20. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Delicat balance of things? How about the fact ca in filmul asta o sa apara patru ochelaristi? Asta nu ridica intrebari de genul:
    "Dar ce cauta oamenii aia cu ochelari. Ca in Star Wars nu existau ochelari!"

    Si eu fara ochelari n-am de gand sa filmez. :D
     
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    ideea e sa do our wierd and funny best and be proud of it :)
     
  22. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    whatever.
    but I still hope someone else votes for "before episode I".
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pai mi se pare mie, sau toate cele sapte persoane implicate in realizarea filmului au votat? ;)
    Si daca ar fi egalitate, tot noi am castiga. Daca vor fi doua-trei voturi in favoarea voastra, poate-poate ne mai gandim... Sper sa nu fie cazul totusi. :)

    Hei, si am auzit ca printesele sunt mai cool intre cele doua trilogii :D

    Si ma mai gandesc sa-mi cumpar lentile de contact cu ocazia asta :p


     
  24. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Care serial ca tot aud de serialul asta de doi ani si nu s-a facut nimic pana acum. :) Singurul lucru care s-a facut intre trilogii sunt cateva carti.
     
  25. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    [/heavy rusiam accent] true princess, if you do not submit, we will make you weat a too-too and a tiara in the movie[heavy rusiam accent/]
     
Thread Status:
Not open for further replies.