Star Wars hair

Discussion in 'Romania' started by ComicDiva, Jun 1, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva Jedi Padawan

star 4
    The good

[image=http://www.thestarwarsgalaxy.com/han.jpg]

the bad

[image=http://www.geocities.com/Hollywood/Lot/6406/capture.jpg]

and the... really really weird!

[image=http://www.royalhandmaidensociety.org/images/handmaiden_id/pre_senate13.jpg]

Sa luam o pauza si sa discutam despre parul si tunsorile specifice universului Star Wars, pentru ca asa cum stie toata lumea.
    Nu e vorba de ce ai in cap. Cel mai important este ce ai pe cap.
    :D
  2. sergiurusu Jedi Knight

star 5
    Cool topic! Cred ca freza lui Luke din ROTS nu e chiar asa de rea ca in ANH.

Cea a Amidalei e weird rau de tot! :D Noroc ca Portman mai arata cum arata ca altfel credeam ca e filmul de groaza IT ;)
  3. QuiGonGin92 Jedi Master

star 2
    Mai cum sa zic...Luke avea o freza groaznica nu mi-a placut de el niciodata.
  4. ComicDiva Jedi Padawan

star 4
    In ANH era inca baietandru, si trebuia sa aiba tunsoarea unui "baiat de pe o ferma din america".
    LOL

[image=http://www.israellycool.com/Luke%20skywalker.jpg]
    Fiind nascut in 51, Hamill avea 26 de ani cand a facut primul film star wars. Arata de 19 ani, maxim 20 deci tunsoarea si-a facu efectul.

In ESB deja arata mai barbat. Dare I say, mai sexy?
    [image=http://www.geocities.com/Hollywood/Lot/6406/calm.jpg]
    Don't be so sad... You're looking good!
    :)

Cred ca in ROTJ bretonul era cea mai mare problema. It had neither form nor function. :)

5. QuiGonGin92 Jedi Master

star 2
    don't post another image!please!
    It is horible.
    Si cred ca in ROTJ ar fi trebuit o tunsoare Padawan ca Obi cand era si ca Tasu cand era si el...tot zicea el ''Like My Father Beafor Me''deci nu ii ca taicasau.
  6. SVAndrei Jedi Knight

star 5
    Freza lui Luke din Ep IV este absolut JENANTA, dupa parerea mea. Eu zic ca ar fi trebuit sa fie ceva gen afro... :D :D
  7. ComicDiva Jedi Padawan

star 4
    Guys, come on now... sa tinem minte si anul in care s-a facut filmul.
    1977.
    Freza lui Luke era la moda pe vremea aia. In anii 80 deja arata foarte prost.
  8. QuiGonGin92 Jedi Master

star 2
    Mai Bine Era Chel si nu mai zicea nimeni nimic.Nici nu radeau,nici nu plangeau.
  9. sergiurusu Jedi Knight

star 5
    Eu zic ca ar fi trebuit sa fie ceva gen afro...

Am crezut ca voi crapa de ras inchipuindu-mi-l pe Luke cu freza a la Jimi Henrix. KUL! :D LOOOLosaurus!
  10. QuiGonGin92 Jedi Master

star 2
    Hai sa discutam si despre freze ka lumea.De exemplu Leia

PS:mama cand s-a maritatcu tata,a long time ago,avea freza ei si o haina alba tot ca a lui leia so I'm Anakin Solo and the force is trong with me
  11. LJA Jedi Youngling

star 1
    Mie imi place freza lui Windu :) :p nu mai avea nevoie nici de gel, spuma, ceara si alte produse.

Si ce-a mai misto freza este a lui Chewei seamana cu varu IT din fam Adams :)
  12. ROGUESQUAD Jedi Master

star 4
    Frezele din trilogia origina...
    Intr-adevar, cred ca una dintre cele mai nasoale freze din Star Wars o are Luke, exceptie facand in TESB, cand am impresia ca parul ii sta mai bine...
    Lui Han, am impresia ca parul nu ii sta prea bine in ANH, in rest e chiar ok.
    Leia in ANH avea impletiturile acelea ale parului, in dreptul urechilor care in '77 a fost o chestie revolutionara...
    Oricum nu mi-a placut.
    In schimb in TESB si mai ales in ROTJ, coafura ei sufera o schimbare in bine, aratand destul de bine in scenele de pe Endor.
    Freze normale au Obi Wan - Sir Alec Guiness si Lando Calrissian, in rest ceilalti actori cu roluri mai mici nu ies in prea in evidenta, nota discordanta facand-o generalul Madine din Alianta care apare in ROTJ.

