main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Stiti ce nu inteleg eu... (Amidala in AOTC)

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Dec 25, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Deci vine un tip la tine si-ti spune ca tocmai a ucis un sat intreg, barbati, copii, femei... everything. Chestia asta nu ar trebui sa te zdruncine nitel? I mean, intreaga scena in care Anakin are pseudo caderea lui nervoasa in fata Amidalei este stupida. Incepand cu faptul ca Amidala il intreaba asa inocenta:
    - What's wrong Ani?

    I-a murit ma-sa idioato. Ce crezi ca ar putea sa aiba? Isterie hormonala? Si dup-aia cand Anakin ii spune ce a facut ea nu schiteaza o emotie mai, o singura emotie! Nu tu soc, nu tu stupoare, doar o umbra palida de Ooooh, poor baby! Ai comis un genocid. Vino sa te imbratisez.

    Nu vi se pare gresita treaba asta in vreun fel?
     
  2. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Nici nu vreau sa mai comentez pe marginea idioteniei dialogurilor din Episodul 3. Ultima data am adormit la el dupa ce m-am enervat si am derulat mai mult de juma' de film. Sper din tot sufletul ca omu' sa se opreasca aici si cu filmele si cu orice altceva legat de SW, inainte sa ma faca sa uit tot ce a insemnat vreodata SW pentru mine.
     
  3. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Chestia aia cu "What's wrong Ani?" e ciudata, to say the least.
    Cred ca voia sa spuna "Aside from your mother getting tortured by a bunch of savages and dying in your arms and all that, is anything else the matter?"

    In ceea ce priveste reactia la ceea ce a facut Anakin, seemed to me like she was speachless.
    I mean what could she have said? They did kill his mother...
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    They both clearly aren't right in the head. End of story.
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Dar nu, replica aia este mediocra pentru acel personaj. Deci in top 1, cea mai tare e
    "Anakin you're breaking my heart" si el ar fi trebuit sa spuna "I'll break your neck in about 5 minutes" dar el s-a facut ca nu stie nimic.
     
  6. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Mie cel mai mult imi place schimbul de replici:

    Anakin: You're so beautiful.
    Padme: It's only because I'm so in love.
    Anakin: No, it's because I'm so in love with you.
    Padme: So love has blinded you?
    Anakin: I guess. No, wait... I'm confused.
    Padme: Are you drunk again?
    Anakin: Yeah...

    Tre sa fii un geniu intr-ale scenaristicii ca sa come with this sh.... sith, yeah.
     
  7. MaraJade4S

    MaraJade4S Jedi Master star 2

    Registered:
    Feb 27, 2005
    La faza asta sunt de acord cu Mylena. Cred ca era speechless. Ce-ai putea sa spui cand auzi un lucru atat de groaznic? Probabil din cauza socului a reactionat sub impuls si l-a imbratisat pe Anakin fara sa mai spuna si altceva.

    Chantal, replica "are you drunk?" e din film? N-am sesizat-o...
     
  8. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Who's that? o_O
     
  9. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
     
  10. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    [face_laugh]
    Yes ... there does seem to be a slight difference ...

    But then again, I knew a chick that laughed at her mom's funeral, so I guess shock comes in more forms than imaginable.
     
  11. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Nu, MaraJade, aia o adaugasem eu, ca mi s-a parut o continuare fireasca. :D
    Asta nu scade cu nimic din cretinismul original.
     
  12. MaraJade4S

    MaraJade4S Jedi Master star 2

    Registered:
    Feb 27, 2005
    @Diva: intr-adevar, este o diferenta. Saraca Padme pare totusi socata in poza respectiva - mie asa mi se pare.

    @Chantal: credeam ca mi-a scapat asa ceva... :p continuarea ta se potrivea perfect textului [face_devil]
     
  13. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Eu zic ca de vina e societatea acelor vremuri. Daca Obi-Wan considera toate fiintele pe care le intalnea ca fiind patetice, asa si Padme nu vedea in oamenii nisipurilor decat un trib de fiinte semi-inteligente, necivilizate care meritau sa moara.

    Daca va aduceti aminte, nici gunganii nu aveau o impresie foarte buna despre conducatorii Naboo-ului [face_laugh]
     
  14. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    nu, era doar prost jucata scena
     
  15. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    De obicei, regizorii angajeaza persoane specializate pentru a crea ,sau macar retusa, dialogurile din filme. Lucas ori nu a angajat pe nimeni, ori l-a angajat p-ala responsabil cu Lacrimi de Iubire.
     
  16. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    eu credeam ca lucas a scris dialogurile din lacrimi de iubire
     
  17. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ok, inteleg ce spui, dar mi se pare aaiurea ca nimeni nu i-a spus lui George Lucas: "Bai, dialogurile tale sunt naspa". Nu trebuie sa fi expert ca sa-ti dai seama de atata lucru. Pana si actorii puteau sa-i spuna treaba asta. :) Sau poate cineva i-a spus si pur si simplu nu i-a pasat. Caz in care...

    HUA!

    Si daca cineva imi spune, da, dar dialogurile in Star Wars nu conteaza asa de mult...

    HUA AGAIN!

    :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.