main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Star Wars - Episode VII

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Aug 22, 2006.

?

Ce ati prefera?

Poll closed Mar 5, 2009.
  1. Star Wars Episode VII peste doi ani

    2 vote(s)
    14.3%
  2. 10.000 de dolari in mana maine

    12 vote(s)
    85.7%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Sa va vad cat sunteti de fani Star Wars! :D
     
  2. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Oricat de fan SW as fi, din 100 de incercari de 100 de ori as alege banii. In afara de SW am si alte vise, iar un eventual episod 7 peste 2 ani nu m0ar ajuta sa le indeplinesc. Totusi, as avea grija sa pastrez don acei bani suficient pentru un bilet la film ;)
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am uitat sa precizez ca daca alegeti banii, episodul VII nu se va mai filma niciodata. Asa ca mai bine pastreaza-i pentru LotR IV. :D

    Oricum, o decizie cat se poate de inteleapta. Si eu as fi procedat la fel, mai ales ca sunt convinsa ca un eventual episod VII m-ar dezamagi mai tare decat TPM. Asa ca as alege fara discutie banii, chiar daca ar fi mai putini de 10.000. Trebuie neaparat sa-mi cumpar in viitorul apropiat o imprimanta, o masina de spalat si niste pesti.

    Vorba aia, money doesn't buy happiness, but it does afford a more pleasant form of misery. :D
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    What is happyness?
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Cand afla cineva sa-mi zica si mie. :D
     
  6. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    FERICIREA este atunci cind te gandesti "Ce bine este sa fii ales pentru a trai !"

    Si eu aleg tot banii.
    Oricine i-ar alege.
    Poate doar Gigi Becali nu i-ar alege ... si asta daca ar fi fan SW [face_laugh] ...

     
  7. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ma doare capul de la definitiile tale, grandpa. Cred ca mai bine de trei sferturi din populatia globului nu ar fi de acord cu tine.
     
  8. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Grea decizie...dar totusi, 10.000 de dolari se pot face intr-un an, cu multa munca si o meserie relativ bine platita (daca asta poate fi numit un scop in viata).
    Oare cati ani ar lua unui singur om sa realizeze episodul VII ?
     
  9. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Mara : pai atunci nu le mai citi, GRANDMA !!!

    Sunt de acord ca poate 3/4 din populatia globului nu e fericita.
    ... dar eu ma refeream la conceptul de FERICIRE.
     
  10. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    As alege banii. No doubt about it. Banii nu aduc fericirea, dar ajuta mult inspre dansa.
     
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    AS PLATI 10.000 DE DOLARI CA SA STIU SIGUR CA NU SE FACE EPISODUL VII! :mad:
     
  12. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
  13. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    da-i in colo de bani... nimic nu se compara cu un film.. mai ales daca e SW


    prefer filmul nu de alta, dar deobicei banii nemunciti ii cheltui repede :D
     
  14. valo

    valo Jedi Master star 1

    Registered:
    Aug 24, 2006
    Un episod VII ar distruge tot ce SW inseamna acum, si tot staff-ul SW stie asta.

    @MaraStardreamer: TPM... te asteptai la acelasi imperiu mecanizat? in TPM sunt "vremuri linistite", de unde sa scoti actiune?

    Mie mi-a placut... a fost foarte diferit de OT si asa trebuia sa fie, din toate punctele de vedere... parerea mea doar...

    PS: no offence

    Cheers @};-
     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Cheers. Si bun venit pe forum.
     
  16. The_Prophet1

    The_Prophet1 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 20, 2005
    banii clar. totusi mai exista si alte lucruri in afara de star wars oricat de mare fan as fi. si totusi un episod 7 ar fi aiurea rau. mai bine ar face un film de sine stator in era kotor sau in njo.
     
