main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Official European Celebration in London 2007

Discussion in 'Archive: Romania' started by Obi Anne , Jul 23, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Bilet de avion - 300 de euro (si asta doar dus, chiar nu stiu cat e dus intors)
    Cazare acolo - minim 20 euro / noapte
    + bani de transport in oras, de mancare,
    + banii de viza, de pasaport (pentru cine n-are)
    + banii de buzunar
    Toata treaba ar ajunge pe la 1000 de euro daca vrei sa stai acolo ca lumea, si sa nu te uiti ca romanu' la fiecare penny cheltuit. :D
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu chiar ma gandesc sa merg. Omul trebuie sa faca o mica nebunie macar o data in viata. Si asa ma gandeam sa strang pana anul viitor niste bani ca sa ma duc undeva intr-un loc frumos, fiindca m-am saturat sa muncesc un an intreg ca orbetele pentru cateva zile la munte in calitate de babysitter. Initial ma gandeam sa merg in Tunisia, sa vad locurile unde s-a filmat Star Wars. Dar si Anglia e o optiune la fel de valabila, mai ales ca s-ar putea sa se scoata vizele pana anul viitor in iulie.
     
  3. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Ar fi o chestie faina. Poate pana atunci o sa ma chinui sa scriu si eu un fic... dar oricum va iesi prost...
     
  4. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ce a spus Timbolton:

    Welcome aboard MaraStardreamer
    Looks like the fan fic idea is a hit lol! Seems to have caused the most excitement so far. Shame you can't come, but of course entries can be included - maybe the best way to include every European chapter is to have a section from each - one/two entries per chapter voted for by their members, the body DarthBreezy will be part of, etc. So each chapter gets to show off their members's creativity, the whole point of this for us.
    It'd be a single booklet I think, we have had flyers done for FF-UK and it's expensive getting professional printing done.


    Linkul la anuntul oficial in legatura cu proiectul:

    http://boards.theforce.net/Message.aspx?topic=24859613&brd=10304

    Si un PM de la DarthBreezy:

    Pick your best
    and get it ready! it would be great if you had it in both launguages!


    Astept parerile voastre, in caz ca exista.



     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ideea nu e rea deloc. Cei care au talent: acum e momentul sa va faceti auziti!
     
  6. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    chiar nu e o idee rea... Daca pot sa ajut la capitolul acesta sunt deschis :D.. daca ma baga cineva in seama :D
     
  7. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Pana in aprilie e timp suficient, so I am in.
    Tot nu mi-e prea clar cat trebuie sa fie de lungi.
    Si care este rating-ul maxim.
     
  8. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu zic... UN ALT CONCURS!!!!! odata ce nu putem trimite multe, si Aprilie e departe.
    Premiul? Fic.ul va reprezenta FanForce Romania :D
     
  9. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    In-deeed, dar sugerez ca avem un subiect :D, say, a quest to get to london/ coruscant, to get to a convention :D
    dar, cineva trebuie sa mearga, Mara, daca poti, godspeed
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    arapila: De ce crezi ca nu vei fi bagat in seama? Discutia e deschisa tuturor, si toate ideile vor fi luate in considerare.

    Chantal: Nici mie nu mi-e clar cat trebuie sa fie de lungi. 2000 de cuvinte sa fie? Oricum, ideea e sa nu fie foarte lungi, din lipsa de spatiu.
    Rating: PG-13 or below (standardele TFN)

    Tezeu: Ideea concursului e buna, dar nu NOI vom hotari ce fic-uri vor fi incluse, ci organizatorii proiectului. Oricine poate participa cu maxim 1 fic, dar nu e sigur ca va fi ales. Plus ca s-ar putea ca unele ficuri noi pe care le scriem sa nu fie la fel de bune ca si cele pe care le avem deja.

    Cyber: Inca nu pot, dar sper ca voi putea. Oricum, ideea ma atrage din ce in ce mai mult. As vrea totusi sa mai vina cineva cu mine, ar fi plictisitor sa merg de una singura. Poate Diva? :)

    Si ceva "inside information": Exista deocamdata doua "curente": Timbolton vrea sa se tipareasca o carte in care fiecare FanForce sa fie reprezentat cu 1-2 ficuri, DarthBreezy vrea un CD, fiindca e mai "ieftin si mai incapator". S-ar putea sa existe in cele din urme ambele variante, in carte sa apara doar "crema", iar restul pe CD.

    Cat despre subiectul fic-urilor, organizatorii au spus foarte clar ca prefera povestile situate in era filmelor, si nu cele EU, si care sa aiba si ceva personaje originale. Si pe cat posibil sa fie evitate subiectele pe tema "L word", fiindca "piata e suprasaturata" de povesti de amor Luke - Mara si Anakin - Padme. Bineinteles, asta nu inseamna ca nu puteti scrie despre asta, daca ficul este foarte bun, are sanse. Dar trebuie sa fie bun!
    Si poate nu stiti cu cine concurati. Oamenii astia nu scriu doar de placere, sunt adevarati profesionisti. Noi suntem mici copii pe langa ei. Si cred ca ultimul lucru pe care il dorim e sa ne facem de ras :)
    Eu recomand ca Diva sa participe cu ficul ei despre clona, mie mi s-a parut excelent, si are un subiect interesant, care se incadreaza in cerintele lor. Dar cred ca va trebui scurtat un pic, e destul de lung, si s-ar putea sa nu il accepte din acest motiv.
     
