main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

TF.N FF Romania 2 year aniversary

Discussion in 'Archive: Romania' started by CyberFaust, Oct 20, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    stimati membri de forum, mai e cam o saptamana, observ un interes nelimitat in legatura cu aceasta aniversare (care ghicesc ca e limitata numai de lenea voastra de a posta)

    deci, unde ati vrea sa se tina? (asta se refera la toti membri forumului, si celor noi, va rog sa postati daca nu puteti sa veniti, sau daca puteti, de fapt, postati si gata)


    eu personal vin oriunde se tine, bucuresti, timisoara sau iad (in ultima nu am mai folt de la untila reincarnare si mi-e cam dor)

    wherever i'l be there, nu scapati asa usor ;)
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ia te uita, s-a enervat Cyber :D

    Si mie mi-e totuna, dar am o vaga senzatie ca fiecare va ramane acasa la el... E cam frig afara, nu de alta.
     
  3. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    yeah, funny, aia nu e o atitudine demna de un cr[face_shame_on_you]
     
  4. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Mara, ma indoiesc ca vom sta acasa.

    Cel putin Cyber si cu mine ne vom intalni. :p

    Acuma, cu mersul prin alte parti, ce sa-i faci? Nu te poti duce niciunde pe nepusa masa...
    Dar hai sa fim seriosi: nu trebuie sa mergem pana in "capitala" ca sa ne distram. Anul trecut aniversarea tfn s-a organizat (pentru noi cel putin), la Timisoara, si a fost un eveniment reusit.
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nu e vorba aici de "atitudine de CR", e vorba de atitudine realista si atat. De aceea nici nu am mai insistat pe topicul de intalniri SW.
    Si am de gand sa o spun pe a dreapta, in speranta ca nu va deranja pe pe nimeni. Voi nu vedeti ca nimeni nu vrea cu adevarat sa ne intalnim? A mai postat aici cineva in afara de noi trei? Nu.
    Lucrurile s-au schimbat de la prima aniversare de anul trecut. Nu-mi dau seama de ce, nu-mi dau seama cum, dar asta e realitatea.
    Ne vom intalni la o pizza ca de obicei si lucrurile vor fi la fel ca la fiecare intalnire lunara a noastra. Va trebui sa ne multumim cu atat. Anul trecut am fost mai multi. Anul asta din pacate nu cred ca ne vom baza nici macar pe Sergiu si Andrei, care ar ajunge din Arad in mai putin de o ora (mda, stiu, doctoratul). Ideea e ca eu nu mai am de gand sa trag de oameni sa faca ceea ce nu doresc sa faca. Ar fi putut iesi ceva frumos, dar daca lipseste cheful/timpul/motivatia/banii/entuziasmul/... [fill in the blanks], nu vom putea rezolva nimic.
    Cine doreste poate sa ma contrazica...
     
  6. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Eu te-as contrazice, dar din pacate nu am timp sa ma ofer voluntar pentru treburi administrative. Daca se organizeaza o aniversare, promit ca voi face tot posibilul sa particip, indiferent de locatie. Am zis!
     
  7. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Si eu te voi contrazice Mara pentru ca eu chiar vin la Timisoara, daca voi nu va hotarati sa veniti la Bucuresti.

    Bucuresti - bile albe

    1. Ofera ocazia lui Cyber, Milena si ce nu a mai fost pe aici sa viziteze orasul
    2. Restaurante si cluburi faine
    3. Tezeu poate sa participe.

    Bile negre
    1. Lipsa unei cazari sigure. Hotelurile sunt scumpe, si ar trebui sa vorbim din timp care poate sa cazeze pe cine.
    2. Mara trebuie sa stea opt ore in tren fara sa fumeze. :D

    Timisoara - bile albe
    1. Mai multi TNFisti.
    2. Pretty city.
    3. pizza de la poli.

    Timisoara bile negre
    1. Tezeu a spus ca nu poate sa participe
    2. Aceeasi problema cu cazarea desi pe mine nu m-ar deranja sa stau toata noaptea treaza pe undeva, dar daca suntem mai multi, vom avea nevoie sa stam din nou la o pensiune, ceea ce inseamna
    3. ca e scump nene, scump.
     
  8. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Noi eram suficient de hotarati, dar nu mergem la Bucuresti sa vizitam Casa Poporului...[face_whistling]

    Ma bucur totusi de "amenintarea" ca vii la Timisoara. [:D] That sure scared the pants off us! [face_dancing]
     
  9. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    si io as veni in timisoara... da' nuj cam cat o sa coste distractia :D
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si noi ne-am distrat foarte bine in Bucuresti... totusi, ne gandeam ca poate ne intoarceti vizita pe care v-am facut-o in primavara. Desigur, e problema cazarii in Bucuresti, odata ce pensiuni nu sunt si hotelurile sunt scumpe. Aici nu vad nici o rezolvare (dincolo de cea propusa intial de mine, dar respinsa de cei care vor sa vina).

    Eu va astept cu inima deschisa si voi face tot posibilul sa fiu disponibil 24/24 (din cate am inteles eu n-am de stat decat o noapte la Sf. Dumitru dar ma pot descurca cu o noapte de nesomn)

    Urmeaza cei care vin sa se hotarasca ce si cum fac, daca vor sa vina, de altfel.
     
