main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Intalniri intre fanii Star Wars

Discussion in 'Europe Discussion' started by sergiurusu, Oct 13, 2005.

  1. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Eu am pretty much preluat termenul de la Mara - care cred ca se referea la toti cei din Timisoara, sau toti cei care pot ajunge fara mare efort in Timisoara la data respectiva.

    Oricum o sa avem in 25 octombrie o intalnire pe toata tara.
     
  2. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Da, la ocna mures, we will.
     
  3. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    We will? Si unde va fi aceasta intalnire nationala? Tot in Timisoara?
     
  4. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Eu vinerea nu o sa pot (plec vineri dupa masa la munte, ma intorc duminica seara), iar marti si joi am antrenament si pana pe la 9 jumate-10 nu scap de acolo. De lipsit nu pot pt ca e pregatire pt campionatul national.
    Stiu ca fiecare are programul lui si altele pe cap. Nu vreau sa va incurc. Stabiliti in functie de cum poate majoritatea si in cel mai rau caz o sa vin la urmatoarea intalnire.
     
  5. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Pentru intalnirea din Timisoara, ii rog pe toti cei de pe aici - inclusiv pe Lavi - sa completeze in poll-ul de mai jos datele la care pot sa vina. Intalnirea va avea loc pe la 6,7 seara.
    http://www.doodle.ch/participation.html?pollId=w4pbw2pvmzifguef
    Multumesc.

    Acum, in legatura cu intalnirea pe tara, daca imi aduc bine aminte si anul trecut s-a tinut tot la Ocna Mures. Sunteti siguri ca vreti sa se tina tot acolo? In cazul in care vrem sa vedem si varianta finala a filmului - eventual sa invitam si prieteni - va fi cam greu. Noh, multe ore pe tren, nu stiu daca este tren direct, etc.

    Eu as fi de acord si cu o intalnire in Bucuresti sau in orice alt loc unde se poate ajunge direct. Problema e cum facem cu cazarea si daca ceilalti timisoreni (4 la numar) ar fi dispusi sa mearga pana acolo.

     
  6. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Uf, iar poll-uri...ma rog, as you wish. Daca-i musai.

    Nu stiu de film, dar stiu ca se stabilise inca de la Ciceu ca urmatoarea intalnire sa fie pe la sf lui Octombrie, de Halloween. Ocna Mures e o optiune buna pentru ca se poate rezolva cu cazarea si nici nu incurcam pe nimeni(exceptie Tezeu).
    Desigur, daca apar variante mai bune nu cred ca e nimeni impotriva(so, ce ziceti de Ungaria?:D ).

    Totusi, din cate intelesesem, premiera parca era stabilita pt Timisoara. Gresesc?
     
  7. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Deci este un weekend in 25, 26 Octombrie - exact de Halloween.
    Daca e rost de facut costume, sculptat dovleci si vizionat filme de groaza, vin si eu. Chiar daca tre' sa dorm pe la vecinii lui Tezeu ... de fapt cred ca Popeasca cel putin ar fi bucuroasa sa stau pe la ea vreo noapte. :D

    Totusi, intalnirea asta ar cam trebui separata de premiera filmului si aniversarea forumului - care, intr-adevar, cam era vorba sa se tina in Timisoara. Daca nu, bine si la Bucuresti. Daca nu, eu sunt de acord si cu Budapesta.
    Numai sa stabilim daca va fi inainte sau dupa Halloween.

     
  8. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    :p deci daca vreti sa facem premierea de halouin nu e nici un bai, numai sa imi ziceti, sa ma pregatesc din timp... si premierea filmului ar fi bine sa o facem candva cand o sa poata veni toti. Io inca nu stiu daca o sa pot sa vin de halloween ca in perioada aceea e ziua surorii mele si inca e nehotarata..
     
  9. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    In ultimul meu post ma refeream la intalnirea de la Timisoara, facuta cu scopul de a-i ura bun venit Milenei acasa, si prin "toti", ma refeream la timisoreni. Bineinteles, daca mai vrea sa vina si altcineva noi nu putem decat sa ne bucuram..

