main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Star Wars ep III

Discussion in 'Archive: Romania' started by Cobu, Jan 4, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Cobu

    Cobu Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 24, 2004
    Haideti sa poatam aici tot ce stim despre episodul III.
    Eu am niste scgvente din film cine le vrea sa imi lase e-mail-ul si i-le trimit :D
     
  2. spiridush

    spiridush Jedi Youngling

    Registered:
    Jan 4, 2005
    eu as vrea sa ne intalnim toti si sa mergem sa il vedem... ar fi super...:)
     
  3. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    nu stiu daca voi ajunge in Bucuresti pe atunci insa sigur voi veni la Timisoara sa ne intalnim cu Mara poate si SVAndrei, Erethorn si Darth Alex (daca doreste :) )
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Cateva poze super din Episodul III:

    http://www.moviesonline.ca/movie_gallery_pic.php?id=65
     
  5. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Ce ziceti de asta? Super mega excelenta! Actorii din toate cele sase episoade reuniti. Nu credeam ca voi vedea vreodata asa ceva:

    http://www.starwars.com/episode-iii/release/publicity/img/20050104_bg.jpg
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    ultima poza este minunata!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  7. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Foarte interesante pozele ! Unele le vazusem deja ... Hmmm... Filmul (din ce se vede in imagini) are potential ! Ramine sa vedem daca "lookul" va fi pus in valoare de o poveste pe masura .
     
  8. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pozele noi din ROTS sunt foarte misto dar cea cu starurile, regizorul si cateva din personajele implicate in film e de-a dreptu' dementiala !
    Imi place foarte mult, de aceea o voi pune ca wallpaper pe desktop.
     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    abia astept sa apara Ep.3 pentru a vedea cum se leaga de vechea trilogie.
     
  10. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Daca se leaga....
     
  11. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    ar fi culmea sa nu se lege... asteptam de atata vreme episodul 3... daca nu va fi "de calitate"... Ar avea de suferit Lucas... vor fi multi fani dezamagiti... dar daca nu, eu asa sper, va lua multe Oscar-uri
     
  12. deadPATHETIC

    deadPATHETIC Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 16, 2004
    deci poza cu totzi actorii din toate cele 6 episoadele mi-a luat glasul...este ceva atat de emotzionant nu pot explica...incredibil...este de departe cea mai minunata poza pe care am vazut-o vreodata..
     
  13. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Am si eu o nelamurire, vizavi de Generalul Grievous (ce usurare, mi-am reparat e-ul de la tastatura!). Deci, Grievous este un robot, sau un droid, cum vreti sa-i spuneti. Am inteles ca ar aparea si in Clone Wars, dar cum eu nu am vazut desenele animate, vorbesc in necunostinta de cauza. Este personaj negativ, nu? Asta inseamna ca e Sith. De ce are atunci o sabie verde si una albastra? Dar intrebare care ma macina de fapt este: Cum poate sa simta si sa foloseasca Forta, de vreme ce e un droid? Stie cineva?
     
  14. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    EIDT : am revazut documentarul in care era descris cum a fost creat Grievous si nu mai sunt asa de sigur de ideea mea anteriaora ... Asa ca am editat textul si incep un "research" serios ca sa aflu raspunsul :)

    EDIT 2 :
    StarWarsShop.com - More Product. More Exclusives.

    Grievous Finds His Voice

    Posted By Philip on February 3, 2005

    From Homing Beacon #128:

    When General Grievous barks his orders, his minions scurry to carry out their tasks. His is a commanding presence, and his fearsome demeanor leaves no room for questions. His implacable metallic skeleton gives him the aspect of a droid, but hidden inside the armored carapace is an unwholesome, living being. To remind viewers of this inner Grievous, his words are occasionally punctuated with a hard, wet hacking cough -- suggesting that Grievous is literally rotten to the core.
     
  15. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ok ...pina la urma am aflat ca nu este in totalitate droid . Dar cum ramine cu sabiile ?
     
  16. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Le-o fi furat.
     
  17. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Chiar...Parca citisem undeva ca Grievous pastra sabiile Cavalerilor Jedi ucisi drept trofeu . Ma gindesc ca poate le si folosea...
     
  18. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    In clone wars nu apare numai in ultimul episod din cate stiu... Da... si se poate lupta cu 3 sabii odata si sa stea intru-n singur picior... is curios cine il invinge Yoda sau Obi? Eu cred ca Yoda pt ca Obi este ocupat cu Vader...
     
  19. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Regizorul seriei "Star Wars", George Lucas, va avea o scurta aparitie in noul si finalul film despre Razboiul Stelelor, releva www.IMDb.com. Lucas va merge pe urmele realizatorului seriei "Stapanul Inelelor", Peter Jackson, avand si el o scurta aparitie in fata camerelor de luat vederi in pelicula "Star Wars: Episode III - Revenge Of The Sith". Regizorul va interpreta rolul Baron Papanoida intr-o scena desfasurata intr-o sala de opera.
    Jackson s-a imortalizat pe pelicula in toate cele trei parti ale seriei "Lord Of The Rings": el l-a interpretat pe hobbit-ul Albert Dreary, un razboinic Rohirrim si un mercenar in "Fratia Inelului", respectiv "Cele Doua Turnuri" si "Intoarcerea Regelui".
    Sa nu rideti dar sursa este:

    http://www.eva.ro/stiri.html#8

    (mi l-a trimis o prietena)
     
  20. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Producatorii filmului "Star Wars" avertizeaza site-urile sa nu mai divulge informatii.
    Producatorii urmatorului sequel "Razboiul stelelor", "Star Wars: Episode III - Revenge Of The Sith", ameninta ca vor lua masuri legale impotriva site-urilor care furnizeaza informatii despre intriga peliculei, precum si fotografii legate de acest film, precizeaza www.IMDb.com. In prezent, mai multe site-uri au publicat imagini ale reginei Padme Amidala insarcinata (personajul este interpretat de Natalie Portman), precum si ale unui nou android raufacator, General Grievous.
    Alte fotografii infatiseaza un duel cu sabii laser intre Anakin Skywalker si fostul sau mentor, Obi-wan Kenobi - duel care lasa rani adanci in sufletul
    lui Skywalker, determinandu-l ulterior sa imbrace costumul lui Darth Vader.
    Producatorii filmului au emis anul trecut o scrisoare de avertizare, adresata mai multor site-uri, iar in prezent si-au reinnoit pretentiile, afirmand ca vor lua masuri legale impotriva celor care divulga informatii.
    "Revenge Of The Sith" urmeaza sa fie difuzat in cinematografele din America incepand cu data de 19 mai.

    Pai, dupa cum suna articolul, ar putea foarte bine sa-i dea in judecata si pe autorii lui, ca dezvaluie diverse chestii.
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Lucas si paranoia lui...
     
  22. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    poze din ep.III

    http://photobucket.com/albums/v376/thejeditraitor/revenge%20of%20the%20sith/?start=40


    http://photobucket.com/albums/v376/thejeditraitor/revenge%20of%20the%20sith/?start=80
     
  23. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    SUPER !!! SUPER !!! SUPER !!! =D=
    Dupa ce le mai vad de citeva ori , revin cu un comentariu mai inteligent ...
     
  24. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    [image=http://img.photobucket.com/albums/v241/KSC2-303/yodasenatecomposite1b5ij.jpg]

    [image=http://img.photobucket.com/albums/v241/KSC2-303/post-4-1109731361.jpg]

     
Thread Status:
Not open for further replies.