main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Rozmowy o postaciach ze swiata Star Wars

Discussion in 'Archive: Poland' started by Chimpo_the_Sith, Sep 8, 2003.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    W tym topic proponuje abysmy porozmawiali o postaciach wystepujacych w swiecie SW. Z poczatku mozemy porozmawiac o glownych bohaterach a pozniej to zobaczymy.

    Tak wiec zapraszam do zabrania swojego glosu. Mozemy narzekac, wychwalac, patrzec w przyszlosc danej postaci a takze ponarzekac na rzeczy z przeszlosci.
     
  2. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    Ok, ja sie przyznam, ze nie za bardzo przepadam za Anakinem, zwlaszcza w ep I. (Moze tez dlatego, ze nie lubie dzieci.) Po prostu po obejrzeniu paru razy TPM stwierdzilam, ze jest po prostu nieznosnym bachorem zbyt pewnym siebie i jego zachowanie bardzo mnie irytowalo. Przyklad: the best-rozmowa z Yoda - "A co to ma do rzeczy?" Sorry, ale jak malolat moze tak mowic do obcego o wiele starszego od siebie?! Potem tekst "Qui-Gon kazal mi siedziec w kokpicie, wiec siedze." Bardzo zabawne i jakie inteligentne! Bylo jeszcze pare takich sytuacji, w ktorych zachowywal sie jakby pozjadal wszystkie rozumy i byl najwazniejszy, a tak naprawde g**** mial do gadania.
    A przy mamusi byl taki grzeczny, aniolek, nie pomyslal nawet o nagrodzie za wyscig... [face_blush]

    Jednak w sumie i tak nie jest taki najgorszy, bo znam o wiele bardziej paskudne i upierdliwe dzieci. Az sie boje co z nich wyrosnie!
    Wlasciwie to sie ciesze, ze go nie lubie, bo i slusznie. Obi-Wan zostal zmuszony do uczenia go i przez to mial zchrzanione zycie. Potem Annie tak mu sie odwdzieczyl, ze go zdradzil i przeszedl na Ciemna Strone.
    Chociaz Vadera bardzo lubie. Po prostu to bylo jego przeznaczenie i w tej roli sie sprawdzil. :D
     
  3. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Mi tez Anakin sie nie za bardzo podobal, przed Yoda bylbym oniesmielony :(, no ale... n wychowywal sie tak, ze musial byc bezczelnym gowniarzem w kazdej sytuacji (jako niewolnik mial jakby immunitet ;) )
     
  4. Darth-Anonymous

    Darth-Anonymous Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2003
    Ja moge sie solidnie zdenerwowac na Anakina, jesli w E3 Lucas uczyni z niego supermana, ktory wszystkich wymiecie. To by przeciez zupelnie zaprzeczalo "Atakowi klonow", gdzie Skywalker dostal solidna nauczke od Hrabiego Dooku. Jak na razie jednak lubie te postac, lubilem ja takze w "Mrocznym widmie" (bo w przeciwienstwie do Alassei, lubie dzieci :) ). Sadze, ze Lucas przesadzajac ze wzrostem umiejetnosci Annie'ego od utalentowanego chlopaka do pol-boga, zrobi mu fatalna przysluge. Oby sie tak nie stalo...
     
  5. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    mi tam sie podobali wszyscy Anakini... :D i ten maly i ten wiekszy i ten najwiekszy (patrz Vader :p). Po czesci zgadzam sie z Anonymousem, ale po czesci nie a to dlatego ze Anakin to wybraniec... i musi kiedys to nam uzmyslowic. Poza tym moim zdaniem przegrana w AOTC mogla dac do zrozumienia Anakinowi ze musi jeszcze sie poduczyc, a to oznacza ze moze byc lepszy...

    P.S. Alassea, a tak w zyciu lubisz dzieci, w sensie czy bedziesz kiedys chciala miec ;)? Nie musisz odpowiadac...
     
