Mirror universe TFN Romania

Discussion in 'Romania' started by CyberFaust, Jan 15, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Se intampla peste tot, Star Trek, Seinfeld, Comics (foaaarte mult) a venit si randul filialei Romana a TFN-ului. There was a breach in the multiverse is acuma exista Mirror TFNR :D opusul complet al TFN-ului nostru cu aceeasi membri, dar complet diferiti.

OK, fiecare membru isi face un Mirror Character and/or la alti membri :)

idei (cu ajutor de la Diana):Mara Starhater, IR_Tezeu/FUTezeu, **** Diva, Roguescum...si atat :D
    mai puneti :)
    si puneti si o mica descriere a persoanei :D
  2. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Da si tu mai multe amanunte, ca nu prea inteleg ce vrei sa facem aici. Sa-mi fac mie un profile de "starhater" - ceea ce n-ar fi greu dleoc, sau unui alt membru de pe forum? Si ce urmeaza sa facem cu "personajele" astea?
  3. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    ok, nu am explicat bine :)
    fa un profile de pers starhater, sau alt nume care crezi ca semnifica opusul lui MaraStardreamer :) si a altor membri daca vrei :D
    si vedem ce facem cu ele :)
    daca iese ceva bun poate facem si un concurs de fic-uri ;)
  4. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Cum adica "vedem ce facem cu ele"? :D
    Eu vreau sa stiu ce facem cu ele!
  5. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    pe moment nimic ca nu avem cu ce sa facem ceva!
    pe moment sa le facem for fum nu stiu daca vom face ceva cu ele, daca vrei nu facem nimic :)
    eu vreau sa le vad si gata, ma gandeam ca ar fi un experiment interesant
  6. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
  7. jombistarkiller Jedi Knight

star 3
    Jombistarprotector,nu imi place Star wars,imi plac la nebunie manelele,am o prietena de la 16 ani si ma voi casatori cu ea fiindca nu am avut pe nimeni in afara ei,nu imi place sa beau alcool,hobby-urile mele sunt invatzatul....si cam atat,ador sa ma trezesc la 7 dimineata,daca se poate si la 6am,sunt o persoana foarte toleranta,nu-mi place sa ma duc la petreceri si port chiloti tanga de obicei.Si inteleg perfect despre ce e vorba in topic-ul asta...sau nu?
  8. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
  9. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    what-the-frack-are-you-looking-at diva
    Are multe offtopic-uri, nu ii pasa de forum, numai de distractia personala si pentru aia injura multe persoane de pe forum, nu ii place muzica si uraste sa danseze, este usoara and a lesbian, fara simtul umorului si este serioasa chiar si cand nu trebuie, pentru ca nu stie altceva, se joaca pe muchia de cutit a ban-ului pe forum.
  10. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    OK, de-abia astept sa-mi faca si mie cineva un profile, sa mi-l fac singura nu e interesant :D
    Eu o sa-i fac poate unul lui Tezeu zilele astea...
  11. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    OrganicFaust
    -most boring guy on this side of the Van Allen Belt, never told or laughed at a joke in his entire ungeeky existence;
    -holds a deep contempt for everything that is comic book, movie or anime;
    -he wouldn't be caught dead fighting with toy lightsabers or guns or wearing a santa helper's outfit;
    -you couldn't find a single game or a shred of music on his hard drive;
    -he hates chaos and his fics make a lot of sense to everyone (especially to Tezeu, who reads each fic an infinite number of times);
    -he loves math and never messes up his computer, though he can't stand philosophy;
    -he's gayer than Elton John and wears pink panties and a matching bra (PG13 ;) );
    -needless to say he has absolutely nothing in common with what-the-frack-are-you-looking-at diva.
  12. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
    Sounds kinda... well... mirrory. Dupa examenul de maine voi vedea ce pot sa fac.
  13. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Sergiuamericanu

- hates school si orice are legatura cu scoala,
    - isi da toti banii pe tigari, bautura si bibelouri
    - in secret, abia asteapta ca unul dintre noi sa plece de pe forum si sa-i ramana numai lui...
    - Nu ca i-ar placea in mod special SW. Mai ales merchandise-ul. Sa nu prinda asa ceva in casa lui care e..
    - Plina de bibelouri si pesti din cristal si ca atare, perfecta.
    - Filmul lui preferat e "The Notebook"

[face_whistling]
  14. valo Jedi Knight

star 1
    Vasâli (adicã eu): îi sarea si pipãru' pi acest forum, pi care în sicret îl urãste cu fiecare nieuron, si di vinã sunt posturile sieci ale lui OrganicFaust si Milena (revin cu un edit). Di fapt, Vasâli îi urãste pi tãti. Pi plan piersonal ieste un flãcãu uricios, fãrã pretini dar care isi pitrece toate noptili în cârciumi dãocheate, cu gâtul înmuiat în tuicã di prunã si vin di 2 lei/l, dirãct dîn sticlã, iar visul lui în viata îi sã salveze lumea.
    :-B
  15. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Chiar ar trebui sa facem un fan fic cu personajele astea mai incolo. Ceva gen Amenintarea marmotelor :D
  16. FriendlyPiranha Jedi Master

star 4
    Sergiuamericanu ma? Doamne cat am putut sa rad! [face_laugh]
  17. arapila Force Ghost

star 4
    RamaSmartreader

Este una din adeptii lui gregorian bivolaru, ii place rachiul ieftin si nu a pus niciodata mana pe un pachet de tigari. Tot timpul lipseste de la intalnirile cu prietenii si prefera sa joace carti cu vecinul grigore de la etajul 3. Are un spirit de justitiar, din cauza asta nu i-a lasat pe baieti sa manance din dulciurile lui Yoda.
  18. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Deci in the mirror darkly (1 si 2) de la ST.Ent. sunt unele dintre cele mai bune doua episoade din serie, (astea si alea cu copilul lui Trip si T'pol si cam toate episoadele axate pe relatia dintre Trip si T'pol :D) mai ales ca o asiatica ajunge Imparateasa :D

