Romania Intalniri intre fanii Star Wars

Discussion in 'Europe Discussion' started by sergiurusu, Oct 13, 2005.

1. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    Eu zic sa incepi thread-ul, Cyber
  2. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Stiu ca nu am anuntat pe site dar pe 11-12 octombrie vin pentru un weekend in timisoara. :) Lavinia e destul de draguta sa ma cazeze in noaptea aia asa ca va rog sa va faceti putin timp pentru mine. :) Aslo, poate mai vrea cineva din vreo alta parte a tarii sa vina ca sa facem o intalnire mai mare?
  3. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    1. Cyber, dupa mintea mea, nu cred ca trebuie neaparat sa deschizi un topic nou, se poate discuta foarte bine si aici.

2. Diva, week-end-ul ala voi fi libera, deci pentru mine pica foarte bine.

3. In 25 octombrie, eu voi fi cel mai probabil la Bucuresti, pentru vernisajul Salonului national de fotografie turistica, unde FriendlyPiranha si cu mine vom avea niste poze expuse
    (reclama: http://www.vacantesicalatorii.ro/snft/votul-publicului/?cat=3&p=2 :D). Deci propun, cu totul dezinteresat, ca intalnirea nationala sa aiba loc la Bucuresti :D

4. Cine are chef maine de un McDonalds?
  4. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
    Daca nu apar complicatii poate reusesc sa ajung si eu prin Timisoara intr-una din zilele alea.
  5. Katana_ Force Ghost

star 3
    Nu stiu daca e careva interesat de un concert Haggard, dar m-am gandit ca nu strica totusi sa intreb.
    Eu nu am putut merge in februarie in Bucuresti cand au fost prima data in Romania si am zis ca de data asta nu mai stau acasa.
    Concertul se tine in Cluj, pe 18 noiembrie(da, e marti) de la 20:30 ( mai multe detalii aici: http://www.promusicprod.ro/haggard/ ).
    Cyber a zis ca el ar veni. Ma rog, de fapt e musai sa vina ca am luat deja bilete:D .
    Problema cu biletele e ca s-au vandut mult mai repede decat credeau organizatorii si au mai ramas foarte putine.

Daca sunt doritori, imi cer scuze ca am asteptat atat sa postez, dar nu crdeam ca biletele se vor vinde in ritmul asta accelerat.

So, Tales of Ithiria anyone? (probabil utlimul tren)
  6. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Are cineva chef de chineze azi? :)
  7. Darth_Garak Force Ghost

star 3
    It was good food. Did you crash Paul's birthday.... with a stick?
  8. arapila Force Ghost

star 4
    deci sa inteleg cavenitiin cluj,a? aveti unde sa stati? :D cum faceti?
  9. Katana_ Force Ghost

star 3
    Nu stiu inca cum facem. Cel mai probabil o sa plecam marti pe la 6 dimineata din timisoara si o sa ne intoarcem tot cu trenul de 6 dimineata din cluj. So, stii vreun birt bun deschis pana pe la 4 noaptea?:D
  10. arapila Force Ghost

star 4
    Am vorbit cu keiran recent, si a zis ca poate sa rezolve cazare la hotel de 2-3 stele depinde de pretentii, la un pret mai mic decat de'obicei... la mine nu se prea poate ca m-am mutat si mna.. da' poate pot rezolva sa stati la mine. so.. daca vreti sa ramaneti in cj o noapte sau doua se poate rezolva....

forrta fie cu voi!
  11. Katana_ Force Ghost

star 3
    Eu personal nu m-am gandit ca am putea dormi in Cluj. Cu Cyber n-am vorbit, deci nu stiu ce sa zic. Dar nu cred ca are rost sa te stresam pe tine(indiferent cat de mult ne-ar placea:D ) daca nu e necesar.
    Ma rog, mai e ceva timp pana luna viitoare...Om vedea ce-o iesi.
  12. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Va anunt si eu ca pana la urma o sa ajung duminica dimineata in Timisoara pentru ca sambata din pacate nu pot lipsi de la o chestie work related. Deci duminica dup-amiaza cine poate veni la intalnire cu little ol me? :) Pe la un 14-15 asa.

Mai devreme o sa fiu la Deckmaster Convention, de pe la 10-11.

