main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Kinomaniak

Discussion in 'Archive: Poland' started by Chimpo_the_Sith, Nov 5, 2003.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Uwazam ze Terminator 3 to pozadnie zrobione kino akcji. Nic nadzwyczajnego, ale na taki film mozna isc w szczególnosci latem. Rozrywka przede wszystkim. A ta scena poscigu bardziej mi sie podobala niz w Matrixie Reaktywacja. I przynajmniej wiadomo na co poszlo 180 milionów dolarów :D Ogólnie calkiem niezly film bez wielkich ambicji, ale dobry na rozladowanie stresu :D ( Patrzec na wielka rozpierduche chyba kazdy lubi :D )
     
  2. Falcon1300

    Falcon1300 Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 20, 2003
    W sumie mam podobne zdanie co Chimpo T3- fajny filmik, ladnie zrobiony, ale niestyety bez klmatu.

    Wlasnie skonczylem ogladac Kaena:the Prophecy - bardzo ladny film w 3d (francusko - kanadyjski) Muza mi sie bardzo podobala, graficznie tez ok, fabula w sumie prosta, ale dziwna :D
    Troszke podobny do naszej katedy Jacka Baginskiego. (ciekawe czy sciagali) :) W lutym u nas w kinach.
     
  3. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    EEEEEEEEE tam w tu gadu gadu o nowosciach a ja skonczyle kucie i z nudow robie po raz 1.000.000 ktorys be3de ogladal SW i moja druga ulubiona trylogie!!! Na dodatek francuska!!! :D Mam na mysli TAXI 1,2,3 niestety :( 3 jest do bani z wyjatkiem poczatku!!! :D A wiec ide!!! ogladac [face_devil]
     
  4. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    No ja zapomnialem ze bylem ostatnio na "Wzgórzu Nadziei". Film ma gwiazdorska obsade i dobry scenariusz. Film jest troche nudnawy ale za to bardzo dokladnie odwzorowuje czasy Wojny Secesyjnej. Gra aktorska bardzo dobra poza Nicole Kidman, która wybitnie do tego filmu nie pasuje :( Natalie Portman miala ok. 10 minutowa mala role, ale wypadla niej bardzo dobrze :D Ogólnie film dobry, ale czasami mocno nudzi.
     
  5. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Chimpo rozmumiem, ze poszedles tylko na "Wzgorze Nadzieji" ze wzgledu na jedna aktorke ;) Bo nie podejrzewam cie, ze lubisz romanse [face_laugh]
    Ale fakt obsada jest dobra!!! :D
     
  6. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Jag No ba :D Ja tylko poszedlem zobaczyc ten film dla Natalie :D :D :D
     
  7. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    Tez widzialam ten film. Fakt, troche sie dluzy, ale ogolnie mi sie podobal, chociaz nie lubie tego typu filmow. Ale warto bylo is na ten film dla samego zakonczenia. [face_laugh] Usmialam sie do lez. Na koncu jakas dziewczyna zaczela beczec na cala sale, a moj caly rzad nie mogl sie powstrzymac ze smiechu. To bylo najlepsze z calego filmu. Gdyby nie to wyszlabym nieco przymulona.
     
  8. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Hmmm... a ja bylem na RotKu dzisiaj... i hmm... ten film ma rrzeczywiscie tyle do zaoferowania co co np. taki Dzien Niepodleglosci, jak nie mniej... musial sie gleboko zastanawiac, zeby skojarzyc o co chodzi i dopiero potem sobie przypomnialem, jakos tak po 20 minutach filmu, jak to bylo w TTT) No i wiele rzeczy, gdyby nie znac ksiazki jest zupelnie bezsensownych :p A wiele innych nawet przy znajomosci ksiazki jest bezsensownych.
    Ten Palantir w wodzie, skad sie wzial?
    Po grzyba Gandalf wiozl Pippina ze soba, by odgonic Nazgule od wycofujacego sie Faramira?
    Czy przejscie przez gory do wiezy musialo zajac Hobbitom 3 dni? I tu jest Najlepsze. Po polowie dnia wchodzenia schodami, pospali, potem Frodo do miejsca, gdzie go dorwala Pajeczyca szedl 2 dni, tyle samo schodzil Sam tymi schodami, ale wrocil w mgnieniu oka... O co chodzi?
    Odleglosci, w filmie ich zupelnie nie czuc, Pippin wchodzi na minas Tirith caly dzien, a cala Noc schodzi szukac gandalfa... Olej tez dlugo znosili...
    Hmmm... w Meduseld mnostwo Rohanczykow sie zmiescilo, chyba mieli jakies podziemne stajnie i domostwa...
    Dlaczego tak szybko wrocili do Meduseld? I dopiero tam zdecydowali sie zebrac wojska po zobaczeniu sygnalow?
    Synaly... one byly dotarly na cale srodziemie? Tak to dla mnie wygalada.
    Z Denethora zrobili szalenca i glupca... a byl zuplnie normalny w ksiazce... A gdy Faramir zostal ranny to osiagnal w Filmie drugi stopien szalenstwa?
    Sciezka Umarlych... a dokladnie tekst jaki tam pada gdy Legolas opowiada o Umarlych... Isildur byl ostatnim krolem Gondoru!?
    Skad sam wzial Zadlo (miecz Froda) i Swiatlo Garadieli? Jak wzial pierscien, skoro pajeczyna na Frodzie byla rozerwana tylko na twarzy, nawet gdy znalezli go orkowie? Co sie stalo ze zbroja Froda? (Nie zauwazylem czy w Shire mialja na sobie)
    Nie zauwazyliscie, ze Gollum dziwnie wpadl w Lawe? znaczy sie powinien chyba zaczac sie palic (i to pewnie w trakcie lotu) a on wpadl jak Gollum w Kisiel :p
    Pierscien tez... rozumiem ze ta twardsza skorupa zastyglej lawy, to sztuczka pierscienia, ciekawe jaka mial nadzieje, ze Frodo spadnie wlazy go na palec zanim wpadnie w lawe?