Pana la urmatoarea postare despre frezele si coafurile din prequel trilogy, Freza fie cu voi !
    :)
  13. FriendlyPiranha Jedi Master

star 4
    Sa nu va legati de freza lu' grandpa Yoda. Tataie mai are par pentru doua dushuri si se piaptana cu prosopu'.
  14. LJA Jedi Youngling

star 1
    misto chestia cu grandpapa :)
  15. xOeyOajo Jedi Youngling

Legat de Luke si frezele de aur, isi aminteste cineva aparitia sa in Star Wars - Holiday Special? :D
  16. ROGUESQUAD Jedi Master

star 4
    Nu am vazut Star Wars - Holiday Special :(

Revenind...
    Am impresia ca la frezele din noua trilogie nu mai sunt prea multe chestii de comentat.
    Nu m-a surprins deloc felul in care erau tunsi padawanii, Qui Gon it's ok, Padme cand nu e regina e in regula.
    Cand e regina... coafura ei detine titlul "asa nu".
    Dupa mine, Obi Wan in episodul 2 are cea mai misto freza dintre toate personajele care au aparut in filmele Star Wars. Adica e number one, the winner, the best, etc.
    Anakin, tuns ca un padawan nu surprinde, caci eram familiarizati cu parul scurt insotit codita din episodul 1 iar Padme din fericire nu mai e regina.
    In episodul 3, Anakin cu parul lung banuiesc ca a smuls cateva oftaturi de la fetele care au vizionat filmul, Padme in scena in care se intalneste cu el in cladirea senatului are o coafura care prefateaza intr-un fel pe cea a printesei Leia din ANH, mie personal nu mi-a placut deloc.
    In restul aparitiilor, a fost mai bine...
    Ceialate personaje indiferent ca au aparut in episoadele 1, 2 sau 3 si pe care nu le-am mentionat, din punctul meu de vedere nu ies in evidenta.
    Punct final.
    Freza fie cu voi !
    ;)
  17. xOeyOajo Jedi Youngling

@RogueSquad: Sa nu ai nici o remuscare ca nu ai vazut Holiday Special. E un mare bantha poodoo. Mi'a trebuit toata ambitia la un loc in acelasi timp ( :p ) sa il pot urmari pana la sfarsit. Am sa fac un stillpicture cu luke, sa vedeti de ce am adus prostia asta in duscutie ;)
  18. QuiGonGin92 Jedi Master

star 2
    Nu am vazut holiday,dar am vazutm,o poza cu el din film si e naspa rau freza,si are un lightsaber de cacao

puteti sa-l vedeti pe :http://www.thelightsaber.com/history.htm

la L Luck si vedeti voi care e ....
  19. xOeyOajo Jedi Youngling

aia e
    poza mai buna ca aia oricum nu pot sa fac :p
  20. LJA Jedi Youngling

star 1
    Ma uitam la freza lui Luke si am observat ca freza lui avanseaza odata cu forta, cu cat devine mai puternic in ale fortei cu atat freza lui e mai serioasa
  21. ComicDiva Jedi Padawan

star 4
    E mai buna ca fixativul! :)
  22. ATTezeu Jedi Padawan

star 4
    Nu inteleg ce aveti cu freza lui Luke... era o freza ca oricare alta...(si nu ii tin apararea pentru ca mie nu imi sta niciodata parul k-lumea... nu 8-} )
  23. sergiurusu Jedi Knight

star 5
  24. Doona101 Jedi Youngling

star 3
    Cind ma gindesc la "covrigeii" Leiei imi vine in minte un episod din Friends in care Chandler ii cerea Monicai (dar nu sint f sigura, s-ar putea sa fi fost Rachel personajul feminin si atunci si partenerul era altul), ei bine ii cerea sa-si puna o peruca cu covrigei si sa recite - Help me Obi Wan Kenobi, you're my only hope...
    :) :)
  25. FriendlyPiranha Jedi Master

star 4
    Iar eu ma gandesc la niste covrigi polonezi insiropati pe care obisnuiam sa-i cumpar linga cinema Patria pe Magheru. Ciudat felul in care o freza handicapata iti poate starni amintiri placute.
Thread Status:
Not open for further replies.