main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Lando-talk

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Nov 7, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Lando Calrissian a fost destul de naiv sa creada ca imperialii si-ar respecta cuvantul. That much we know. Dar hai sa zicem, ca Vader nu ar fi schimbat intelegerea, si ii lasa pe chewie si pe Leia in grija lui Lando si ar fi plecat imediat.

    You think lando ar mai fi ajutat-o pe Leia sa-l salveze pe Han, sau ramanea un las si gata?

    And while we're on the subject, how the heck DID Vader know to get to Bespin. :rolleyes:
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Dupa parerea mea, Lando nu a fost un las. El s-a gandit in primul rand la binele oamenilor pe care ii avea in grija. Acesta a fost motivul pentru care a facut intelegerea cu Vader. A pus in balanta viata si siguranta populatiei unei intregi planete versus sentimentele pentru un vechi prieten. Si cred ca a facut alegerea corecta, cealalta optiune ar fi dovedit egoism din partea lui.
    Probabil in final ar fi ajutat-o pe Leia sa il salveze pe Han, chiar daca nu in mod direct. Depinde care au fost amanuntele intelegerii cu Vader.
     
  3. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Lando avea in grija intregul oras Bespin si populatia de acolo. Nu-si putea permite ca administrator sa-i puna in pericol pe acei oameni. Chiar si daca ar fi vrut nu ar fi putut face nimic impotriva trupelor imperiale cu cei cativa angajati inarmati (politie locala) pe care-i avea. Asa ca a facut cea mai buna alegere in conditiile date. Legat de cum a ajuns Vader pe Bespin - tineti minte un bounty hunter?
     
  4. Maxx-Forte

    Maxx-Forte Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 27, 2005
    ... care dintr-o pura coincidenta il chema Boba Fett si urmarise Millenium Falcon-ul inca de cand nava scapase deodata cu gunoiul. (noroc ca am revazut filmul :p )
     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
Thread Status:
Not open for further replies.