  6. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    W E3 Anakin i tak dostanie wycisk, od Obi-Wana :D wiec nie ma sie martwic, Duza czesc Jedi zginie na Wojnie, wiec ta resztka co zostanie, nie bedzie mogla sie obronic przed roznymi atakami :) Np. Mace Windu zostanie zabity w jakims zaulku zdaje sie :). A wlasnie, co o nim myslicie?
     
  7. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    Mace Windu bardzo lubie. Lubie Samuela, gral duzo ciekawych rol...
    W sumie to za duzo go w Ep I i II nie bylo, ale podobalo mi sie wszystko co robil.
    Jest zabawny i w ogole fajny. Jak na niego patrze, to az sie do siebie usmiecham. Ma taki fajny wyraz twarzy. :D
    No, ale to dlatego, ¿e to S.L.J. Nadaje tej postaci charakter. ;)


    P.S. Thon , szczerze mowiac nie przepadam za dziecmi. Wcale nie uwazam, ze sa slodziutkie i nie pieje na widok kazdego niemowlaka (tez dlatego, ze nie mam doswiadczenia z dziecmi i dla ich wlasnego dobra nie chce miec z nimi do czynienia. Zrobilabym cos nie tak i zaczelyby plakac! A ja nie lubie krzywdzic innych). Narazie nie planuje miec dzieci i mam nadzieje, ze tak zostanie (ale to wynika z mojego swiatopogladu i wewnetrznych problemow, a nie dlatego, ze ich nie lubie). Jesli juz to moglabym jakies adoptowac.
    No, ale nie odbiegajmy od tematu.
     
  8. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Ja S.L Jacksona zapamietalem jeszcze z Shafta :) Fajnie mu ta postac wyszla :) A Mace Windu, jak mistrz Jedi zachowuje sie. Samuel, duzo tej postaci daje, no i to, ze chyba jako pierwszemu Lucas dal mu swobode. No i Mial niezla Gadane :D (Planet Zycia)
     
  9. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Spoko Alassea... rozumiem :D... A co do Samuelka to rzeczywiscie fajnie gra Mace'a... oby tak dalej
     
  10. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Szkoda, ze dlugo nie pogra :(

    Anakin. W TPM to dziecko, bunczuczne, bo tak go zycie nauczylo, byc pewnym siebie,nosic podniesione czolo i... kombinowac na przekor wszystkim. W AOTC jest w wieku trudnym dla wiekszosci ludzi, a na dodatek przyszlo mu zyc w ciezkich czasach, dalej zostala mu bunczucznosc wyniesona z dziecinstwa i nie nalezy sie temu dziwic, nie byl przeciez wychowywany w zakonie, tylko we wrogim srodowisku.
    Zastanawia mnie natomiast krotkowzrocznosc Yody i Obi-Wana. Powinni zdawac sobie sprawe z tego, ze w stosunku do Anakina trzeba zastosowac inne metody szkolenia. Takim ludziom jak Anakin nie nalezy nic nakazywac, ani ich upominac, co Obi robil nader czêsto, powinno sie raczej stworzyc im warunki do tego, aby poprzez doswiadczenie na sobie samym doszli do odpowiednich wnioskow.
     
  11. Darth-Anonymous

    Darth-Anonymous Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2003
    Ok, Thon - Anakin jest wybrancem, ale co to znaczy? Gdzie jest napisane, ze wybraniec musi wszystkich rozlozyc? Do tej pory myslalem, ze jego zadanie polega na czyms innym...
     
  12. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Masz racje Anonymous, tyle ze wiesz bardzo chcialbym zobaczyc jakies postepy Anakina w walce, bo w AOTC to jakby nie patrzac jego walka z Dooku trwala krotko... A ja chcialbym zobaczyc jak on rzeczywiscie pokazuje ze ma jakies zdolnosci i umie je wykorzystac w walce w ten sposob ze sama walka staje sie ciekawsza i troche dluzsza... dzieki czemu mogbym pojac dokladnie skad wziela sie sila Vadera... tego ktory zabil Imperatora
     
  13. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Ja od samego poczatku mam wrazenie ze Lucas chce zrobic z Anakina jakiegos Supermana. W Ep 1 wygrywa wyscig to jeszcze moge zrozumiec, ale no ze pozniej w czasie bitwy niszczy statek dowodzenia, to juz jest przesada. Dzieciak ktory ma moze z 10 lat niszczy Statek dowodzenia!!! A skad on wiedzial jak sterowac statkiem kosmicznym???
    Przeciez speeder to nie mysliwiec.

