main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Knji?ki memory-moth: thread za "Fate of the Jedi" i ostala nova djela Star Wars pisane rijeci

Discussion in 'Archive: Croatia' started by Amon_Amarth, Mar 7, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Nakon Legacy of the Force serijala, saga se (opet) nastavlja!


    Btw, je li netko procitao Millenium Falcon?
     
  2. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    Nope.

    Zanima me onaj drugi dio: "ostala nova djela"... ;) Kakve su nove knjige koje je Karen Traviss napisala po Clone Wars seriji?
     
  3. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Er, nemam pojma. :p Odustala sam od Travissice jer svaka knjiga je sve veca i veca Mando sapunica. Mislim, volim Mandaloriane, ali ?to je previ?e je previ?e. :p
    Ali, mislim da ona nije jedina koja radi na CW knjigama. Tu je i jo? jedna spisateljica kojoj je ime takoder Karen, a prezimena se ne mogu sjetiti... [face_thinking]

    EDIT: Karen Miller
    http://starwars.wikia.com/wiki/The_Clone_Wars:_Wild_Space
     
  4. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    Knji?ki memory-moth! [face_laugh] [face_laugh] Svaka cast! =D= :p


    Kupio sam drugu CW knjigu, na?ao sam je na akciju u pola cijene u knji?ari neki dan. :D Tek sam zapoceo s citanjem, i nije lo?e zasad. :)
     
  5. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    I da nastavimo raspravu iz zastarjelog threada:

    INVASION ce biti prva liga! :D
     
  6. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Nadam se. :)

    Drago mi je da su se odlucili za NJO eru, jer je do sada bila nekako zapostavljana. :p A ?to se Rebellion tice... neznam, nije mi bio ne?to taj serijal. Iako mi je uvijek drago vidjeti the Big Three u mladim danima, era vec pomalo postaje otrcana.
     
  7. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    :eek:

    NJO comic?! NJO comic?!?! OMG OMG OMG! :eek: [face_dancing]

    Stvarno trebam citati vi?e vijesti na glavno stranici... [face_blush]
     
  8. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    Pitanje, sto je to memory-moth? [face_blush]
     
  9. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    http://starwars.wikia.com/wiki/Memory_moth

    Iz CW i Legacy stripova.
     
  10. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    Jel' to ono kad misle da je Obi-Wan mrtav?
     
  11. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Yup. Republic #58.
     
  12. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    I? Kakav je Outcast? Zasad jo? razmi?ljam dali da nabavim knjigu ili ne. Hardcover je dosta skup, a ne mogu knjigu naci u informatickom obliku. I nisam siguran isplati li je se kupiti nakon nekih razocaranja u LOTF... [face_thinking]
     
  13. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Nisam jo? procitala, ali ekipa u EUC i Literature forumima ima dobre kritike.
     
  14. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    Ovdje u lokalnoj knji?ari, na bijednoj uskoj, maloj pra?njavpoj polici posvecenoj SF ?anru, nalaze se i Outcast i Omen. I iako imam studentski popust i neku pogodnost vezano uz neku obscure clanarinu koju sam napravio prije neznam ni ja koliko godina, knjige su HC i dosta skupe. Pa prije nego ih uzmen, htio bih samo priupitati bi li to vrijedilo? Jesu li knjige dobre i vrijedne 110kn?
     
  15. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Omen jo? nisam procitala. Outcast je prilicno dobra knjiga, dosta zanimljiva iako je malo cudan uvod u FOTJ. Za razliku od prija?njih serijala (LOTF, NJO), glavni zlikovci nisu odredeni vec na pocetku. Cak ni Daala (iako je sad mrzim vi?e no ikad :p) nije villain u pravom smislu. Nevolje stvara cudno pona?anje Valina Horna, pa ako si fan Horn / Halcyon Jedija, ovo je definitivno knjiga za tebe. U neku ruku se i Tahiri vraca.
    nacin pisanja je ono, meh, mogli su malo vi?e truda ulo?iti, bolje opisati razvoj na polju Jaina/Jag. Iako se odavno znalo da ce zavr?iti skupa, nekako mi u Outcastu to ispada umjetno. Neznam, mo?da zbog Jagove nove uloge s Imperijem koja cini njihov odnos poprilicno smije?nim, pogotovo nakon nepravde koju Galactic Alliance nanese Lukeu...
    I the neprijatelj su sada birokracija i "zakon", a ne vi?e Sithovi i Vongovi (zasad).
    Ben se pokazuje sve vi?e i vi?e pravim Jedijem i dostojnim Lukeovim naslijednikom. Mo?da ce upravo on biti highlight serijala.

