main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Star Wars hair

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Jun 1, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    The good

    [image=http://www.thestarwarsgalaxy.com/han.jpg]

    the bad

    [image=http://www.geocities.com/Hollywood/Lot/6406/capture.jpg]

    and the... really really weird!

    [image=http://www.royalhandmaidensociety.org/images/handmaiden_id/pre_senate13.jpg]

    Sa luam o pauza si sa discutam despre parul si tunsorile specifice universului Star Wars, pentru ca asa cum stie toata lumea.
    Nu e vorba de ce ai in cap. Cel mai important este ce ai pe cap.
    :D
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cool topic! Cred ca freza lui Luke din ROTS nu e chiar asa de rea ca in ANH.

    Cea a Amidalei e weird rau de tot! :D Noroc ca Portman mai arata cum arata ca altfel credeam ca e filmul de groaza IT ;)
     
  3. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Mai cum sa zic...Luke avea o freza groaznica nu mi-a placut de el niciodata.
     
  4. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    In ANH era inca baietandru, si trebuia sa aiba tunsoarea unui "baiat de pe o ferma din america".
    LOL

    [image=http://www.israellycool.com/Luke%20skywalker.jpg]
    Fiind nascut in 51, Hamill avea 26 de ani cand a facut primul film star wars. Arata de 19 ani, maxim 20 deci tunsoarea si-a facu efectul.

    In ESB deja arata mai barbat. Dare I say, mai sexy?
    [image=http://www.geocities.com/Hollywood/Lot/6406/calm.jpg]
    Don't be so sad... You're looking good!
    :)

    Cred ca in ROTJ bretonul era cea mai mare problema. It had neither form nor function. :)

     
  5. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    don't post another image!please!
    It is horible.
    Si cred ca in ROTJ ar fi trebuit o tunsoare Padawan ca Obi cand era si ca Tasu cand era si el...tot zicea el ''Like My Father Beafor Me''deci nu ii ca taicasau.
     
  6. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Freza lui Luke din Ep IV este absolut JENANTA, dupa parerea mea. Eu zic ca ar fi trebuit sa fie ceva gen afro... :D :D
     
  7. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Guys, come on now... sa tinem minte si anul in care s-a facut filmul.
    1977.
    Freza lui Luke era la moda pe vremea aia. In anii 80 deja arata foarte prost.
     
  8. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Mai Bine Era Chel si nu mai zicea nimeni nimic.Nici nu radeau,nici nu plangeau.
     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Eu zic ca ar fi trebuit sa fie ceva gen afro...

    Am crezut ca voi crapa de ras inchipuindu-mi-l pe Luke cu freza a la Jimi Henrix. KUL! :D LOOOLosaurus!
     
  10. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Hai sa discutam si despre freze ka lumea.De exemplu Leia

    PS:mama cand s-a maritatcu tata,a long time ago,avea freza ei si o haina alba tot ca a lui leia so I'm Anakin Solo and the force is trong with me
     
  11. LJA

    LJA Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jun 5, 2005
    Mie imi place freza lui Windu :) :p nu mai avea nevoie nici de gel, spuma, ceara si alte produse.

    Si ce-a mai misto freza este a lui Chewei seamana cu varu IT din fam Adams :)
     
  12. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Frezele din trilogia origina...
    Intr-adevar, cred ca una dintre cele mai nasoale freze din Star Wars o are Luke, exceptie facand in TESB, cand am impresia ca parul ii sta mai bine...
    Lui Han, am impresia ca parul nu ii sta prea bine in ANH, in rest e chiar ok.
    Leia in ANH avea impletiturile acelea ale parului, in dreptul urechilor care in '77 a fost o chestie revolutionara...
    Oricum nu mi-a placut.
    In schimb in TESB si mai ales in ROTJ, coafura ei sufera o schimbare in bine, aratand destul de bine in scenele de pe Endor.
    Freze normale au Obi Wan - Sir Alec Guiness si Lando Calrissian, in rest ceilalti actori cu roluri mai mici nu ies in prea in evidenta, nota discordanta facand-o generalul Madine din Alianta care apare in ROTJ.

