main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Se intampla sa ...

Discussion in 'Archive: Romania' started by ROGUESQUAD, Mar 5, 2005.

?

Se intampla sa ...

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Da

    61.5%
  2. Nu

    38.5%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
  2. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Se intampla in viata de zi cu zi, sa folositi cand va adresati mamei, bunicului, fratelui, vecinului, catelului, in general celor pe care ii cunoasteti, replici din filmele Star Wars ?
    Si daca da, care ar fi acestea ?
     
  3. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    cel mai des folosesc expresia din EpI a lui Jar Jar: "Excuiss me!" imi place la nebunie...
     
  4. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu prea folosesc expresii din SW in viata de zi cu zi. Nu ajunge ca sunt colectionar obsedat si ca deja si masina mea e plina de obiecte si abtibilduri SW? Trebuie doar sa ma mai cred Cavaler Jedi (acuma ca am sabie noua - foaie verde bob de roua :D - si poate urmeaza un costum Armani de Jedi ;) ) si ma inchid astia la balamuc :D :D
     
  5. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu nu folosesc deloc expresii din SW in viata de zi cu zi. Si asa ii chinui destul pe ai mei cu aceasta pasiune, daca as spune "Forta fie cu tine" in loc de multumesc, nu stiu cum ar reactiona...
     
  6. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Mie nu prea mi se intimpla sa...
    Incerc sa ramin ancorata in realitate, totusi.
    Se intimpla, insa, sa aud din partea colegilor mei catre mine "Forta fie cu tine". Asta e bine, imi place.
     
  7. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    FOARTE RAR mi se intimpla sa folosesc expersii SW.
    Ultima data a fost sambata asta, cind ma "bateam" cu Andrei (juniorul meu), care are aproape 3 ani...
    I-am spus " The Force is strong with you ... young one..."

    S-a uitat la mine ... in fine ... cam ca la unul cu IQ foarte scazut :)

    In fine, hai sa nu mai batem apa-n piua cu chestia asta...
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cand mai merg pe la clubul Jelen unde e un fan SW (care nicicum nu vrea sa vina pe forumuri...) imi mai spune: Forta fie cu tine!! :)
     
  9. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Destul de des. Uneori, cand imi salut prietenii, folosesc "Forta sa fie cu tine" sau "May the Force be with you"

    De asemenea, cand cineva imi spune ca nu poate sa faca ceva, il mai iau cu "Use the Force!"
     
  10. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu recunosc ca folosesc o gama variata de expresii din filmele SW dar in general destul de rar.
    Printre cele mai utilizate sunt : " use the Force, think ! " , arhi-cunoscutul " may the Force be with you " , " you don't know the power of the dark side " , " join me, and together we can destroy the Sith " , " The Force will be with you, always " si altele...
     
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    De obicei mai soptesc in sinea mea "At last we shall have revenge..." inainte sa chiulesc de la vreun seminar. :)
     
  12. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Mi se mai intampla la servici sau in cercul de prieteni, atunci cand glumim, sa mai folosim expresii de genul "Luke, I'm your father!" (instead of "who's your daddy?" maybe), "Use the force, Luke!" (when somebody is really clumsy), "The force is strong with you" sau "your schwartz is bigger than mine (which is from Spaceballs actually).
     
  13. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    De obicei mai soptesc in sinea mea "At last we shall have revenge..." inainte sa chiulesc de la vreun seminar.

    Daca studentii mei ar spune asta, poate ca i-as lasa chiar eu sa plece... :D
     
  14. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    dar daca toate propozitiile adresate tie s-ar termina cu "Master"? :D
    10 pe linie?
    :)
     
  15. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Sa intelegem ca ti-ai luat masteratul cu 10 pe linie? Felicitari!
     
  16. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Binenteles...cam prea des spun:roger-roger si patience my young padawan
     
  17. strika_amaru

    strika_amaru Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 9, 2005
    Nu prea... complet accidental, de cele mai multe ori. Mi-au cam intrat în sânge ;)

    Inainte de SW, spuneam destul de des "I have a bad feeling" când aveam.. câte un bad feeling. dupå, am renuntat la obicei, ca så nu creadå xyz cå sunt o persoanå fårå imaginatie care copie de la altii.

    In schimb, le-am trimis unora care au un club de Linux un mail care se termina cu "May the source be with you". Am cråpat de râs când am primit un mail de la ei, si îl 'adoptaserå' pe post de logo.
     
  18. Tha_Last_SITH

    Tha_Last_SITH Jedi Youngling

    Registered:
    Jun 2, 2005
    expresi folosite de mine........"i find ure lack of faith disturbing".si "yes, my master"......plus ca all day everyday exersez breathingu...tshhhhhhhhhhhhh-chhuuuuuuuuuuuu
     
  19. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Cand urla mama ca o crizata la mine, soptesc usor codul jedi si fraze care ma linistesc, si cand nu mai suport imi aduc aminte de toate relele(dark side) din film, devin ca ei ,planuri de razbunare .........
     
  20. CONSTANTINESCU

    CONSTANTINESCU Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Apr 16, 2005
    De cate ori se iveste ocazia si situatia imi permite cu cea mai mare placere
     
  21. xOeyOajo

    xOeyOajo Jedi Youngling

    Registered:
    May 20, 2005
    Se intampla. Nu neaparat ca sintagme "de zi cu zi", ci mai mult ca "pilde".
    S'a intamplat la un moment dat la facultate sa zic unui asistent, care incerca sa ma fenteze cuunproiect, "do or do not. there is no try". a ramas oarecum socat. si m'a fentat in continuare... sunt aproape sigur ce era fan titanic (-:
     
  22. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Welcome to the TFN Forums xOeyOajo
     
  23. JadenKorr

    JadenKorr Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jan 1, 2005
    Yo mai pun mana pe sabie,o activez si....mai dau cu fulgere,grip-uri...plus "no...noo..noooooo...you will die!!!Asta-mi place la nebunie...
     
  24. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    [face_laugh] JadenKorr esti haios rau de tot... chiar faci asa sau ai zis in gluma?
     
  25. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    He, he... chiar o face... in gluma, desigur...
     
Thread Status:
Not open for further replies.