main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Najlepszy miecz

Discussion in 'Archive: Poland' started by AratoTario, Dec 14, 2003.

?

Najlepszy miecz

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Pojedynczy

    42.1%
  2. Dwa miecze

    21.1%
  3. podwojny

    36.8%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Przykro mi to powiedziec, ale niektorym przed TPM snilo sie o lightstaffie. W SW 4000 lat przed TPM Exar Kun walczyl lighstaffem. W realu komiks, w ktorym go uzywa wyszedl 3 lata przed TPM.
    Twoj argument zostal odrzucony. ;)
     
  2. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Tak to fakt, Xian dobrze mowi, Exar Kun walczyl lightstaffem zdaje sie o niebeskich ostrzach... :)
     
  3. AratoTario

    AratoTario Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 7, 2003
    Xi-an rezydentem!
     
  4. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Fizyk czy przypadkiem tego (jak mu tam) Exara Kuna nie masz na avatarze? ;)
     
  5. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No ba, oczywiscie, ze to Exar Kun :D Jakis taki sentyment do niego poczulem... :) Nie wiem czemu :)
     
  6. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Moze to nie sentyment, lecz respekt przed Lordem Kunem?
     
  7. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Hmmm, Bardzo mozliwe... Bardzo mozliwe... Pierwszy raz dowaiedzialem sie o nim z Trylogii Akademii Jedi :)
     
  8. AratoTario

    AratoTario Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 7, 2003
    dzis znow sprobowalem zawalczyc lanca - po paru dniach nietreningu jest to ostro trudne - duzo czasu trzeba swiecic zeby sie przypadkiem nie sparzyc
     
  9. AratoTario

    AratoTario Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 7, 2003
    widzialem taki fajowy bajer - ukosnie zbudowna rekojesc - ladnie wygieta moze pod kontem 40 stopni nie wiem dokladnie - ostro to wyglada - finezyjne ostrze szybkiego zabojcy
     
  10. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Czyli rekojesc, jakiej uzywal Dooku :) Ukosnie zlozony lightstaff, to tez Sithowski :)
     
  11. Loru

    Loru Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jan 6, 2004
    Z doswiadczenia (3 lata walki mieczami, bo, oraz bokkenem) wiem ze staffem walczy sie o wiele latwiej niz pojedyncza klinga. Latwo sie tym operuje. Nie zgodze sie ze staff jest bronia wybitnie ofensywna. Jego potencjal defensywny jest nawet wiekszy niz ofensywny (2 ostrza eliminuja potrzebe obracania miecza o 180 stopni w przypadku ataku z drugiego kierunku) To chyba tyle.
     
  12. darth_michael_666

    darth_michael_666 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Feb 3, 2004
    dla mnie najlepszy jest lightstaff poniewaz walka nim jest trudna do opanowania ale gdy opanujesz to juz mozesz robic krwawa rzes
     
  13. Darth-Anonymous

    Darth-Anonymous Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2003
    Ja tez zdecydowanie opowiadam sie za klasycznym, pojedynczym mieczem. Jestem zaskoczony, ze w sondzie zaglosowalo na niego najwiecej osob, bo z reguly zwycieza to co jest bardziej widowiskowe. Dla mnie jednak walka na miecze nie jest po to by byla widowiskowa. W kazdym razie nie widowiskowa w rozumieniu kopania przeciwnika czy jakiejs mlocki. Ja lubie walke, ktora jest wywazona, w ktorej uderzenia wyprowadzane sa silnie i miarowo. Takie walki sa mozliwe przy uzyciu pojedynczego miecza.
     
Thread Status:
Not open for further replies.