main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Star Wars ep III

Discussion in 'Archive: Romania' started by Cobu, Jan 4, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Deci Yoda chiar o sa se lupte cu Palpatine in sala Senatului...
    Impressive... Most impressive...
     
  2. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Cei care doresc sa ramana spoiler free pana in mai ar trebui sa nu citeasca urmatoarele randuri...
    Ramanand in zona duelurilor cu lightsaberele, pot spune ca in Revenge of the Sith, acestea vor abunda...
    Anakin vs Dooku - Dooku moare; Grievous sau garzile de corp ale acestuia vs Obi Wan - Grievous scapa si este posibil ca in acest duel Obi Wan sa fie ranit si salvat de catre Anakin; Mace Windu si 3 Cavaleri Jedi impotriva lui Sidious sau Anakin - Mace Windu si cei 3 Cavaleri mor, acesta reprezentand momentul in care Anakin alege partea intunecata a Fortei; Yoda vs Sidious - niciunul din combatanti nu este ucis, Yoda fugind sa se ascunda; duelul in care Obi Wan il distruge pe Grievous - este posibil ca Obi Wan sa apeleze la un blaster pt. a-l ucide pe Grievous; cateva secvente cu Anakin, insotit de clonetrooperi luptand impotriva Cavalerilor Jedi din Templu - e posibil sa existe o secventa in care Anakin va intra intr-o camera cu kinderii Jedi si ii va ucide pe toti fara nici un fel de mila; si binenteles duelul final dintre Obi Wan si Anakin, care din cate am inteles va dura in jur de 15 minute - stiti finalul lui...
     
  3. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Afisul oficial pentru Revenge of the Sith:

    http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=5019&hist=0
     
  4. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Arata bine !

    Bine insa ca CINEMAGIA a tradus ROST drept "Razbunarea Sith".

    ...caci bajetzii de la Evenimentul Zilei (cei cu "baietelul de la o ferma din America", "printesa disperata" etc), au tradus ROTS drept "Razbunarea LUI Sith"

    ...ce mama Sith-ului !!?...
     
  5. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    dine ca nu au tradus "Razbunarea Domnului Sith" [face_laugh]
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Razbunarea Tovarasului Nicolae Sith :p
     
  7. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Se pare ca de aici puteti descarca noul trailer al Episodului III, dar trebuie sa va inscrieti pe forum ca sa ofaceti. Eu nu-l pot descarca, am dial-up asa ca nu garantez ca e ceea ce trebuie.

    http://www.movie-list.com/forum/showthread.php?t=11299&page=1&pp=15
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    noul trailer e si aici, insa nu stiu daca merge ca nu am incercat:


    http://movies.channel.aol.com/feature/starwars/main.adp
     
  9. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Trailerul este de cateva zile si pe jedi.ro
     
  10. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    ca tot ati adus vorba de cinemagia in numarul viitor va aparea un articol de vreo doua pagini despre Star Wars scris de yours truly!
    Mai intai o sa-l pun aici sa va dati cu parerea, ze experts si poate voi putea insera la sfar**** ceva de genul "Multumesc comunitatii fanilor Star Wars din Romania (din care fac parte ;)) pentru sprijinul acordat".

    :D
     
  11. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Cred ca mai degraba RAZBUNAREA LU' SITH...
     
  12. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Ce ziceti de astea???


    http://img.photobucket.com/albums/v640/JohnDylan6/Threeshotsinone.jpg


    http://img.photobucket.com/albums/v640/JohnDylan6/GGrievouselectrifiedstaff.jpg


    http://img.photobucket.com/albums/v640/JohnDylan6/EmperorandMaceDuel4.jpg

     
  13. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ce frumos e apusul pe Tatooine :) [face_love]
    Am observat ca tot mai apar poze noi , in linkurile pe care le-ai postat tu pe prima pagina a topicului asta ...
     
  14. CONSTANTINESCU

    CONSTANTINESCU Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Apr 16, 2005
    Uite ce stie Constantinescu

    * moare Padme ( o omoara Anakin)
    * Anakin il omoara pe Windu
    * Windu e cat pe ce sa-l omoare pe Palpatine
    * Yoda o ia in gura de la Palpatine
    * mai stiu da va las sa vedeti filmul

    Oricum am citi putin din script nu pe tot ca nu are sens
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Pe TFN am avut cateva topicuri mai vechi, unde puteai citi modele de scripturi si scenarii ROTS. Unele le-am citit si eu, altele nu. Oricum nu mai e mult pana la film asa ca sa-l asteptam :)
     
  16. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Cristian, fara nici o suparare, chestiile astea le cam stim cu totii. Eu zic sa nu ne subestimezi chiar asa;). Chiar daca nu sunt printre noi oameni care au fost in America si la Skywalker Ranch, asta nu inseamna ca stim mai putine despre SW. Daca iti vei face putin timp sa "rasfoiesti" printre paginile forumului, iti vei da seama si singur de acest lucru.
     
  17. CONSTANTINESCU

    CONSTANTINESCU Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Apr 16, 2005
    Scuze nu am vrut sa subestimez pe nimeni sunt nou pe acest forum si nu m-am uitat foarte bine . Inca o data nu vreau sa va subestimez am scris si eu nu am stiut . Sper ca nu am suparat pe nimeni
     
  18. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Nu ai de ce sa te scuzi, nu ai suparat pe nimeni. Noi nu suntem suparaciosi pe aici. Poate ca m-am exprimat eu putin cam dur, dar nu a fost intentionat.
     
  19. CONSTANTINESCU

    CONSTANTINESCU Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Apr 16, 2005
    Nici o problema . Ma bucur ca o sa ne intelegem cu totii sa te uiti la forumul " colectii SW " sa vezi ce am si eu mi-a placut colectia ta. Asa cum am scris acolo ma ocup de moda si o sa-mi fac un jedi robe din Satin sau din Matase daca vrei pot sa-ti fac unul ma gasesti la constantinescuchristian@yahoo.com
     
  20. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    cat te costa materialul?
     
  21. CONSTANTINESCU

    CONSTANTINESCU Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Apr 16, 2005
    Mama mea cutreiera toata tara si cand ajunge prin Italia imi aduce si mie ce a mai ramas ca material de la marile case de moda asa ca nu ma costa nimic
     
  22. CONSTANTINESCU

    CONSTANTINESCU Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Apr 16, 2005
    Am uitat mi-am luat de curand niste wallpapers cu SW de pe net daca vrea cineva scrieti-mi
     
  23. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Pune si tu un link, sa le vedem si noi.
    Multumesc pentru intentia cu roba. Am vrut si eu la un moment dat sa-mi fac una, dar m-am gandit ca nu prea am unde sa o port. Si doar ca sa ma fatai cu ea prin casa in fata oglinzii, nu prea merita. S-ar putea sa ma razgandesc insa in viitor, cine stie. E bine ca stiu la cine pot apela.
     
  24. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am uitat mi-am luat de curand niste wallpapers cu SW de pe net daca vrea cineva scrieti-mi

    Am un CD full cu wallpapers SW. Multi dintre membrii vechi il au deja. Contine nu doar wallpapers ci si filme SW, informatii, interviuri etc.
     
  25. CONSTANTINESCU

    CONSTANTINESCU Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Apr 16, 2005
    Poti sa-mi spui si mie cum fac rost de acest CD sau cat ma costa sau scrie-mi un mesaj pe mail la constantinescuchristian@yahoo.com


    Multumesc
    Cristian
     
Thread Status:
Not open for further replies.