  17. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Initial am vrut sa deschid un nou topic, dar la cata activitate e zilele astea pe forum, nu stiu daca are rost.
    Asa ca i-am schimbat doar denumirea, si ma gandeam sa discutam aici despre o eventuala aparitie a Episodului VII.
    Bineinteles, Lucas neaga cu hotarare ca se va filma vreodata. Dar am citit pe site ca Harrison Ford ar fi refuzat o suma colosala pentru a aparea in Episodul VII, si Lucas s-ar fi "scapat" ca se gandeste la proiect.
    Credeti ca epidoadele VII-IX se vor filma intr-un final si ca e o idee buna? Sau Star Wars e povestea lui Anakin Skywalker si asa ar trebui sa ramana?
    Ce parere aveti de noile zvonuri?
    Eu cred ca in final s-ar putea sa avem parte de o surpriza, fiindca imi amintesc cat de vehement nega Lucas la inceputul anilor 90 ca se vor filma vreodata episoadele I - III...
     
  18. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Gresesti, Star Wars e povestea lui Artoo Deetoo :)
    Despre eventuale episoade post-ROTJ, sunt sceptic. Ar fi fost bine venite si bine primite mai demult. Acum e greu sa filmezi cu actorii care intre timp au imbatranit, iar fara ei nu prea ar avea mare farmec. Doar ceva de genul "Peste 1000 de ani..."
     
  19. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    frack, :(
    e in stare sa mai faca unul
     
  20. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    AAAAHH,trebuie sa ma gandesc mult.:oops: ...banii of course!!!!
     
  21. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Puteti sa si votati in continuare, daca doriti, dar eu voiam mai mult sa discutam despre o posibila aparitie a Episodului VII in viitor.

    Nu cred ca exista vreun fan care sa nu vrea cu adevarat sa se filmeze si ultimele trei episoade, asa cum a promis Lucas la inceputuri. Ganditi-va cum ar fi sa nu existe acum episoadele I-III. Sunt ele cum sunt, cu baiurile si hibele lor, dar parca tot ne bucuram ca exista, nu? La fel ne-am bucura si de continuarea povestii.
    Nu stiu daca aceste presupuse filme ar avea sau nu farmec fara Mark Hamill, Harrison Ford sau Carrie Fisher. Si eu sunt tentata sa spun ca da, dar mi-ar placea ca ele sa existe in orice conditii. Cu time-line-ul e mai problematic, intr-adevar, fiindca aproape toata perioada ce continua RotJ e acoperita de carti, si ma indoiesc ca Lucas ar face o ecranizare a acestora. Sa le situezi dupa 1000 de ani ar fi insa cu adevarat lipsit de farmec, dupa parerea mea. Pe cine mai intereseaza ce se intampla peste 1000 de ani? Iar Artoo ar fi cu adevarat ruginit dupa atata vreme :D
     
  22. valo

    valo Jedi Master star 1

    Registered:
    Aug 24, 2006
    Pai poate intr-o mie de ani vor gasi o solutie pentru calatoriile in afara galaxiei, si asa - alta poveste :p. Totusi sunt de parere ca inca o continuare ar transforma SW intr-un puzzle. Nu mai stiu cine a spus ca "o poveste nu e niciodata terminata, ci abandonata"; Lucas declara ca acestea au fost cuvintele care l-au determinat sa "continue" povestea. Sper ca nu are de gand sa ne surprinda iar, peste 10 - 20 de ani cu episoadele -II, -I si "0" [face_hypnotized]
     
  23. strika_amaru

    strika_amaru Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 9, 2005
  24. Andina

    Andina Jedi Youngling

    Registered:
    Dec 9, 2006
    Un alt episod ... nu vad ce ar mai putea Lucas sa spuna, ca deja a inchis cercul in ceea ce priveste povestea initiala.
     
  25. SimasGuarani

    SimasGuarani Jedi Youngling

    Registered:
    Jan 4, 2007
    O poveste buna nu are niciodata un sfarsit. Iar SW-ul nu este povestea lui Anakin Skywalker, ci este povestea Fortei, a navelor spatiale si a sabiilor laser. Fapt demonstrat clar de sumedenia de story-uri din comics-uri, carti si jocuri aparute cu titlul Star Wars. Sunt absolut sigur ca va continua povestea cu cel putin inca o trilogie, dar in mod sigur nu in curand. Posibil sa treaca 10 ani pana atunci, poate chiar filmele vor fi regizate de altcineva decat Lucas, n-avem de unde stii. Tot ce stiu e ca SW e nemuritor si atata timp cat vor exista atatia fani, povestea va continua mai departe.
     
Thread Status:
Not open for further replies.