main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Opowiesci z....

Discussion in 'Archive: Poland' started by Darth_Fizyk, Oct 4, 2003.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Jeszcze calych Opowiesci z Palacu nie przeczytalem, ale doczytalem juz do Opowiesci Dannika Jerriko :)
    Malakilego omowilem wczesniej (no i sie wzroszylem ta opowiescia :)), wiec tak:
    Wybor Smakosza o kucharzu, bardzo zgrabnie napisana, dosc Ciekawie :) Ciekawe, co sie z Porcellusem potem stalo.
    Ale zabawa tez fajna :) Sprosny Okruszek (Solocious Crumb) jest swietny :D 'Publikuj, albo gin'!
    Czas zaloby czas tanca co tu duzo mowic, dobrze napisana, rozterki Ooli itede.
    Zreczny Ruch hmmmm... spodziewalem sie wiecej po Zahnie, ale to bylo... za krotkie dla niego chyba... ogolnie nic specjalnego.
    Na uwage zasluguja z nastepnych o Gartoggu troche... (To co chcecie robic chlopaki?)
    i
    Wyjscie z Cienia - to opowiadanko jest wedlug mnie swietne :Dtakie.... zupelnie inne, trzyma napiecie i wzrok na literkach :)
    zupa
    Nie, teraz recenzja
    zupa
    Dobra... ide jesc :p ;) :D
     
  2. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Dzis przeczytalem Taki Buhacz o Bobie Fettcie :) Przyjemne opowiadanko, te opisy... 'sarlacc zjadl Moja noge, nawet nie wiem kiedy' brrrr... przypomina sie Weseli Przyjaciele Drzewa (?) :p
     
  3. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
  4. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
  5. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    o co wam chodzi?
     
  6. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Jag nie zrozumial twojej wypowiedzi, a ja sparodiowalem jego. Proste. :D
     
  7. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    Ostanio po dluzszej sesji ogladania Happy Tree Friends (jakies 15 odcinków) miala rozne kosmzarne wizje tzn. wsiadam do windy z kumplem i nagle wyobrazalam sobie jak go drzwi fajnie przycinaja, rozrwya go na pol i oczka sie tylko potoczyly po ziemi [face_plain] ... :p
     
  8. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Jeee... Hania... to musi byc przezycie.... a z tych oczu, to pewnie robilas lemoniade? :p
     
  9. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    nie predzej drinka :p
     
  10. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Opowiesci z Palacu Jabby, jak kazde Opowiesci, przedstawiaja rozny poziom, jedne gorsze, inne lepsze. Z tych dobrych opowiadan, warto wymienic:
    'Chlopiec i Jego potwor' - bardzo zrecznie poprowadzona, autentycznie poczulem sympatie do Rancora i Malakilego, ktory azchowywal sie, jak tytulowy chlopiec, z ulubionym zwierzatkiem-przyjacielem
    'Wybor Smakosza' - takze ladnie poprowadzone opowiadanie. Widac, ze pani Humbly bardzo dobrze wychodza krotkie utwory.
    'Ale zabawa' - to o 'Sprosnym Okruszku' (Solociousie Crumb'ie). DOsc dobrze opisana jedyna troska Okruszka - rozweselic Jabbe i przezyc nastepny dzien, a takze jego matactwa i intrygi, zeby tego dokonac.
    Inne dobre opowiadanie, to 'Wyjscie z Cienia' o Anzacie, Danniku Jerriko, bardzo oryginalnie i nietypowo napisane. 'Taki buhacz' o bobie Fettcie... miejscami nawet makabryczne. Za to rozczarowuje opowiesc o Marze Jade 'Zreczny Ruch' Timothy'ego Zahna... czegos w niej zabraklo, polotu, opisu, akcja co prawda jest, ale za malo.
    No i za cale opowiesci brawa dla K.J.Andersona, ze udalo mu sie 'zmusic' innych autorow do uwzglednieia kluczowych punktow i powiazania swoich Opowiadan nawzajem.

    Moja recka Opowiesci z palacu :) jakby kogos to interesowalo ;)
     
  11. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Nie wiem czy byly tu wymieniane ale polecam goraco "Opowiesci z wszechmocnego, wszechwladnego, wszechobecnego, cudownego, piknego w swojej prostociem, czyste niczmy dziewcia Orleanska, diamentowego, poteznego, walcznego IMPERIUM :p
     
  12. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Wyczuwam ironie. :D
     
  13. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Spoko, czekaja w kolejnce ;)
     
  14. ShedaoShai

    ShedaoShai Jedi Youngling star 2

    Registered:
    May 17, 2004
    Coz, Opowiesci z Palacu Jabby to zbior opowiadan na naprawde wysokim poziomie; choc i tak nic nigdy nie przebije opowiadan z Brandlem i Tremayne'em z Op. z NR i Imperium. Na plus zaliczam ukazanie historii, badz dalszych losow postaci wystepujacych w ROTJ w palacu Jabby. A Gamorreanin Ortugg, majacy dwoch "wysuszonych" przyjaciol z ktorymi sobie chodzil, bawil mnie do lez. Chociaz bylo kilka "kfiatkuf", to ogolnie ksiazka calkiem fajna.
     
  15. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Tak, Ortugg byl przezabawny :) Mozna sie bylo posmiac i dobrze zrelaksowac przy nim :)
     
  16. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Najlepsza ksiazka pod wzgledem humoru to "Zelanzan Piesc". np.

    Zasada:kiedy nie wiesz, co robic strzelaj we wszystko, co sie rusza :p
     
Thread Status:
Not open for further replies.