    W Ep II to byl jakis nijaki. W glowie mu bylo tylko jak przeleciec Padme a nie nauka.
    Wszystko wykonywal bez namyslu i przez to wiele osob musialo cierpiec.

    A w Ep III mam nadziej ze Obi-Wan mu da taki wycisk ze popamieta.

    Co do Mace'a Windu. Spoko gosc, jedna z fajniejszych postaci z prequeli. Duza w tym zasluga Samuela L. Jackson ktory idealnie pasuje do tej postaci.
     
  14. Darth-Anonymous

    Darth-Anonymous Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2003
    Prawda, ze jakis postep Anakina by sie przydal. Mysle, iz moglby rozlozyc te nowa postac, ktora Lucas chce wprowadzic, a jesli chodzi o walke z Jedi, to moglby skasowac jakiegos Mistrza z Rady (tak samo jak Jango Colemana Trebora).
    Calkowita zgoda, ze rozwalenie przez Annie'ego statku dowodzenia Federacji bylo calkowitym przegieciem. Podobnym przegieciem bedzie pokonanie przez Anakina Dooku badz Windu w E3. Szkoda, ze Lucas nie potrafi sie opamietac...

    Mace Windu jest swietna postacia. W E1 widzielismy go niewiele, ale za to w E2 pokazal sporo rzeczy. Samuel Jackson jak najbardziej pasuje do tej roli, takze ze wzgledu na swoje warunki fizyczne. Od razu widac, ze Mace jest poteznym Jedi.

    Moja ulubiona postacia jest Hrabia Dooku. W tym wypadku trzeba podziwiac Lucasa i jego sztab, ze do tej roli zaangazowali Christophera Lee. Lee swoim wygladem, swoim zachowaniem i swoim glosem nadal Dooku niezwykly charakter. Szkoda, ze w "Ataku klonow" widzimy go dopiero od polowy, ale moze to nawet i dobrze - zachowal przez to tajemniczy charakter, ktory powinien byc rozwiniety w E3. Niestety wszystko wskazuje na to, ze zadnego rozwiniecia nie bedzie...:(
     
  15. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Masz racje... Dooku byl dla mnie milym zaskoczeniem. Sposob w jaki zagral go Lee jest niesamowity. Dal tej postaci wyraz czlowieka, ktory wie co chce osiagnac i jest bardzo pewny siebie...

    Mysle, ze w AOTC wogole jakos aktorzy mieli wiecej momentow, w ktorych mogli pokazac na co ich stac.

     
  16. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Dooku, szkoda go, calkiem fajny gosciu :) Dobrze, ze Lucas dal niektorym aktorom troche luzu i mozliwosc interpretacji, a w EIII to nawet Haydena spusci ze smyczy ;)
     
  17. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    Wracajac do zniszczenia statku dowodzenia przez Anakina - to mnie strasznie wkurzalo. Wszystko co robil w tym mysliwcu bylo przez przypadek. "A co to za przycisk, a co to za dzwignia, czym tu sie strzela? O, wybuchlo! Hurra!"

    Co do Dooku to zgadzam sie z wami wszystkimi. (nie chce mi sie pisac tego samego innymi slowami :p )

    Nie uwazacie, ze w Ep II bylo wiecej humoru (dobrego) niz w Ep I ? Chociaz i tak nic nie przebije ANH. Jak myslicie, ktora postac jest najbardziej zabawna, ma najlepsze teksty, poczucie humoru itp.?
     
  18. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Masz racje Alassea w EP II byl lepszy humor... taki bardziej dorosly, ze tak powiem :p...
    Ale w EP I byl on taki dziecinny. Tyle ze ja niechce naskakiwac na TPM (mi sie podoba), bo gdyby nie ten film i moja rodzina to nigdy bym pewnie nie zajal sie SW...

