main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Midicloridiene

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Jan 4, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    ATTezeu cred ca explicatia ta e cea mai buna.Sith nu sunt mai puternici de cat un Jedi,dar un sith capata acea putere mult mai repede si mai usor,pe cand un jedi....poate dupa aceste vorbe i-a creat Lucas pe Sith:,,e mai usor sa faci un rau dacat un bine,,
     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Doar sti vorba aia crestina care spune ca binele este ceva continuu pe cand raul este trecator.
     
  3. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Tavi-Barosanul poarta 45 la pantof :)
    Daca e sa judecam dupa inaltime, Chewie ar trebui sa poarte cam 54 !!!
    Are in jur de 2.30 metri, adica cam aceeasi inaltime pe care o avea Ghitza Mureshan la Turneul de Baschet "Juniori 2" din 1986 de la Tg. Mures, cind purta 52 la ghetele de baschet, de-a alergat omul (si jumate din echipele participante la turneu !!) sa-i gaseasca omului adidasi, ca i se rupsesera, nene !!

    ...haha, mi-aduc aminte ca am intrat intr-un magazin; se uitau la noi vanzatoarele (..unguroaice d-alea intzepate); noi toti, niste handralai de peste 1.80...
    "Tanti", zice unul "aveti bachetzi marime mare de tot ?!"
    "Pentru care dintre voi?" zice una dintre unguroaice
    "Pentru....baietzelu'" face ala, aratind spre Ghitza.
    (Ghitza statea in mijlocul magazinului, in shlapi; ferea neonul, sa nu-i dea vreun cap...)

    "Aaaaoooleu !!" face unguroaica, "pai noi n-avem mama, decit pina la 44 ! Da' cit poarta ?!"
    "...pai 52 !!! Nu se poate doamna sa nu aveti, ca nu are cu ce juca omul in turneu...Ghitza, ia pune-i tu lu' doamna un picior pe tejghea, sa-l vada mai de-aproape"

    Haha, i-a pus Ghitza un picior tipei pe tejghea, asezindu-si-l in calcai; fara exagerare, era inalt cit casa aia de marcat de pe vremea lui Ceausescu (le mai tineti minte ?!)

    ... aventuri :) ...
    ...din tinerete ... (adica din Jurassic !! :) )

    Anyway, totusi cum este midicloriene sau altfel ?
    Eu cred ca midicloriene; am dat aseara subtitrare in ENGL la Ep1 ... si a scris "midichloriens"

    Asa ca....
     
  4. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    N-as vrea sa fiu in locul aluia de-si primea vreun piciotr in cur de la Ghita al tau. cred ca ii iesea pe gat :)
     
  5. CONSTANTINESCU

    CONSTANTINESCU Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Apr 16, 2005
    Mai in legatura cu acel clasament cei care au si cate midiclorians au. Nu stiu de unde l-ai luat sau cine l-a facut da e gresit total:

    1. Ce cauta Grivous acolo e un robot si nu are legatura cu Forta
    2. Nu are cum Quin Gon sa aibe asa de putine si nici Windu
    3. Nu cred ca se puteau calcula fiid intr-o crestere continua
     
  6. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Grievous era juma rob juma alien , deci forta trece si prin el +a luat lecti de la Dooku si a inteles cei cu forta (un pic)
     
Thread Status:
Not open for further replies.