main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Star Wars TV-SHOWS

Discussion in 'Archive: Romania' started by AK-610, Dec 22, 2004.

?

Star Wars TV-SHOWS

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Noi aventuri Han Solo & Chewie

    0 vote(s)
    0.0%
  2. Un serial despre X-Wing Rogue Squadron

    12.5%
  3. Un serial despre Cavalerii Jedi

    50.0%
  4. Un serial cu Boba/Jango Fett sau cu alti bounty hunters

    12.5%
  5. Un serial in care actiunea se petrece in Vechea Republica

    0 vote(s)
    0.0%
  6. Un serial cu stormtrooperi/clonetrooperi (in genul jocului Republic Commando)

    12.5%
  7. Alte subiecte

    12.5%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
  2. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Dupa cum bine stim , se pare ca din 2006 va incepe producerea unui serial Star Wars pentru TV . Intrebarea e simpla ...Care ati vrea sa fie subiectul acestuia ?

    EDIT : Sper ca nu a mai fost si asta postat pe jedi sau starwars ... Ca daca a fost imi trag o salva de blaster in timpla !
     
  3. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Rogue Squadron cred ca mi-ar placea mult, insa nici altele nu ar fi de lepadat. Doar sa vedem calitate si nu tampenii
     
  4. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Daca stau sa ma gandesc ar trebui sa faca un serial cu personaje si actori care nu apar in filmele SW.
    Toate variantele sunt interesante mai putin cea cu aventurile ale lui Han Solo si Chewie...
    Nici nu stiu ce sa votez.
    Mi-ar place sa vad si un duel cu lighsaberul, si niste "uniforme" imperiale albe, si niste bounty hunters in actiune,si pe Rogue Squadron in lupta cu imperialii...
    Cred ca o sa dau cu banul...
     
  5. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu oscilez intre un serial despre cavalerii Jedi (din Noua Republica) si cel despre Rogue Squadron. In nici un caz nu as vrea sa vad un serial a carui actiune se petrece in Vechea Republica, Episoadele I si II mi-au ajuns!
    Dar am o usoara banuiala ca actiunea acestui serial (daca el va exista) va avea loc intre Episoadele III si IV. Este un mare gol acolo, nu exista carti despre perioada aceasta, iar Lucas nu cred ca va face un serial inspirat din romane.
    Eu cred ca daca Lucas se va hotari sa-l faca, sau sa puna pe altii sa-l faca (mai probabil), serialul va fi bine realizat, daca ar fi facut de mantuiala, nu ar fi demn de numele Star Wars.

    Probabil insa ca efectele speciale vor fi mai putine, si nu atat de elaborate ca cele din filme.
     
  6. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Ar fi interesant si un serial despre vinatorii de recompense, eu pentru el am votat.
     
  7. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Si eu tot pentru bounty hunters as vota , dar nu mai pot pentru ca am votat "altele" din neatentie . Ar fi frumos daca actiunea s-ar petrece in perioasa OT , pentru ca as vrea sa vad universul "vechi" creat cu tehnologia din prezent .
     
  8. Cobu

    Cobu Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 24, 2004
    Toate merg :D cam greu de ales dar obtez pentru Jedi :D
     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    O sa-l rog pe AK-610 sa redeschida acest poll deoarece acum, dupa ROTS avem o imagine de ansamblu asupra SW, asa ca poate avem alte opinii
     
  10. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    "As you wish ..." [face_devil]
     
  11. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    [face_beatup] NU VREAU ASA CEVA!!!!S-AR TANSFORMA INTR-O TELENOVELA SAU ASA CEVA(IMAGINATI-VA UN BANDY CARE SA AIBA MANA PE LIGHSABER SI NU PE P*** SAU UN HAN IN TANAR SI NELINISTIT):_| :_| [face_shame_on_you] [face_shame_on_you]
     
  12. rudywetzer

    rudywetzer Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 23, 2005
    agree with you quigonjin;dar daca lucas s-a ticnit???
     
  13. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Macar screnarile la 7,8,9 sunt facute si daca ii sa le mai produa nu le face alandala,da serial,hai sa facem su unu cu frodo si sam impreuna cu Golum sau poate Tineretile Lui Gandalf......etc
     
  14. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Din cate am citit, serialul va face legatura intre ROTS si ANH, deci se pare ca vom vedea ceva Cavaleri Jedi care vor fi vanati de Darth Vader impreuna cu credinciosii lui de acum stormtrooperi, pe tanarul Boba Fett, nasterea Rebeliunii si cine mai stie ce...
    Astfel se acopera cateva dintre optiunile puse in poll.
    In afara de chestiile acestea, aducand-mi aminte ca Obi Wan nu i-a cauzat lui Darth Vader nici una din cicatricile pe care le vedem in ROTJ, cand Luke ii scoate casca, e foarte posibil zic eu, sa vedem cum i-au fost cauzate si cine sunt autorii (sau autorul).
    Din pacate va fi realizat exclusiv pe calculator.
    Efecte gramada... iar feelingul trilogiei originale se pare a fi iremediabil pierdut...
    :(


     
  15. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Mai bine ar face un alt film,Ep 3,5 sau asa ceva dar un serial cred eu ca va strica farmecul SW.[face_beatup]
     
  16. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Sa faca un serial dupa Tales of the Jedi (comicsurile) cu Diversii Sith lords care au incercat sa cucereasca universul cunoscut. Ar fi ceva mai inovator pentru ceva din SW pe ecran (sa nu aiba legaturi cu CW si Alianta, si Imperiul), desi cred si mai costisitor.
     
Thread Status:
Not open for further replies.