    Mislim da knjigu vrijedi procitati, ako te zanima daljni tijek SW timelinea. Ali mali warning: opasnost od razocaranja. ;)
     
  16. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    Hmm, ovak kako si to napisala zvuci interesantno, ali i kaoticno, lol. :p
    Zanimam me ?to ce biti s Jainom. Ona mi je zakon jo? od NJO-a. I Ben mi je ovako dosta zanimljiv lik, pa ako je on the faca (a sad vidim da je i iza na coveru), evo idem sutra kupit knjigu. :)
     
  17. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Jaine ima dosta u Outcast-u. No, ni?ta se posebno ne zbia. Kao i sva Solo djeca, imala je fenomenalan potencijal koje pisci, na?alost, nisu znali/uspijeli iskoristiti kako treba.
     
  18. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    Uspio sam procitati Outcast. Ni Jaggov potencijal nije najbolje iskori?ten. Malo su prebrzo odlucili napraviti skok da probli?e knjige s Legacy stripovima.
     
  19. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    Nabavio knjigu. Poceo citat. Daali treba zavrnuti vratom...
     
  20. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    O daaa! [face_plain]
     
  21. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    I ja se sla?em. Iako su uspijeli iskemijati da Daala postane prava Pellaonova naslijednica, uopce ne mislim da bi se on slagao s njezinom politikom.
    I tu spiku sa sve vecim jacanjem Imperija nikak ne mogu progutat. Pa pro?lo je tek 40ak godina, nije moguce da su ljudi vec zaboravili kaj se dogadalo za vrijeme Palpatinea (jer to jest Imperij u punom smislu). I nije mi jasno da Rebellion sad izgleda "lo?e", ne kao pobjednici vec kao ne?to zahrdalo...
     
  22. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Yup, ja sam isto to pomislila - koji vrag da su svi zaboravili povijest. Uglavnom: epic fail ljudi iz DelRaya. [face_frustrated] 0 bodova za trud i kontinuitet...
    No s druge strane, obja?njenje da se obican puk boji Force-usera je donekle i logicno. Imperij je bio kakav je bio jer ga je predvodio Sith...
     
  23. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    Oke, nisam citao mnogo EUa, ali nije tako bilo samo u Paplatinovo doba. Kao da su Daala i Thrawn poslije bili neki dobrocinitelji!?! Tak da mi ta nova pro-imperijalna filozofija Galactic Alliencea stvarno ide na ?ivce. Mislim, koji k...?!?
     
  24. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    Da, nema ba? smisla. Knjiga mi nije ni?ta posebno, ali zanima me ?to ce biti dalje s tom neuro-po?asti, pa cu vjerojatno nastaviti s citanjem.
     
  25. blitztrooper

    blitztrooper Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 16, 2008
    Sla?em se, nije ba? logicna ta opredjeljenost javnog mnijenja za Imperij. Nisam citao nista od EU-a do New Jedi Order serijala osim Jedi Academy knjiga tako da neznam puno o Dalli, ali pobogu ona u toj trilogiji spali cijeli Dantooine! I sad je odjednom neka spasiteljica GA kojoj se vjeruje vi?e od jednog Lukea Skywalkera. :rolleyes:
    Procitao sam samo Outcast zasad od Fate of the Jedi serijala, ali ne svida mi se ba?... Ono s Baran Do-ima su nekak previ?e odu?ili, pola knjige nema smisla, tj. kosi se s pro?lo?cu, ali barem su dobro opisali Lukeov odnos sa sinom.
    Dok sam citao Legacy of the Force knjige, Benov lik mi nije izgledao zanimljivo i bio sam razocaran jer misleci da ce zavr?iti jednako kao Jacen ili pa da ce jo? jedno dijete Skywalker loze biti upropa?teno. Ali drago mi je da sam bio u krivu. Ben Skywalker je vjerojatno razlog zbog kojeg cu nastaviti citati Fate of the Jedi.
     
Thread Status:
Not open for further replies.