main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Official European Celebration in London 2007

Discussion in 'Archive: Romania' started by Obi Anne , Jul 23, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Obi Anne

    Obi Anne Celebration Mistress of Ceremonies star 8 Staff Member Manager

    Registered:
    Nov 4, 1998
    It has been officially announced that there will be a celebration event, just like the on in Los Angeles, in London, UK, in July 2007. This is a great thing for all European SW-fans and be sure to check out the Celebration Europe Forum for all kinds of discussions about this event.

    This is going to be so much fun!
     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Qiul.... let's go! Romanian POWER!
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Thank you, Obi Anne, for letting us know.


    Nu ca ne-am inghesui prea multi sa mergem... din motive evidente, uram Londra, ca ploua prea mult. :)
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    :eek: cred ca vrei sa reformulezi ca macar cativa dintre noi iubim londra ca ploua atat
    A english summer would be so lovely about now
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Adevarul e ca briza insulara-mi afecteaza tenul, si doctorul estetician mi-a recomandat sa nu ma duc. Daca nu, as fi ajuns chiar cu doua zile inainte :D
     
  6. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Well. I have a year to raise the money. :)
     
  7. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    So your in, me too :0 in a year i should be able to leech that sort of money of my folks, i hope :)
     
  8. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    In sfarsit umorul tau a atins nivelul pro. :D
     
  9. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    nu e inca pro, nu are energia necesara in posturi :p


    dar e aproape
     
  10. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Let's pack up and move out! Last one there is a rotten bantha![face_laugh]
     
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Ce sanse avem sa mergem :)) , and i like those odds, in cel mai rau caz avem nevoie de numai un rinichi si eu unul am 2
     
  12. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    ANUNT PUBLICITAR:

    "Grup de fani Star Wars, seriosi, abstinenti (99%), dornici de aventuri amoroase neconditionate, pline de tandrete si pasiune (1% aka Tezeu), donam cate un rinichi in vederea participarii la o conventie SW. Apelati cu incredere, ocazie unica." :p
     
  13. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Ce bine e sa te simti ca facand parte din cei 1% favorizati ai soartei! :D
     
  14. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Mara...banuiesc ca tu ai numarat in aia 1% doar una din personalitatile lui Tezeu. Ca si asa nu suntem in total 100 de membrii activi pe forum. ;)
     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Cred ca nici activi + inactivi nu suntem atatia. Si ma crezi ca eram sigura ca o sa te legi de chestia asta? Matematica, ce sa facem... :D
    De fapt, ma asteptam sa zici ceva de genul: "Da, Mara, Tezeu e atat de mic, ca valoreaza doar 1% din totalul de 10 membri activi de pe forum..." :rolleyes:
     
  16. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Ah... ma simt iubit :D
     
  17. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Mara, the moment you mentioned percentages, you dealt with math...you mess up math, you have trouble with me! :p

    Nu stiu... in locul tau as lua acel 1% drept o jignire.
     
  18. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Stiam de mult ca avem perspective diferite asupra universului :lol:
    Norocul meu ca nu iei tu tot ce primesc eu.
     
  19. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Lasa... Poate la anu' mergem...
     
  20. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pai de "la anu'" e vorba. Dar daca de fiecare data cand apare ceva interesant, vom spune "lasa la anul", e clar ca la anul va ramane mereu la anul. :)

    Anyway, am primit zilele trecute un PM de la timbolton, unul din CR-ii englezi implicati in problema, care a lansat o discutie pe forumul CR-ilor in vederea organizarii evenimentului. Ce am prins din idee pana acum, e ca vor sa organizeze un fel de masa rotunda a Fan Force-urilor din Europa, iar fiecare FanForce Chapter din Europa sa fie pe cat posibil reprezentat. Si ce mai vrea - atentie - e ca fiecare FanForce sa aiba o brosura de prezentare, care sa contina, printre altele, fan art si fan ficuri. :)
    Discutiile sunt cam alandala pe acolo, de fapt n-am avut eu prea mare rabdare sa citesc toate posturile kilometrice, asa ca pana la urma nu m-am dumirit daca vor face o singura brosura cu fan ficuri (pana la urma cica va fi doar cu fan ficuri - cred) sau fiecare tara va avea cate una. Anyway, am intrebat chestia asta si astept un raspuns.
    Oricum, m-am oferit cu multa generozitate sa pun la dispozitia lor cateva ficuri neaose, daca acest lucru va fi posibil fara sa avem un reprezentant acolo (sau de ce nu, mai multi). Ideea este ca pana atunci mai e aproape un an, si nu stiu daca o calatorie la o celebrare SW oficiala in Anglia ar fi un vis chiar imposibil de realizat. Asa ca, daca sunt doritori care sa reprezinte cu mandrie FanForce-ul din Romania, cred ca ACUM ar fi momentul sa inceapa sa puna bani deoparte. Pentru ca, asa cum a zis Timbolton, "it?s our time to shine as Star Wars fans". :)
     
  21. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    pai cat e pretul? :D... nu ca m-ar interesa, dar asa ca sa stim pe viitor. Poate tezeu merge data viitoare daca se tine acasa la miss europa :D
     
  22. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu ma simt la misss europa ca la mine acasa.
    Din pacate eu nu voi participa cu vreun fic. la brosura, and that's sad. Macar puteti sa puneti poza aia cu mine uitandu-ma in decolteul Aaylei? E putin text si-l pot traduce (cred :D)
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu vorbeam serios aici... :(
    Anyway, sunt obisnuita sa vorbesc de una singura, nu ma bagati in seama...
     
  24. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    eu nu am citit post-ul, eu zic sa facem o delegatie daca ceva, cine vrea si cine poate, si vedem pe acolo, eu ma ofer ca "cine vrea" si am un accent britanic impecabil
     
  25. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si eu ma ofer ca "cine vrea". Am un desfacator de iepuri demential. (si o sa-mi iau sper pana atunci si o katana :D)
     
Thread Status:
Not open for further replies.