main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Long way round - Serial cu Ewan McGregor

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, May 30, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ewan McGregor este barbatul perfect. :D Daca banuiam eu inainte, acum sunt 100% certain, dupa cum am descoperit in urma vizionarii Long Way Round care este un documentar in 10 episoade despre o calatorie in jurul lumii pe motocicleta pe care McGregor a facut-o cu un prieten de-al lui, Charley Boorman.

    Nebunii au plecat din Londra au luat-o prin Europa Centrala, Kazhastan, Rusia si Mongolia ca sa ajunga in Alaska si dup-aia in Canada, Sua si in cele din urma sa ajunga la new york.

    Serialul este un showcase excelent pentru adevarata personalitate a lui McGregor care m-a impresionat yet again. La un moment dat sunt ei la jumatatea drumului in Mongolia si drumurile sunt super naspa, si unii din echipa lor au un accident si Ewan nu stie daca sa taie drumul in Mongolia in jumatate si sa nu mai aiba de-a face cu drumurile oribile si pana la urma zice: "La naiba, this is a once in alife time oportunity si nu ma dau acum batut ca e mai greu." Si mi s-a parut un moment atat de fain pentru ca de-a lungul intregii chestii il vezi mai nesigur pe sine pentru ca nu are asa de multa experienta ca prietenul lui Charley, dar pana la urma he does the manly thing :D

    Si dup-aia in Rusia e un moment fain ca pe ei ii ajutau niste rusi cu camioane sa treaca raurile de acolo si la un moment dat astia se opresc sa omoare un urs sa-i ia pielea :( si Charley incerca sa rationalizeze ca da, blana e scumpa si au nevoie de bani dar Ewan was like: "The **** is f@#%ing wrong, nu-mi pasa cati bani iau pe ea, nu-mi pasa ca nu au de ales. E un animal salbatic in mediul lui. Sa-l omori este dezgustator"

    :) Go Ewan! :) Deci recomand din tot sufletul serialul pentru ca among other things, chair inveti ceva despre partea aia a lumii. (si de ce nu ai vrea sa o vizitezi niciodata :D )
     
  2. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    love is in the air...

    Ewan McGregor e un actor tare fain, mna... imi place ca actor :p inca nu am ajuns sa il cunosc personal, asa ca nu zic nimic...
     
  3. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Da... e sexy.
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Sa il intrebam si pe el daca vrea sa vina la pescuit?
     
  5. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    mergeti la pescuit? [face_worried]
     
  6. Jedi_Umi

    Jedi_Umi Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 19, 2006
    Daca puteti uitativa si la "The Long Way Down".
    E turul facut,tot de ei doi, anul trecut in vara din UK pana in Africa de Sud.

    Go Ewan!!!
    :D
     
  7. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ooh, mersi ca mi-ai spus! Mi-ai dat ceva de cautat. :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.