Ksiazki: Trylogie miedzy E3 a E4. Han Solo i Lando :)

Discussion in 'Poland' started by Darth_Fizyk, May 25, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Darth_Fizyk Jedi Knight

star 5
    Niniejszym otwieram nowy temat, w ktorym bedziemy rozmawiac o tychze ksiazkach, czyli Trylogii Hana Solo, a takze przygodach Hana i Lano Carlissiana :) a w przyszlosci, moze i Rebellion :)

Na poczatku moze zaczne od Rajskiej Pulapki, bo akurat jestem swiezo po przypomnieniu sobie tej ksiazki :)

Pierwszy tom napisany przez Ann C. Crispin, autorke, ktorej udalo sie napisac nie tylko dobra ksiazke, ale i trylogie. Ksiazka dobrze oddaje charakter Garrisa Shrike'a, sadystycznego kapitana "Farciaza" z ktorego uciekl Han. To samo, jesli chodzi o Thrackana Sal-Solo, obaj psauja do siebie jak dwie krople wody, przynajmniej jesli chodzi o charakter.
    Rownie dobrze jest ukazana sekta z Ilezji, Brak jakichs idealow u kaplanow, tylko mysl o zysku i przyprawa, do tego wykozystywanie bezwzgledne pielgrzymow.
    Dosc ciekawie, choc nie jestem w stanie stwierdzic, na ile realistycznie, jest przedstawiona milosc Hana i Brii, jej wyzwolenie, a potem jego rozpacz po jej odejsciu (to juz jestem w stanie sobie wyobrazic). Han... Han, jak kazdy mlody czlowiek w jego wieku, mazy o wstapieniu do Akademii, o tym, by zostac kims, zupelnie jak w realnym swiecie.

Dodam jeszcze, ze trylogia Landa, jest jedna z moich ulubionych :)
  2. Chimpo_the_Sith Jedi Knight

star 5
    Wiesz juz jeden taki temat zaginal w odchlaniach forum :rolleyes:
  3. Darth_Fizyk Jedi Knight

star 5
    Chimpus... jak zaginal, to pomoz szukac, bo ja znalezc nie moge :( jak znajdziesz, daj linka, to wtedy zakombinujemy :)
  4. Jag__Fel Jedi Padawan

star 4
    No ladnie a to sie mnie opier... za stawianie nie potrzebnych topickow o_O
  5. Chimpo_the_Sith Jedi Knight

star 5
  6. Darth_Fizyk Jedi Knight

star 5
    No coz... takiego tematu szukalem kilka razy :p a nie znalazlem :p
  7. Xi-an Jedi Padawan

star 4
    Ja tez nie znalazlem... ;)
  8. Chimpo_the_Sith Jedi Knight

star 5
    Nie chodzi mi dokladnie o taki sam temat tylko o te tematy o ksiazkach. Nie mozna zrobi jakiego glównego topica ksiazki i komiksy albo cos w tym stylu [face_thinking] A nie kazda era bedzie miala swego bohatera [face_talk_hand]
  9. Xi-an Jedi Padawan

star 4
    Porozmawiajmy o... Autorach Ksiazek SW oraz Rozmowy o postaciach ze swiata Star Wars
    Innych nie pamietam. ;)
  10. Darth_Fizyk Jedi Knight

star 5
    No wlasnie, byly o Autorach ogolnie, i po paru postach, kazdy pisal o kim innym :) Dlatego nie zakladam ogolnego tematu :)
Thread Status:
Not open for further replies.