POLITICA, SOCIETATE si nu numai...

Discussion in 'Romania' started by sergiurusu, Dec 18, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Adevarul e ca a fost cam bulache cu ANTICIPATELE ASTEA... nu i-a lasat lu Nastase ce sa roada... totusi o majoritate in parlament era necesara pentru ca reformele sa merge bine :))
    Bine ca nu se proclama imparata :))
  2. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    nooooooooooooooo @};- @};- @};- nooooooo, mai bine partida romilor![face_pig]
  3. rudywetzer Jedi Knight

star 1
    ATTezeu sa stii ca o sa se proclame si imparat-intr-o forma sau alta-;
    Eu intre Basescu si cancelarul Palpatine nu vad nici cea mai mica diferenta;il doare la 1 metru in fatza ..... de tzara romaneasca, si cred ca ce il intereseaza este putere cat mai multa.
  4. Katana_ Force Ghost

star 3

Ce zici de dantura?:D
    In Romania nu o sa fie bine nici cu anticipate. Poate peste cateva generatii cand vom scapa de comunisti( doar astia sunt la putere si acum,nu?), dar mai e mult pana atunci..
    Parerea mea e ca ne cam manipuleaza...si inca bine!
  5. ATTezeu Jedi Master

star 4
    faza e urmatoarea (ca sa fac o comparatie paranoica de dorkist):
    Palpatine s-a proclamat Imparat in ideea ca astfel se va scapa mai repede de Separatisti.
    Basescu doreste anticipate pentru a putea accelera reformele.
    Plapatine a scapat de Separatisti... sa speram ca si in cazul lui Basescu va fi la fel :)
  6. Katana_ Force Ghost

star 3
    sa speram ca basescu nu isi va gasi sfarsitul ca palpatine...cu tariceanu in locul lui vader.
    Sau sa apara Rebeluinea dup-aia...
    Poate va aparea si clona lui Basescu...:))("The Dark Romania")
  7. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
    O clona a lui Basescu?! Nu am nimic cu el, dar nu ajunge unul singur? Chiar e nevoie de doi?
  8. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Eu cred ca mai degraba Stolo pe post de Vader... ca 90% pe aista il face prim-ministru dupa alegeri :) si asta o sa-i taie elanul creator lu Basescu... parerea lu eu :)
  9. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
    Nu cred ca il va face pe Stolojan prim-ministru. Cred ca e constient ca imaginea lui ar avea de suferit.
  10. TheOneChosen Jedi Knight

star 2
    basescu chiar de la inceput se gandea la anticipate.. si mi se pare corect.. ii va fi mai bine fara nastase:)..
    oricum.. si eu cred ca Stolo va fi prim-ministru..
    cat despre o clona a lui basescu.. poate peste cateva sute de ani:)
  11. Katana_ Force Ghost

star 3
    Daca se vor mai face alegeri(ma indoiesc) sigur va fi stolo prim-ministru. De aia l-a fortat basescu pe tariceanu sa-si dea demisia. Si oricum, stolo e unul din prietenii cei mai buni ai lui Basescu(asa a declarat)

Tezeu, s-ar putea sa ai dreptate( sper sa ai dreptate[face_thinking] )

Nu as fi asa sigura. Or clonat deja o oaie, asa ca precis urmeaza Basescu :D (glumeam). Pana nu demult, multi credeau ca Iliescu e clonat [face_laugh]
  12. TheOneChosen Jedi Knight

star 2
    se pare ca pana la urma nu mai dau astia cu anticipatele in noi:).
    tu vb serios de Iliescu??eu nu am stiut.. nu as fi crezut ca cineva chiar ar incerca sa-l cloneze.. cineva normal la cap ma refer:).
  13. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
    Cel putin pana in toamna nu vom avea anticipate.
  14. ATTezeu Jedi Master

star 4
    AH CE PACAT 8-}
    Ce misto e cand se injura astia atat de "nuantat" la TV [face_plain]
  15. TheOneChosen Jedi Knight

star 2
    mda.. apropo de injuraturi si de presedentie:)..
    ati ascultat acele 5 minute ale lu becali numai de injuraturi?..
    orice incerca sa zica ziaristu.. becali il injura.. foarte urat:).. cioban chiar, nu alta.
    de el ce parere aveti?
  16. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
    Fara el, stirile ar fi chiar plictisitoare!
  17. ATTezeu Jedi Master

star 4
    E funny rau inregistrarea aia... si cand va ganditi ca asta a candidat la presedentie... asa candidati asa cetateni [face_worried]
    (da acum tre sa recunosti ca si ziaristu ala ar fi injurat daca nu ar fi inregistrat... ca avea o voce falsa ca un inel de plastic colorat cu vopsea aurie)
  18. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Radu Anton Roman a trecut in nefiinta. Dumnezeu sa-l odihneasca!
  19. OCTAVIAN_PAUN Jedi Knight

star 3
    Am aflat si eu aseara de Radu Anton Roman...
    Ce pacat !!

Ma uitam din cind in cind la emisiunea lui; nu la toata , ci la 10-15 minute ...
    Era superb sa vezi plaiuri adevarate romanesti, traditii, case taranesti, Delta Dunarii... toate cu mincarurile lor specifice, cu modul de preparare etc.
    Era frumos !
    Mai rar emisiuni de felul acela...

Pacat.
    Pacat...
    Sa-i fie tarina usoara...
  20. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Dumnezeu sa il ierte...
    Si eu ma uitam la emisiunea lui pentru peisaje si pentru compozitiile alea descriptive... :D
  21. FriendlyPiranha Force Ghost

star 4
    O mare pierdere pentru romani si cultura noastra. Era o adevarata placere sa-l asculti vorbind. Una dintre putinele emisiuni de acasa pe care le urmaream cu interes. Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul acolo unde este.
  22. Vic_Astro Jedi Knight

star 3
    "Death is a natural part of life. Rejoice for those around you who transform into the Force. Mourn them, do not. Miss them, do not. Attachment leads to jealousy. The shadow of greed that is. Train yourself to let go of everything you fear to lose."
  23. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Atunci... a ajuns in Rai, sa ne bucuram pentru el :D
  24. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Vine GRIPA AVIARA! Mai mancam pasari sau nu? E doar o problema locala sau poate fi un a globala? Cum tratati aceasta problema? Va afecteaza viata?
  25. mara_alexia Jedi Master

star 4
    Mie nu-mi afecteaza viata chestia asta in nici un fel. Pasarile pe care le cumparam noi din magazin sunt sanatoase. Nu am de gand sa nu mai cumpar carne de pui doar fiindca lumea a luat-o razna si televiziunile fac din tantar armasar! Eu nu prea mananc carne de nici un fel, dar copiii mei nu mananca decat carne de pui si nu le voi schimba obiceiurile. Gripa asta, asa cum a venit, asa va pleca. Si nu are nici un rost sa dramatizam situatia!
    (Oricum, mie imi pare bine ca am renuntat la televiziunea prin cablu. Sunt rupta de lume, nu mai vad nici o stire, dar macar nici nu ma stresez din motive aiurea! :) )
Thread Status:
Not open for further replies.