Noaptea vreau sa fac un pub crawling cu Cyber. Mergem din pub in pub, stam cate o juma de ora si bem un shot. Cine se mai baga? :)
  13. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    Pentru intalnirea de dupa-amiaza, count me in.
    I'll pass on the shots, though. I've already had more than the recommended dose of a suspicious 2L bottle of Coke, all thanks to Lavi. :p
  14. Darth_Garak Force Ghost

star 3
    Eu o sa fiu toata ziua la deckmaster, pazind armata mea. Dupa aia ... voi adormit ca voi fi rupt de somn. Speaking of which ...
  15. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Cateva poze de ieri de la ziua lui Cyber

[image=http://img516.imageshack.us/img516/7822/img4132lx7.jpg]

[image=http://img253.imageshack.us/img253/1047/img4153xw7.jpg]

[image=http://img516.imageshack.us/img516/1138/img4158yo8.jpg]

[image=http://img151.imageshack.us/img151/6415/img4179se7.jpg]

[image=http://img231.imageshack.us/img231/6814/img4188ms4.jpg]
  16. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    La ziua mea a fost super si ma bucur ca am reusit sa o sarbatoresc with most of my friends, best surprise ever. Seriously.

Acuma a venit vremea de un anunt. Toate planurile pentru 1 dec din pacate nu au iesit si numa la munte nu mergem pentru ca nu prea poate nimeni, si e sec daca mergem doar 3. de dragul tuturor am decis sa facem ce pputem la bucuresti, unde vor fii cei mai multi membrii TFN pe la vremea aia. In concluzie din cate am inteles il avem pe Arapila, care vine si el cu treburi. Katana, care vine si ea cu kendo. Aia de pe acolo, Tezeu, Diva, tralalala.
    Eu am zis ca merg si eu pentru ca nah, as vrea sa facem ceva de 1 dec si petnru ca frankly as vrea sa vad campionatul de kendo. In rest party si ce o mai fi.

In rest mai vine cineva? :)
  17. Chantal Jedi Knight

star 3
    Pe 3 sunt si eu destul de libera. And it would be nice to see you all again.
    Looking forward to.
    Diana please sa-mi comunici si mie ce si cand, thanks.
  18. Katana_ Force Ghost

star 3
    Ok. Deci..So...

Legat de Revelion, nu stiu in ce masura e lumea la curent cu "solutia" de anu' asta:

Initial, ideea era sa mergem la munte(Arieseni) si la zapada. Dar cum problemele financiare si-au spus cuvantul(motiv pentru care nu am postat nici o varianta oficiala) si cum Ariseni-ul a fost opera mea ma simt responsabila si ca urmare va ofer o alta solutie: Revelion in Timisoara:p .
    Asta in conditiile in care va convine apartamentul meu. Taica-miu e posibil sa mearga in Bihor, deci spatiu o sa am. Zic asta si din cauza ca am desfacut cutiile din sufragerie. Ma rog, aproape. Ca restul le-am mutat in alta camera.

Asa ca daca vi se pare OK, as vrea sa stiu who's in ca sa incepem sa ne facem un plan de actiune.:)
  19. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Pai io vin sigur.
    Ideal ar fi si restul sa postati va rog ce vreti sa faceti daca veniti si cand ca sa putem planifica chestia asta macar cat de cat.
  20. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Pai ce e de planificat ca Bila e langa, la 5 pasi. Eu daca vin, pe 29 sunt acolo (daca ma primiti... daca nu ma primiti, nu mai vin. No hard feelings, inteleg oricum ;) iar pe 28 seara va spun ce fac (adica daca vin sau nu...). E oky nu e oky, asta e sistemul meu de "planificare a revelionului 2008-2009".

Multumim Katana pentru ca ne oferi posibilitatea de a face revel.ul la tine. Poate la anul revenim in Ocna (... I dunno, depinde de ce gagici... domnisoare se hotarasc sa mai apara... ma rog, nu conteaza, noi sa fim sanatosi si poate facem totusi o iesire la Ocna dupa sesiune, in functie de ce si cum. De Rev. nu putem mere acolo ca cica merg alte neamuri...)
  21. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Yeah sure, daca e plec cu tiberiu si ajungem pe 29 daca nu, atunci plec pe 30 seara ca sa ajung pe 31 dimineata. ;)
  22. arapila Force Ghost

star 4
    Imi pare rau, dar la intalnirea aceasta nu o sa va pot onora cu prezenta mea. Sper sa ne vedem cat mai curand...
  23. Darth_Garak Force Ghost

star 3
  24. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
  25. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    I'm coming, but I'm also bringing my laptop.
    May I also bring my guinea pig? :D
  26. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Ca vrei sa aduci purcelul cu tine inteleg, dar cu laptopul ce naiba faci de revelion? :D