    Referitor la intalnirea nationala, n-am inteles partea cu "iar la Timisoara". Din cate tin eu minte, o singura intalnire de aniversare a forumului s-a tinut aici, prima. A doua a fost la Bucuresti, iar a treia la Ocna Mures.
    Cat despre intalnirea de anul asta, o secondez pe Milena. Oriunde se poate ajunge (relativ) repede si cu tren direct.
    Si eu imi aduc aminte ca stabiliseram inca de la filmari ca premiera sa aiba loc aici. Bineinteles, daca doriti sa o faceti in alta parte, putem discuta despre asta. Doar sa fie intr-un week-end, fiindca eu nu voi putea pleca decat sambata si duminica, nu mai am zile de concediu.
    Si mi se pare logic sa facem premiera filmului cu ocazia aniversarii de patru ani, e un prilej foarte bun. Nu cred ca vom reusi sa strangem de doua ori intr-un interval atat de scurt membrii forumului din mai multe localitati.
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu sunt foarte ocupat momentan cu munca... trezirea la 6, ajungerea acasa la 7-8, culcatul la 11. Revin la finalul saptamanii viitoare cu mai mult chef de planuiri si viata.
     
  11. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ce facem in weekend, ne mai intalnim? Eu duminica nu pot sub nici o forma, doar maine, dupa ora 4.
     
  12. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Eu maine dimineata lucrez si du[a am kendo. Deci nu pot sambata.
     
  13. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Pai din cate vad pe poll, prima data la care poate toata lumea e luni.
    Deci, ramane pe luni la ora 7.
     
  14. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Well, eu nu pot in timpul saptamanii, din pacate.
     
  15. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    See? De asta avem poll-ul ala...[face_whistling]
    Pe bune ca n-am de gand sa imi incarc memoria cu orarul fiecaruia si nici sa imi bat capul sa aleg o zi in care sa poata toti, dupa care sa mi se zica "a, pai eu nu pot in 14 ca ma doare prea tare".
    Unul are kendo, altul copii de crescut, aproape toti avem servici.
    In caz ca nu ati sesizat, este si va fi tot mai greu sa ne intalnim pentru ca avem tot mai multe responsabilitati.
    Ce e asa de greu sa completati, nu stiu. Daca va salvati undeva link-ul, puteti sa editati datele la care puteti veni si dupa ce ati dat "submit".
    Odata ce toata lumea completeaza, va fi clar ca vaca daca ne putem intalni toti si cand.

    Pentru stabilirea datei acestei intalniri, voi tine cont exclusiv de ce e in poll, ca sa il folositi.
    Daca veniti, super. Daca nu, Lavi si cu mine vom avea oricum parte de o cina foarte gustoasa la chinezesc. :D
     
  16. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Milena, poti sa fii sigura ca nu voi folosi in veci stupizenia aia de poll ca sa stabilim o amarata de intalnire intre 4-5 oameni... N-am avut nevoie de chestii din astea pana acum, nu cred ca vom avea nevoie nici de acum inainte. N-o sa ma vezi completandu-l vreodata.
    De ani buni de cand ne tot intalnim, stiti foarte bine ca eu nu pot veni in timpul saptamanii. Lucrez pana pe la 6 seara cel putin, iar dupa aia ma grabesc la copii, sa petrec macar un pic de timp cu ei.
    Mi-am amintit insa ca luni e o exceptie, fiindca incepe scoala si am boboc in clasa intai, asa ca mi-am luat o zi libera sa nu pierd evenimentul. Deci cred ca as putea sa rup vreo doua ore, daca ne-am intalni un pic mai devreme, pe la 5-6, fiindca la 8 cel tarziu trebuie sa fiu acasa. Daca nu se poate (sau fiindca n-o sa citesti postul asta, de vreme ce vei lua in considerare exclusiv ce e in poll), va doresc pofta buna si sa mancati un pui yusiang si pentru mine :D
     
  17. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Luand in considerare exclusiv ce e in poll, intalnirea va avea loc luni la ora 6, la chinezesc.
    Fac cinste. :D

    Mara, felicitari pentru bobocel! @};-

    But isn't he a little too young to face the brain grinder?
    Btw, get ready to reaquaint yourself with the alphabet and the multiplication table. :D
    I swear, school is meant for parents to recap everything they were glad to be rid of! [face_devil]
     
  18. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
  19. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Ziua mea de luni este impartita intre un examen si lucru in 2 parti egale si diferite din care scap la 8 seara cu salariu ca it's that time of the month again.
    Asa ca io o sa o sun pe lavi and/or mada sa le intreb daca mai is acolo cand scap, taht is all i can do. :)
    Daca sunteti, super, daca nu, e ok si asa, i tried.
     
  20. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Oricum vom fi acolo cel putin pana pleaca Mara.
    Dar daca ne spui unde lucrezi poate te trezesti cu o livrare speciala. :D
     
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Mah, dar daca voi nu aveti alta treaba nu inteleg de ce nu puteti sa mai stati. :D
    Ma rog, as you wish, eu o sa incerc s ajung.
     
  22. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Stai linistit. Eu 100% te astept. :)
     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
  24. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
  25. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005