main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Let's find a Star Wars virgin!

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Nov 17, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Cyber: Nu, nu cred ca ar trebui sa le punem in ordine cronologica, din mai multe motive. In primul rand, asa cum am zis, nu va mai exista nici un fel de surpriza. Nimic, dar absolut nimic nu se compara cu socul lui "I am your father". Apoi, episodul I fiind cel mai slab dintre toate, s-ar putea demoraliza si sa nu mai vrea sa le vada pe celelalte. Nu uitati ca nu e fan SF, deci va trebui sa o atragem. Cred ca o va lua la fuga daca il va vedea pe Jar-Jar Binks din prima :D

    Sergiu: Sunt sigura ca nu a cautat date pe net. Am vrut sa-i dau link-ul forumului, si mi-a zis "Mai bine dupa ce vedem filmele". Si are dreptate, eu nu ma gandisem ca ar putea afla amanunte despre filme (nu ca s-ar discuta prea mult SW lately pe forum, dar nah :D). Stie ca e important sa ramana spoiler-free, si mi-a zis ca a iesit cu niste prieteni la restaurant, carora le-a povestit de experiment, si unul din ei i-a zis sa se uite in ordinea 4,5,6,1,2,3. Deci nu tine la ordinea cronologica, de fapt va face cum ii spunem noi.
     
  2. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    I don't want to be the party wrecker, but what if she doesn't like, say, the NT, and is so fed up with it that she doesn't want to watch ep. VI?
    Anyway, the whole thing will take about 15 hours. You sure she can hang on that long?
     
  3. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Tie her up. That should help.
     
  4. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am prevenit-o si a fost de acord. Asa cum am zis si undeva mai sus, intrebarea nu e daca va rezista ea, ci daca vom rezista noi. Eu de cate ori am incercat sa vad vreun film SW in ultima vreme, am adormit inainte de jumatate :D

    Edit: Ah, si sa fiti pregatiti sa incepem la 10 dimineata. Trebuie sa fim fresh si sa nu ne ia somnul :)
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    La ep. 3 nu adormi... da' tre sa sari peste momente.
    App. de asta... am facut un music vid. pt. concurs care este exact tratamentul fanului SW si anume SW in 5 minute fara replicile proaste.
     
  6. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Si eu zic ca nu adormi la Episodul III. Dar nu vom sari nici o secventa. Partile plictisitoare sau proaste ale primelor doua episoade vor fi compensate de ROTS, si cred ca va fi curioasa sa vada cum se termina totul.

    Apropo, are cineva trilogia originala remasterata din 2004, dar TRADUSA in limba romana? Ale mele sunt in engleza, sunt sigura ca stie engleza, dar nu stiu cat de bine, si cred ca i-ar fi mai usor sa le urmareasca traduse.

     
  7. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    cine naiba e "fresh" la 10 dimineata?!
     
  8. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Adica god damn it Jimm... la 10 nici coerent nu pot fiii... I mumble **** cand sta lumea inaintea mea si eu tre' sa merg inainte dar atat.
     
  9. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Deci... :D

    Am terminat de vazut A New Hope
    Prima impresie: plictisitor... Nu un film la care sa nu vrea sa se uite, dar cam plictisitor.
    Ce i-a placut: ochii lui Luke :p
    Ce nu i-a placut: restul...
    Ce i-a placut cel mai putin: Freza Leiei (nobody blames her)
    Batalia finala i s-a parut mult prea lunga.
    Ce parere i-a facut Vader: "nu pare asa rau". Nu e personajul negativ clasic.

    Cam atat am reusit sa smulgem.
    More to come, trecem la Imperiul contraataca :D
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Well, gata si episodul V. First of all, I don't think we have a possible Star Wars fan here... :(

    Filmul i s-a parut la fel de plictistor ca si primul.

    Cateva impresii: "Alta freza, la fel de idioata. Ma face sa plang"
    Despre ugnaugths: "Parca-s spiridusii lui Mos Craciun"
    "Chewie se da cu Frontline?" :D

    Cyber: Hai sa facem the Star Wars drinking game. Sa bem o gura de cate ori cineva spune o replica proasta"
    A: Atunci mai luati vreo 5 sticle de lichior :D (si ganditi-va, nici n-am trecut inca la trilogia noua :D)

    Ce i-a placut: urechile lui Yoda, seamana cu ale catelului ei. Si bicepsii lui Luke (fara sa fi fost influentata intr-un fel dinainte. Maybe there is some hope :D)

    Marea revelatie "I am your father" nu a fost chiar asa mare, fiindca lui Cyber nu i-a tacut gura si a zis ca Vader nu are nici o legatura de rudenie cu cineva, asa ca a banuit ca trebuie sa fie o legatura de sange cu cineva. Bine, e posibil (de vreme ce nu stia altceva decat reclama, sa fi facut o legatura si cu "E tac-su, ma" :)

    Intrebare: Cu cine crezi ca va ramane Leia in final, cu Han sau cu Luke?"
    Raspuns: cu ala inghetat (dar nu stie sa spuna de ce).

    Well, trecem la Episodul I. Tineti-ne pumnii. Desi, sincer, nu cred ca va rezista pana la capat, chiar pare foarte plictisita :)

    Cheers!
     
  11. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Deci... sunt de acord cu ea in toate privintele. N-am ce zice. Are ochi de critic de film :p
    Deci SW Drinking GAME! THAT RULZ!

    P.S. Mara, sa-i spui lui Cyber c-am uitat sa iau trabucuri asa ca daca reuseste el sa gaseasca super. Ceva bun. Eu aduc tzuica!
     