    Wyobrazcie sobie taka sytuacje... Jestem u kolegi... Dzwoni telefon, to do mnie... (i teraz najlepsze):

    Ja: Slucham...
    Moja siostra: Idziesz z nami na Gwiezdne Wojny?
    Ja: A co to jest za film?
    Moja siostra: To ten, o ktorym ci opowiadalam z fajnymi efektami specjalnymi...
    Ja: Niechce mi sie.. [obczajacie mnie?? ?[face_plain]]
    Moja siostra: Oj chodz... Co bedziesz robic... Chociaz raz sobie z rodzicami gdzies pojdziemy
    Ja: Oj niewiem...
    Moi rodzice(slychac ich z tylu): Powiedz mu ze ma isc!
    Moja siostra: Masz isc!
    Ja: No dobra, dobra. Zaraz bede...

    I powiem wam ze z kina wrocilem oniesmielony, a przy scenie smierci Qui-Gona o malo ze sie nie poplakalem ;)... Mialem wtedy ze 14 lat :D i na mnie ten film wywarl duze wrazenie...
    Dzis smieje sie z tego ze kiedys o malo ze nie stracilem mojej szansy na wejscie w odlegla galaktyke :D i jednoczesnie odczuwam wielka ulge :p
     
  19. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Heh, malo brakowalo, a bys nie wszedl w nadprzestrzen :D

    A co do tej postaci z najlepszymi tekstami to zdecydowanie Leia i Han :D (no i R2-D2) najsmieszniejsza to Jar Jar w TPM, C3PO wszedzie :D
     
  20. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Najlepsze teksty Yoda ma.
    Glebokie sa i zabawne tez.
    Postacia najzabawniejsza Jar Jar niewatpliwie jest.
    Choc w AOTC powazniejszy jest.
     
  21. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    Thon , ja tez polubilam SW po obejrzeniu TPM, chociaz Stara Trylogie znalam od dziecka. Ale jednak obiektywnie patrzac ten epizod nie jest rewelacyjny. (Gdyby to nie byly Gwiezdne Wojny, byl by to raczej slaby film.)

    Moim zdaniem najsmieszniejsi sa:
    - Han i Leia
    - C-3PO i R2-D2
    Poczucie humoru maja tez Yoda (of course) i Obi-Wan.
     
  22. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Anakin w TPM, to taki zlosliwy smarkacz ;) wszystko mu niby przypadkiem wychodzi, tu rozwalil Sebulbie POD'a, tu biednym Neimoidianom statek dowodzenia droidami (przez co ci nie mogli dalej walczyc o obnizenie podatkow). W Ataku na Arenie, to niby bronil Amidali, a w rzeczywistosci chowal sie przed droidami ;) No i z czystej zlosliwosci dal sie porazic blyskawicami, zeby Obi-Wan zostal ranny i miec wymowke :D co mu na dobre i tak nie wyszlo, bo stracil reke, chociaz to moze bylo celem jego niecnego planu zeby zdobyc Amidale? Ze wspolczucia :)

    PS. Nie biezcie tego do siebie i na powaznie, to takie humorystyczne przemyslenia :D
     
  23. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Ja tez bym dal se reke obciac dla Amidali :p
    Ale pod warunkiem ze mi nowa przyczepia ...
     
  24. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Za Padme ( jakos nie za bardzo mi sie podoba to imie Amidala ) to ja tez chetnie oddalbym reke, ale na ten temat to jest inny Topic na forum ;)

    Na TPM to ja zebralem cala grupe ludzi ze zajelismy 2 rzedy w kinie. Bylo fajnie ale wszyscy wychodzili z kina troche zawiedzeni.

    Najsmieszniejsza postacia jest Han i Yoda. Ich nikt nie przebije :D

    Ta scena w ktorej Han goni szturmowcow po Gwiezdzie Smierci jest poprostu the best.
     
  25. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    a nie szturmowcy Hana?? :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.