  11. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Vorbind serios pentru o secunda... (nu-mi place dar trebuie).

    Daca ar fi fost dupa terminarea Bacului si a admiterii in facultate eu as fi fost primul acolo. Si asa merg in Italia vara viitoare asa ca un drum pana in Londra ar fi fost un vis ce s-ar fi putut intampla. Din pacate timpul nu e de partea mea de aceasta data. (asta nu inseamna ca n-o sa ajung in Londra la vara... :D)

    Si eu zic ca fic.ul Divei ar trebui sa mearga. E foarte mishto si e bine scris. Asta nu inseamna ca eu nu ma voi chinui sa scriu ceva, si asa am un proiect in minte iar motorul pentru el ar putea fi chiar aceasta... recunoastere pe plan tf.n mondial :D. Dar nu cred ca-l va surclasa pe al Divei bicaz i don't nou inglis :( (il voi scrie in romana si voi vedea cum voi izbuti o traducere, dincolo de toate au zis ca ar fi interesant de editat in ambele limbi) Totusi, lungimea lasa de dorit. Cu 2000 de cuvinte nu prea ai ce face.

    Mara, important e sa aduci poze inapoi. Fie ca mergi singura sau cu Diva :D

    P.S. Daca gasesti vreun staf de vanzare pe acolo da-mi cumva de veste. Daca nu e prea scump, I WANT IT!
     
  12. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Sunt 20.000 de cuvinte. 20 k :)
     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Se pare ca asa va arata logo-ul FanForce la conventia din Anglia, care va fi imprimat pe tricouri. S-a discutat si ideea ca fiecare FanForce Chapter sa-si faca un logo separat, dar ar fi fost prea complicat si mai scump. Asa ca s-a ajuns la concluzia sa fie unul comun, si participantii din fiecare tara sa-si personalizeze tricourile cu o insigna specifica.
    Arapila, mai facem insignele alea? :)

    [image=http://i8.photobucket.com/albums/a43/Lord-Tice/The_Day_of_Darkness/cceelogo002.jpg]

     
  14. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Doamne apara si pazestr! Ii dispare mana in capul ei!

    [face_skull]
     
  15. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    [censored] [censored] [censored]

    Foarte mishto poza... vreau si eu 4 tricouri cu ea... (va zic pe YM si pentru ce le vreau)
     
  16. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    LOOOOL![face_laugh]
    Indeedie!

    PS: Who censored that?! Looney-tooney...
     
  17. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Good boy, Tezeu, good boy! :cool:
     
  18. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Lasa ironiile sefa' ca ma supar si dau jos cenzura... sa vad atunci cum au sa te primeasca aia din Londra :p
     
  19. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Facem insigna ori ba? De asemenea ar fi momentul portrivit sa facem si un avatar specific pentr FanForce Romanaia. Cam toate FF-urile vechi si cu traditie au cate unul. Ce parere aveti?
     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Pai sa vedem conceptele si ne decidem :D
     
  21. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu zic ca mascota forumului, asa cum a fost conceputa de FriendlyPiranha, ar putea aparea foarte bine atat pe insigne cat si pe un eventual avatar personalizat, daca ne vom hotari sa-l facem. Bineinteles, daca aveti alte idei, ele sunt binevenite.

    [image=http://img140.imageshack.us/img140/7537/jawa011sk.jpg]

     
  22. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Eu sunt de acord cu propunerea asta. Arata ok.
     
  23. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    da, e fain, dar daca am putea sa punem emblema tfn mai la mijloc si mai mare :D

    una din zilele astea o sa merg eu sa ma interesez de ele, cred
     
  24. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Da, sigla va trebui marita, fiindca atat insigna cat si avatarul vor fi de dimensiuni reduse si ar trebui sa se vada ca scrie "FanForce Romania".
     
  25. AniriRevan

    AniriRevan Jedi Master star 1

    Registered:
    May 21, 2006
    Sunt singura pe care deranjeaza faptul ca avem un jawa ca insigna? [face_worried]
    Un jawa, adica un colector de fier vechi. Sorry dar..nu stiu..ceva mai amenintator sau macar mai dragut nu se poate. [face_whistling] Nu vreau sa insult pe nimeni. Cred ca e interesant facuta insigna si sunt sigura ca cine a facut-o s-a straduit, dar putea sa puna altceva inafara de jawa. [face_thinking]
    Va rog nu ma omorati pentru acest post, thank you.:D
     
Thread Status:
Not open for further replies.