  12. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am facut o pauza, Cyber s-a dus dupa trabucuri si tigari.

    Episodul I i-a placut cel mai mult pana acum, ea spune ca e probabil din cauza ca pricipalul factor de stres, Cyber, adormise la un moment dat.
    A amuzat-o Jar Jar, i-au placut rochiile Amidalei si a fost incantata de Darth Maul, a spus ca e cel mai reusit personaj negativ de pana acum.
    Nu ne-am uitat in intregime la film, fiindca nu sunt sigura ca vom rezista pana la capat. Am sarit peste o parte din podrace si peste batalia finala cu gunganii.
    Acum ne uitam la episodul II, vom mai sari probabil unele faze, rabdarea omului are un sfarsit :)
    Momentan, Milena si cu mine suntem inca fresh :D
     
  13. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Iei! Ii place Darth Maul. Iei! [face_dancing]

    That's about how articulate I can get right now.
     
  14. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    deci milena spoilereste totul....decat cand ma scap eu.
    E aiurea, mara se roaga de mine sa tac sau sa ies afara, si nah...i'm just me. Incerc sa tac dar vai, ce bine merge. :D

    acu ep 6, ultimul, eu maine am tren, trebuie sa fac baie, mi-e somn, sunt plictisit, mananc de plictiseala, deci SW e naspa!
    ps. MADA SI-A PIERDUT SOBOLANUL!!!
     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Peste episodul II am trecut destul de repede. Fata a zis ca i-ar fi placut episodul III, daca unii nu l-ar fi transformat in comedie... Guess who? :rolleyes:

    Anyway, macar nu a banuit nici o clipa ca Luke si Leia sunt frati :D

    Later edit (ca sa nu fac atatea posturi consecutive):
    Am rezistat cu totii pana la capat. Nu credeam ca vom reusi sa vedem toate filmele SW intr-o singura zi.

    Concluzia e ca nu i-au placut. Ceva mai interesata a parut de episodul III, dar intr-un fel e firesc. A banuit ca Vader va fi readus de Luke pe calea cea buna, dupa care va muri. Am sarit peste destul de multe faze din RotJ, fiindca efectiv se vedea ca nu mai rezista si vrea sa plece acasa :)

    Oricum, a aratat multa bunavointa si la sfarsit a spus ca ii pare rau ca ne-a dezamagit :)
    Cand a iesit pe usa, a vazut brelocul cu C-3PO de la chei si a zis sa nu-i vine sa creada. Nu cred ca avea rost sa-i spun ca am cinci sertare pline cu jucarii :D

    Well, concluzia e ca nu am castigat un fan Star Wars, dar una peste alta a fost o experienta interesanta. Sper sa nu ma injure prea mult :)

    Pozele maine.
    Sper ca Milena, Katana si Cyber sa posteze impresiile lor despre intregul experiment.
     
  16. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Well I'm home.
    Still in one piece.

    Overall it was a nice experience, hope we didn't cause any permanent damage to Mara's colleague and I'm really looking forward to another movie marathon soon - and you probably have a pretty clear idea of what movie I have in mind.

    Also, a few amendments:
    1. Cyber actually gave away the most plot details. Plus he was noisy as hell.
    2. Star Wars nu e, as you say, "naspa".
    3. It's not a rat! It is a hamster! And I'm looking for her now.
     
  17. Tanya_Akisha

    Tanya_Akisha Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 17, 2007
    i might just have found another Star Wars virgin. and she IS willing to watch 'em... problem is she doesn't want to do it now. o lasam pe la vara, cred...
     
  18. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cautati un baiat, pe ala il puteti fraieri mai usor cu filme SF[face_laugh]
     
  19. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    QFT [face_laugh]
     
  20. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    2starvars e naspa.
    1Deci, spor la filme, eu nu vin daca nu e alcool (de data asta a fost).
    4eu nu am zis nimic 12 ore, vi se pare.
    3rat.
     
  21. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005

    We can't have a pirate movie without rum, brain-of-flea.

    1. Then that must have been the sound of my sanity falling apart...
    2. Take that back before we lynch you! [face_skull]
    3. Hamster!

    And get your numbers straight.

    Mara, please post some pictures of the event. :)
     
  22. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    [image=http://img247.imageshack.us/img247/1198/dscf7010rs2.jpg]

    [image=http://img142.imageshack.us/img142/5852/img6642nc9.jpg]

    [image=http://img518.imageshack.us/img518/7613/img6653mu0.jpg]

    [image=http://img518.imageshack.us/img518/3772/img6655wa0.jpg]

    [image=http://img517.imageshack.us/img517/7002/dscf70132tt2.jpg]


     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    My GOD!
    Arata plictisita pana la Dumnezeu si inapoi!
    De altfel, toti aratati cam la fel. Mai bine va uitati la un anime sau ceva. Sa vedeti ce concentrata a fost lumea cand am pus Battle Royal :D
     
  24. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Fata era destul de plictisita si a recunoscut (de fapt, mi-a spus ieri ca vrea sa le revada in liniste, fara Cyber de fata). Mie chiar mi-a facut placere sa ma uit la filme, nu le vazusem de vreo doua luni.

    Apropo, Cyber si Tezeu, de vreme ce Star Wars e naspa si va plictiseste, eu nu prea pricep de ce va mai pierdeti vremea pe forumul asta [face_plain]
     
  25. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu-mi baga vorbe-n gura...
    Deci sa inteleg ca vrei sa scapi de noi sau ce?
     
Thread Status:
Not open for further replies.