  11. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Tezeu, voi v-ati IMBATAT in Bucuresti... E o mica mare diferenta :p
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    ... daca aia a fost "imbatat" eu sunt Patriarhul Ecumenic al Bisericii Ortodoxe Martiene, secolul 4 i.Hr.
     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pai nu stiu... Asa se vedea din poze... Eu n-am vazut decat o gramada de pahare goale :D
     
  14. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Eu nu mai pot veni o data anul asta, am fost in vara in Timisoara, si acum nu imi permite programul sa ma misc.
    Oricum, sustin ideea ca ar fi frumos daca ati veni voi la Bucuresti.
    Nu stiu cum facem cu cazarea, dar Milena este binevenita sa doarma la mine, multumindu-i pentru ospitalitatea ei din vara. (Shake it like Shakira, baby!)
     
  15. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Ii multumesc din suflet Claudiei pentru invitatie.@};-

    Dar avand in vedere ca vin cel putin inca doua persoane din Timisoara, si nu vrem sa va deranjam (prea tare), cel mai bine e sa ne cazam undeva, la fel cum s-a intamplat si cand au venit cei din Bucuresti aici.\



    N-am zis ca nu. :) Dar n-am vrut sa vorbesc in numele vostru.
     
  16. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pretul la o camera single intr-un hotel de doua stele este de 30 de euro si camera dubla in jur de 40 - 50 de euro.

    Mai sunt si cateva pensiuni, unde o noapte e in jur de 110 lei, si am gasit si o vila unde cazarea e 10 dolari pe noapte.

    Either way, de dormit nu o sa prea dormiti daca veniti. :D As putea sa cazez doi oameni la mine, dispusi sa imparta canapeaua. :) Just let me know ca sa stiu sa-i pregatesc pe parinti. :)
     
  17. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Multumim :)
    Pana maine seara ne hotaram si iti spunem.
    La pensiunile alea e 110 RON camera sau locul?
    Cat despre vila cu 10 dolari, hm, pare cam ieftin. Sa nu fie conditiile proaste, sau foarte departe. Ca Bucurestiul e mare, nu ca Timisoara, unde taxiul nu te poate costa mai mult de 100.000 decat daca vrei sa faci turul orasului de nebun :)
     
  18. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Uite un hotel care se afla in apropierea garii de nord si camera dubla costa numai 31 de euro.
    http://www.tourismguide.ro/tgr/hotel_cameliei_bucuresti_1423.php
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

    O serie de hoteluri de 2 stele si vile in bucuresti.
    http://www.voucher.ro/director/hoteluri-bucuresti-2-stele.htm
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
     
  19. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Voi alturi de voi spiritual anul aceste, anumite probleme ma impiedica sa parasesc localitatea perioada aceasta. Oricum, happy BDay, TFNR!![face_flag]
     
  20. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Dupa cum am discutat si la intalnirea de ieri din Bucuresti, ii asteptam pe timisoreni (si nu numai) cu bratele deschise. Vor fi cel putin 3-4 persoane care va vor tine companie (speram noi placuta) pe durata celor 2 zile, cazarea nu pare a fi o problema iar planurile de distractie probabil le vom stabili pe loc.
    Va asteptam !
    [face_dancing]
    Invitatia este deasemeni deschisa tuturor celor care doresc sa participe in Bucuresti la petrecerea de aniversare a doi ani de TFN Romania.
    [:D]
     
  21. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Vreau sa va rog sa va hotarati voi (Milena si Cyber) asupra variantei mai avantajoase de cazare, fiindca urmeaza niste zile mai haotice pentru mine la serviciu, si chestia asta cu calculatorul m-a cam dat peste cap. Chiar nu pot cauta hoteluri cand mi se deschide o pagina de internet in 10 minute.
     
  22. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    next order of business:


    PAINTBALL
    [image=http://nobelsoftware.com/vedci/images/usa/lidi/lowres/paintball.jpg]

    "yay" or "nay" :D
    eu unul cred ca este un mod potrivit de a ne petrece vreo 2 ore in bucuresti, now who's with me.....
    (pls nu va ganditi la un raspuns, ci spuneti public yay or nay) ;)
     
  23. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Hotel Astoria
    Pare ok, daca luam apartament.


    In other news, I'm all in favour of PAINTBALL!!! It would be a FPS come true. :cool:

    And maybe we could go trick or treating. [face_pumpkin]

    And, 80, I didn't forget about your bragging about the culture in Bucharest, so I expect you to come up with a serious tour.
     
  24. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu pot sa dorm in timp ce voi mergeti la paintball si sa va culturalizati?
    Ma treziti eventual pentru un restaurant chinezesc sau biliard :D

    Just kidding... O sa merg unde hotaraste majoritatea sa mergem. Dar chiar paintball?? Probabil voi fi doar spectator.
    Cat despre muzee & stuff like that, le-am cam vazut in timpul facultatii. S-a mai schimbat ceva intre timp. Si parca mergem sa ne distram, nu sa ne uitam la rate impaiate :D

    Dar TREBUIE sa-mi iau revansa fata de Tezeu si sa-l bat la biliard :)
     
  25. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Of course we can go into bodypainting, I mean paintball and s--it! :D

    I won't be able to stay all day with you, because I am under tremedous pressure to finish some projects, but I will be there for a long enough time to have lots of fun.
     
Thread Status:
Not open for further replies.