    No i tak jak myslalem ze bedzie, rozczarowalem sie bardzo tym filmem [face_plain] A szkoda, i pomyslec, ze z PJ'a taki klamca... Mowil, ze bedzie to najwierniesza ekranizacja Ksiazki w dziejach... wspolczuje jego zonie :p
     
  9. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    No prosze co my tutaj mamy :D Krytyka nic dodac nic ujac :p No ciekawy tekst Fizyk tylko czemu same wady wymieniles a zadnej zalety? Przeciez film musial miec choc jedna zalete :confused:
     
  10. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Taa... napisy koncowe :p ;) :D
     
  11. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Rumcajs... to tez wada, bo ta piosenka na napisach pasowala do filmu jak wol do karety :p
    A zalet to tam prawie nie bylo moze jedna jedyna jest chyba gra Sama i miejscami wizualizacja :p
     
  12. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Jak milo zobaczyc konstruktywna krytyke!!! ;) Ale sie nie zgadzam sa wady owszem ale jest duzo zalet. Filmu nie mozna bylo lepiej zrobic jak na ta technologie!!! Fizyk za bardzo jestes uprzedzony!!! Dzieki bogu, ze nie musze wysluchiwac jakie to SW jest niedorobione!!! Bo bym chyba zagryzl na miejscu!!! :D Nie ma litosci dla.... :D
     
  13. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Jag ja podchodzilem do tego filmu z wielkim entuzjazmem, FotR byl calkiem dobrze zrobiony, w porownaniu z TTT i RotK to jest super, pomimo paru bledow merytorycznych.
    Powiem wiecej, FotR mam nawet edycje Limitowana :)4 DVD + figurki
     
  14. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Wiesz, co Fizyk? Zaczynasz mowic jak LS, chyba on ma na ciebie zbyt duzy wplyw (albo na odwrot). Nic tylko narzekacie na film. Ale to nic, bo po czesci sie z wami zgadzam. :)
     
  15. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Ja juz wole obejrzec film niz czytac te dlugie opisy z ksiazek :p
     
  16. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    A mi sie te dlugie opisy z ksiazek wlasnie podobaja :)
     
  17. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    No i tym sie róznimy :p
     
  18. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Fizyk chlopie to sobie poczytaj Kinga!!! :D Ten to dopiero ma dlugie opisy!!! Osobiscie moja ksiazkowa pasja sa horroy!!! [face_devil] Tam jest co poczytac!!! Szczegolnie ksiazka o wdziecznym "IT" albo poprostu "TO" ksiazka jest kosmiczna!!! :D Polecam!!!
     
  19. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Rodzicom kupilem na Rocznice Zielona Mile :) Narazie czytaja :)
     
  20. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Ostatnio skusilem sie zeby pójsc na "Ostatniego Samuraja" no i zaluje :( Chala, chala i jeszcze raz chala. Nuda jak cholera :( Nie polecam ogladania tego filmu.
     
  21. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    Troche musze sie zgodzic z Chimpo . "Ostatni Samuraj" to nic rewelacyjnego, a naprawde myslalam, ze bedzie mi sie ten film podobal. Niby cos sie dzialo caly czas, ale ja to obejrzalam bez wiekszych emocji.
     
  22. Loru

    Loru Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jan 6, 2004
    Ostatniego Samuraja widzialem 2 razy i bede bronil tego filmu. Przede wszystkim film dosc wiernie ukazuje schylkowy okres samurajow (tuz przed restauracja Meji). Znakomite jak dla mnie przedstawienie mentalnosci (zyj tak by byæ zawsze gotowym na smierc) i technik walki (strzala zna swoja droge :) ) samurajskiej. Co sie tyczy Toma Cruise'a to pozostawie ten tepat bez komentarza. Ogólnie rzecz biorac film mi sie bardzo podobal ale to juz chyba kwestia mojego zainteresowania Japonia ery Bushido.
     
  23. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    Loru oczywiscie tez ma racje. Historia i kultura byly przedstawione bardzo dokladnie, ale ja, nie wiem, po prostu nie wciagnela mnie fabula. Moze scenariusz byl slaby... Nie potrafie powiedziec co jest nie tak.
     
  24. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Ej no przestancie :p Ja chce pojsc na tego samuraja!!! :D Znajomi mi mowili, ze warto!!! :D A wy mi tu wpychacie jakies krzywe teksty!!! ;)
     
  25. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    Ide zaraz na 'Pasje'... nie wiem co jeszcze napisac pozatym :p Jak wroce to podziele sie wrazeniami o ile jakies beda.
     
Thread Status:
Not open for further replies.