main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Porozmawiajmy o Lemie / Let's talk about Stanislaw Lem

Discussion in 'Archive: Poland' started by Darth_Fizyk, Sep 27, 2003.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    W topicu Co teraz Czytacie wymienilismy sobie pare ksiazek Lema, Rumcajs ma w Lema w sygnaturce. To moze pogadamy o nim?

    --------------------
    ENG
    Have read Lem's Books? What do you think about him, and about his Books?
     
  2. RRS-1980

    RRS-1980 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jun 26, 2003
    Dobrze, ze napisales "Stanislaw", bo juz chcialem tu napisac o LEMie (Licomp Empik Multimedia) :D
     
  3. Dawidos

    Dawidos Jedi Youngling

    Registered:
    Jul 29, 2003
    Jeden z lepszych pisarzy polskiej literatury fantastyczno- naukowej wielokrotnie nagradzany i dotykany nieudolnoscia ekranizacji jego dziel.
     
  4. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Tak, niestety ekranizacja jego dziel jest... straszna :( Ale jego ksiazki sa swietne :D
     
  5. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Najzwycajniej w swiecie Jego dziela nie nadaja sie do ekranizacji, zbyt duza role w jego powiesciach odgrywa warstwa psychologiczna, ktora jest prawie niemozliwa do przedstawienia na filmie.
     
  6. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Nie dla mnie Staszek Mad... Lem, za madre dla mnie. Dla prostego ludu wodeczka i Star Warsy. ;)
     
  7. RRS-1980

    RRS-1980 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jun 26, 2003
    A ja uwazam, ze da rade je zekranizowac - problem w tym, ze filmowcy nabieraja sie na ich otoczke sci-fi, a nie wiedza, ze to czesto jedynie pretekst do pokazania ludzkich typów. I taki tego efekt...
     
  8. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    A jaka ksiazke czytaliscie, i jaka wam sie podobala najbardziej? Ja z tych co mam w domu to chyba Eden lubie najbardziej, a w ogole to jeszcze Niezwyciezony... :)
     
  9. Pudding

    Pudding Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 29, 2003
    LEM... Uwielbiam jego ksiazki !
    Przesiakniete nie tyle przygodami co nauka i technika wprowadzajaca w swiat SCFI..
    Chyba najbardziej lubie SOLRARIS (zapadlo mi w pamiec)
    Jego ksiazki czytam dosyc dlugo, bo daja tyle do przemyslenia, czytam czytam i juz na 5 stronie zaczynam glówkowac... extra sie mysli przy jego dzielach. Co do ekranizacji to nie jest to takie proste zrealizowac jego film, chyba, ze on sam by kiedys chcial cos takiego robic, ale poco, skoro dostaje kupe kasy i nie musi nic robic ?.... :D
     
  10. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Od jego ksiazek zaczalem wogole swoja przygode ze sci-fi :) chociaz na poczatku nie takie ksiazki pisal :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.