    Pana la urmatoarea postare despre frezele si coafurile din prequel trilogy, Freza fie cu voi !
    :)
     
  13. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Sa nu va legati de freza lu' grandpa Yoda. Tataie mai are par pentru doua dushuri si se piaptana cu prosopu'.
     
  14. LJA

    LJA Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jun 5, 2005
    misto chestia cu grandpapa :)
     
  15. xOeyOajo

    xOeyOajo Jedi Youngling

    Registered:
    May 20, 2005
    Legat de Luke si frezele de aur, isi aminteste cineva aparitia sa in Star Wars - Holiday Special? :D
     
  16. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nu am vazut Star Wars - Holiday Special :(

    Revenind...
    Am impresia ca la frezele din noua trilogie nu mai sunt prea multe chestii de comentat.
    Nu m-a surprins deloc felul in care erau tunsi padawanii, Qui Gon it's ok, Padme cand nu e regina e in regula.
    Cand e regina... coafura ei detine titlul "asa nu".
    Dupa mine, Obi Wan in episodul 2 are cea mai misto freza dintre toate personajele care au aparut in filmele Star Wars. Adica e number one, the winner, the best, etc.
    Anakin, tuns ca un padawan nu surprinde, caci eram familiarizati cu parul scurt insotit codita din episodul 1 iar Padme din fericire nu mai e regina.
    In episodul 3, Anakin cu parul lung banuiesc ca a smuls cateva oftaturi de la fetele care au vizionat filmul, Padme in scena in care se intalneste cu el in cladirea senatului are o coafura care prefateaza intr-un fel pe cea a printesei Leia din ANH, mie personal nu mi-a placut deloc.
    In restul aparitiilor, a fost mai bine...
    Ceialate personaje indiferent ca au aparut in episoadele 1, 2 sau 3 si pe care nu le-am mentionat, din punctul meu de vedere nu ies in evidenta.
    Punct final.
    Freza fie cu voi !
    ;)
     
  17. xOeyOajo

    xOeyOajo Jedi Youngling

    Registered:
    May 20, 2005
    @RogueSquad: Sa nu ai nici o remuscare ca nu ai vazut Holiday Special. E un mare bantha poodoo. Mi'a trebuit toata ambitia la un loc in acelasi timp ( :p ) sa il pot urmari pana la sfarsit. Am sa fac un stillpicture cu luke, sa vedeti de ce am adus prostia asta in duscutie ;)
     
  18. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu am vazut holiday,dar am vazutm,o poza cu el din film si e naspa rau freza,si are un lightsaber de cacao

    puteti sa-l vedeti pe :http://www.thelightsaber.com/history.htm

    la L Luck si vedeti voi care e ....
     
  19. xOeyOajo

    xOeyOajo Jedi Youngling

    Registered:
    May 20, 2005
    aia e
    poza mai buna ca aia oricum nu pot sa fac :p
     
  20. LJA

    LJA Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jun 5, 2005
    Ma uitam la freza lui Luke si am observat ca freza lui avanseaza odata cu forta, cu cat devine mai puternic in ale fortei cu atat freza lui e mai serioasa
     
  21. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    E mai buna ca fixativul! :)
     
  22. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu inteleg ce aveti cu freza lui Luke... era o freza ca oricare alta...(si nu ii tin apararea pentru ca mie nu imi sta niciodata parul k-lumea... nu 8-} )
     
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Force Hair...[face_thinking]
     
  24. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Cind ma gindesc la "covrigeii" Leiei imi vine in minte un episod din Friends in care Chandler ii cerea Monicai (dar nu sint f sigura, s-ar putea sa fi fost Rachel personajul feminin si atunci si partenerul era altul), ei bine ii cerea sa-si puna o peruca cu covrigei si sa recite - Help me Obi Wan Kenobi, you're my only hope...
    :) :)
     
  25. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Iar eu ma gandesc la niste covrigi polonezi insiropati pe care obisnuiam sa-i cumpar linga cinema Patria pe Magheru. Ciudat felul in care o freza handicapata iti poate starni amintiri placute.
     
Thread Status:
Not open for further replies.