Cat despre personajele noastre... hai sa-l iau pe Cyber :D (nu de alta dar stiu ca el nu se supara :p)
    Nick: FiareJean
    Si-a luat la o luna jumatate dupa ce a implinit 18 ani carnetul de sofer, nu de alta dar cum altfel sa faca fata celor doua gagici pe care le are, una in cartier si alta la scoala? Cel mai ciudat lucru la Jean este ca desi asculta manele si nu citeste mai nimic are numai note bune, fiind privit de profesori ca unul dintre cei mai buni copii ai liceului, cu un potential unic printre lepadaturile adolescentine. Acasa are un server de counter-strike si taxeaza orice fraier care vrea sa fie admin. desi, in afara de C.S. si W.3 nu a jucat altceva in viata lui. Fumeaza de la 14 ani si nu-si aduce aminte cand s-a imbatat prim data. (probabil la vreun bairam din cartier, dar nu mai stie care odata ce participa la cel putin unul pe saptamana)
    Idealul lui in viata este o masina ultimul ragnet, cel mai jmeker telefon mobil si o nevasta buna, care sa-i gateasca atunci cand vine de la amantele lui. Vrea sa se ocupe de comert si deja a inceput sa profeseze, vanzand telefoane mobile si alte cacaturi prin liceu. In schimb nu-l prea intereseaza de educatie pentru ca nu valoareaza nimic, in lumea reala.

P.S. Merge la sala de 3 ori pe saptamana pentru a se mentine in forma, iar cand e singur acasa sta ore in fata oglinzi si-si admira trupul perfect.
  19. FriendlyPiranha Jedi Master

star 4
    Tezeu, n-ai inteles. Aici nu se spun chestii pe bune. :D
  20. ATTezeu Jedi Master

star 4

Oh, sorry ca am incercat.... :D
  21. arapila Force Ghost

star 4
    lasa-l pe fp ca nu stie ce vb:D ... fara suparare
  22. ATTezeu Jedi Master

star 4
    In the mirror darkly for FP and Arapila (I had to do it:D)

Nick: EvilDolphin
    In ciuda nickului ce are conotatii negative, cine il intalneste pe E.D. realizeaza ca nu a intalnit multi oameni la fel de blanzi, inofensivi si linistiti precum el. Lucreaza ca asistent social si castiga foarte putin dar pentru el profitul material valoreaza cat negru sub unghie. Pentru el conteaza doar ajutorarea semenilor. Nu a vrut sa se faca preot pentru ca nu s-a considerat vrednic dar incearca sa-i ajute pe cat poate pe cei din jurul lui. Ii place muzica si chiar el a scris cateva piese de muzica sinfonica, ce au ajuns sa fie cantate de catre filarmonica din Bucuresti.
    In afara de asta indrageste sportul, fiind un foarte bun atlet, gata oricand sa sara intr-o intrecere sportiva, dar avand mereu grija sa nu se mandreasca cu vreuna din calitatile lui sau sa critice pe altii pentru neputintele lor. "Este un om exceptional", asta i-au marturisit toti cei ce l-au intalnit dar E.D. nu vrea sa auda astfel de laude si are mereu grija sa nu se mandreasca.

Nick: Bogdanel (sorry, n-am gasit ceva mai bun)
    Bogdanel este un baiat foarte timid, ce-si face greu prieteni. Totusi, calitatile sale il fac lesne cunoscut intr-un grup nou. Nu stie nici chiar el de unde-i provin nesigurantele si a incercat adesea sa se descotoroseasca de ele dar nu a reusit niciodata. (probabil vin de la faptul ca este foarte gras, astfel fiind de cand se stie)
    A fost un elev stralucit la scoala, castigand olimpiade la matematica si fizica iar acum este student la politehnica in Bucuresti, acolo unde isi pastreaza performantele bune la invatatura desi, pentru modul in care se poarta, multi dintre colegi il detesta iar daca intarzie la vreun seminar, atunci cand el intra, colegii incep sa-l huiduiasca.
    Are o iubita acasa, de care s-a indragostit la 16 ani si pe care doreste s-o ia de nevasta imediat ce-i va putea acorda casa si masa. Doreste sa aiba 4 copii si o munca stabila si bine-platita pentru a-si putea intretine familia.

(Sper ca nu se supara cineva. Daca se intampla, imi cer scuze anticipat si astept PM pentru a sterge post-ul)
  23. FriendlyPiranha Jedi Master

star 4
    Era o gluma, in caz ca nu ti-ai dat seama.
  24. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    5! :mad: de cinci ori!
  25. arapila Force Ghost

star 4
    mi-am dat seama...

bai tezeu chiar am participat si am castigat premii la olimpiade:p da' nu la mate si fizica, ca la info si bio. :D
Thread Status:
Not open for further replies.