Romania TFN-Romania 2012-2013 winter meet-up

Discussion in 'Europe Discussion' started by CyberFaust, Oct 26, 2012.

1. arapila Force Ghost

star 4
    a ok.. :p... so... pe unde ati vrea sa ne intalnim? :D eu as prefera un log retras si linistit..
  2. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Ieri o fost intalnire oficiala TF.N-R pe skype. cu mine, Diva si Arapila, care este.

(if it's three people it's official, da!)
  3. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    Ok, suntem 5. Mara?
    Pana acum, se pare ca va fi in 28-29-30.

Pana acum, avem 3 oameni din Timisoara, 1 din Bucuresti si 1 din Simionesti.

Locul intalnirii depinde de ce vreti sa facem - sa mergem pe munte sau sa stam sa ne uitam la filme.
    Daca vrem munte, ar fi cazul sa ne hotaram repede pentru ca locurile vor fi greu de gasit mai incolo.
    Oricum, ganditi-va bine pentru ca nu e ok sa mergem la Predeal sau Sinaia numai ca sa stam in camera de hotel.

Cel mai simplu e sa ne intalnim in Timisoara. Daca vrem o solutie de compromis am putea merge la Sibiu (e cam pe la mijloc), Cluj (e un oras frumos) sau Herculane (am mai avut intalniri pe acolo, dar va fi cam greu pentru Arapila sa ajunga).
  4. ROGUESQUAD Force Ghost

star 4
    Multumesc pt invitatie, insa nu o voi putea onora. In tot cazul, inca de pe acum va doresc distractie placuta ! :)
  5. arapila Force Ghost

star 4
    eu sunt in Cluj.. :p nu ai citit celalalt post al meu? :D daca vreti sa facem intalnire la Cluj, casa mea mica e disponibila pentru orice :D
  6. Darth_Garak Force Ghost

star 4
    Daca facem intalnire in Timisoara pot aparea. In Cluj sau altundeva .... mmmm depinde. Nu stiu cum voi avea liber si oricum in 24-25 Dec. sunt cu familia. Btw daca facem intalnire, aduce careva fanfilmul ala de care am tot auzit si vazut secvente pe youtube?
  7. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Si eu sunt cu familia in 24-25. You should consider filling that little Mada-made poll thingy. I think we'll do our best with the film, and it would be cool if you joined us.
  8. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Deci ramanem la weekend-ul ala dintre craciun si anul nou? 28-29-30?
    Hppefully o sa vina si mara. :)
    Hai sa ne gandim la o locatie. Ocna Mures cred ca nu mai e o posibilitate rezonabila, si in timisoara nu stiu cat poate sa fie de fun de fapt.
    Bucuresti also nu cred ca e foarte recomandat.
    Cluj? Sibiu? Herculane?
    Herculane ar fii fun, oldschool fun. :D
  9. arapila Force Ghost

star 4
    27-28-29 e ok? nu mi-ar conveni prea mult pe 30 ca s-ar putea sa apara diverse planuri in perioada respectiva :D

de loc nu ma prea intere :D
  10. Milena_Syan Force Ghost

star 4
  11. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Idear ar fi sa putem macar 3 zile. 2 nu lasa mult loc de distractie. Io as vota 3 zile cu calatorit in noptile dinafara. :D
  12. arapila Force Ghost

star 4
    pai teoretic sunt liber pe 30 deci... e ok... ziceam doar ca as prefera sa nu fie ceva pe 30... am pudatat eu calendarul ca sa reflecte mai bine realitatea :D
  13. arapila Force Ghost

star 4
    Am vorbit cu ciber si diana si am ajuns la concluzia ca ar fi mega ultra cool sa facem intalnirea intr-un loc underground gen Ocna Mures (Hotel europa - asta ar fi cea mai troll optiune) :D sau baile herculane sau sovata sau orice alta dubiosenie comunista la care va mai puteti gandi .. orice am alege, ar trebui sa ne grabim... s-ar putea sa nu mai gasim locuri :D
  14. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Alte optiuni underground:
    Valea lui Liman
    Medias
    Casoaia
    Sebes
    Buzias

Non underground but awesome: Sibiu.
    Last edited by CyberFaust, Nov 4, 2012
  15. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    Cyber, just pick something such that we can all get there without changing trains. I cannot stress to you how badly it would bite for us to wait for hours in some desolate train station in the dead of winter.
  16. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Hai sa stabilim o ora exacta pentru un google + hangout ca sa putem discuta toate astea candva saptamana asta, eu pot in weekend cam oricand si joi-vineri doar dupa 12 noaptea sau devreme dimineata. Voua cand va e ok?
  17. arapila Force Ghost

star 4
    saptamana asta pot oricand vreti voi.. in weekend e mai greu putin...
  18. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    eu pana sambata nu pot, am un deadline vineri.
  19. Katana_ Force Ghost

star 3
    Dupa 6, azi sau maine. Nu garantez pentru vineri, sambata si duminica.
  20. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Mie mi-e foarte ok sa ne intalnim oricand intre Craciun si revelion. Ca locatie Cluj sau Sibiu mi se par doua variante foarte bune (cu un mare plus pentru Cluj daca arapila se ofera sa ne fie gazda :) , sau orice alta locatie in care putem ajunge usor cu trenul, in nici un caz variante dubioase si greu de accesat, e foarte probabil sa vin cu copiii.
  21. arapila Force Ghost

star 4
  22. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    V-ati hotarat pe un loc? Cluj/Sibiu?
    Sunt de acord cu Mara ca un loc retras nu e prea ok. Multi dintre noi nu avem masini si e in miezul iernii, poate degeram pe acolo.
  23. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Cinstit sa viu si io as vota Cluj, suna cool de tot. :D
  24. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Oare daca am tine intalnirea la Bucuresti, s-ar indura Rogue si AK sa vina?
    Poate am reusi sa-l vedem si pe Tezeu, mi-e tare dor de el :D
  25. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    Vineri pe la 18 +2 GMT pe skype/gtalk ca sa vorbim despre unde si ce mai exact, pentru cei ce vor sa vina si pot. Restul please post your preferences here.