main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Porozmawiajmy o... Autorach Ksiazek SW

Discussion in 'Archive: Poland' started by Darth_Fizyk, Jan 10, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No wlasnie, jestem ciekaw waszych Opini o Autorach :)
    Tylko prosze, nie piszcie, ze Ten jest be, bo jest niezgodny z tamtym i wogole :p
    Tak mysle, kogo by tu wziac najpierw na Tapete.... Mozy wy macie jakis pomysl? :D
     
  2. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    No nie wiem moze zaczniemy od Timothy Zahna :D :D :D
     
  3. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Dawno go nie czytalem, ale pomysl dobry :D Mam pod reka wszystkie 5 jego ksiazek, a dodatkowo Opowiadania z imperium i Noewj Republiki, gdzie takze sa te jego Autorstwa :D
     
  4. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Co sadzicie o Stackpolu? Podobaja wam sie X-Wingi? Mroczny Przyplyw? Uwazacie go za nudziarza, czy lubicie jego proze?
     
  5. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Poki co, czytalem tylko Mroczny przyplyw, ale uwazam ze ta duologia byla dosc dobra :) tylko to juz dawno bylo, wiec nie bardzo pamietam co i w jakim stylu pisal :p
     
  6. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Ja styl Stackpola bardzo lubie. Ja, Jedi bylo swietne, jedna z lepszych ksiazek SW. X-Wingi zarowno ksiazki, jak i komiksy, mimo iz propagandowki, podobaja mi sie. Mroczny przyplyw byl OK.
    Zmieniamy temat na: Anderson.
     
  7. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Xian, nie za szybko? :p O wlasnie, zapomnialem, ze Ja, Jedi tez bylo jego :) Bardzo mi sie ta ksiazka podobala :) Miala zdecydowanie inny charajter niz pozostale, ktore czytalem przed nia, a wszystko spowodowane pierwszoosobowa narracja :) To bylo cos swietnego :)
     
  8. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Skoro tak to wracamy do tematu: Stackpole. ;)
     
  9. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Nie zebym narzekal ale jak ma byc rozmowa o Zahnie to najpierw moze niech bedzie o Zahnie a nie nagle Stackpole. Jeszcze Stackpole nie skonczony a tu juz Anderson. Zwolnij Xian i daj sie innym wypowiedziec.
     
  10. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Dobra, przeciez mozemecie mowic o Zahnie i o czym wam sie zywnie podoba. Ja jestem tylko szybki czlowiek! :)
     
  11. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Xian, to przez to, ze ciagle latasz na tych mysliwcach TIE :p
    No a teraz o Zahnie :) zacznij Chimpo, bo ja dawno nie czytalem, Ale ogolnie, z tego, co sobie przypominam, to bardzo fajne ksiazki napisal, wszystkie jego booki, plasuja sie w czolowce :)
     
  12. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Nie badz za szybki ;)

    Pozwolisz Fizyk ze jutro o tym pogadamy ok :)
    Mam dzisiaj na glowie wiekszy problem :eek: :p
     
  13. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Ktora jego serie lubicie najbardziej? Trylogie, czy Dylogie? Ja zdecydowanie jestem za Reka Thrawna, Trylogia tez jest swietna, ale pewien moment w Ostatnim Rozkazie sprawil, ze znienawidzilem te ksiazke. Dylogia jest bardziej kameralna, wiecej polityki, intryg, no i ogolnie sprawnie napisana. Koniec.

    PS. Dziekuje Fizyk za uznanie Tie'ow szybkimi mysliwcami. Imperium tego komplementu ci nie zapomni.
     
  14. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Co to za problem :eek:, co moze byc wazniejszego od nas? :eek:
     
  15. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Tym problemem bedzie "stud(a)niówka" ;) :D

    A jesli chodzi o Zahna to on praktycznie zaczal cala zabawe :) A co bardziej wole?? Lubie wszystkie jego ksiazki SW i uznaje ze sa jednymi z najlepszych do tej pory :) Ale najbardziej go lubie za stworzenie 3 postaci które sa moimi ulubionymi postaciami. Sa nimi Wielki Admiral Thrawn, Mara Jade oraz Jaina Solo :D

    Co do Stackpole'a to musze powiedziec ze jest na tym samym poziomie co Zahn. Ja Jedi, X-Wingi To sa wspaniale ksiazki. Co do Mrocznego Przyplywu to pierwsza ksiazka byla nie wypalem, ale druga byla juz the best :D No i znowu Stackpole przzedstawil nam ciekawa postac jaka jest Jagged Fel ( jego rozmowa z politykami NR jest jedna z najlepszych rozmów ze swiata SW ).
     
  16. Dawidos

    Dawidos Jedi Youngling

    Registered:
    Jul 29, 2003
    Najlepsi. Zdecydowanie : Timothy Zahn, Stockpole i Salvatore. Czemu ? Przeczytajcie ich ksiazki SW. Zrozumiecie :)
     
  17. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Dawidos, czytalismy i co? Argumenty, argumenty...
     
  18. Loru

    Loru Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jan 6, 2004
    Timothy Zahn - duze brawa za trylogie Thrawn'a, Kevin J. Anderson za Miecz ciemno?ci. :)
     
  19. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Nad Mieczem ciemnosci mocno bym polemizowal, ale mi sie nie chce, wiec moze jutro. :)
     
  20. Loru

    Loru Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jan 6, 2004
    Czekam wiec niecierpliwie na twe argumenty
     
  21. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Miecza Ciemnosci jeszcze nie czytalem i nie mam. A z tworczosci Andersona to tylko Akademie Jedi czytalem i Najciemniejszego Rycerza.
     
  22. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Wszystkie ksiazki SW Kevina J. Andersona sa dno i 2 metry mulu :(
     
  23. Loru

    Loru Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jan 6, 2004
    De gustibus non disputantum est. Mi sie "Miecz ciemnosci" podobal.
     
  24. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Loru, to lacina? Pewnie cos o mule napisales? ;)
    Czy o tym, ze o gustach sie nie dyskutuje?

    A mi sie ksiazki Andersona podobaly :p Co prawda nie tak jak Zahna, Denninga, ale umiescilbym go w lepszej polowie stawki Autorow :)
     
  25. Ricky_Skywalker

    Ricky_Skywalker Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jun 30, 2003
    A ja do tej trójki Salvatore, Stackpole, Zahn dodalbym jeszcze dwóch, którzy wyplyneli w ostanim czasie: Denninga i Stovera. Pisza zupelnie róznym od siebie stylem, a jednak bardzo dobrym, ksiazki obu podobaja mi sie najbardziej z ksiazek tych, którzy ostatnio dolaczali do grona autorów SW :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.