main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania TFN-Romania 2012-2013 winter meet-up

Discussion in 'Europe Discussion' started by CyberFaust, Oct 26, 2012.

  1. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    a ok.. :p... so... pe unde ati vrea sa ne intalnim? :D eu as prefera un log retras si linistit..
     
  2. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Ieri o fost intalnire oficiala TF.N-R pe skype. cu mine, Diva si Arapila, care este.

    (if it's three people it's official, da!)
     
  3. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Ok, suntem 5. Mara?
    Pana acum, se pare ca va fi in 28-29-30.

    Pana acum, avem 3 oameni din Timisoara, 1 din Bucuresti si 1 din Simionesti.

    Locul intalnirii depinde de ce vreti sa facem - sa mergem pe munte sau sa stam sa ne uitam la filme.
    Daca vrem munte, ar fi cazul sa ne hotaram repede pentru ca locurile vor fi greu de gasit mai incolo.
    Oricum, ganditi-va bine pentru ca nu e ok sa mergem la Predeal sau Sinaia numai ca sa stam in camera de hotel.

    Cel mai simplu e sa ne intalnim in Timisoara. Daca vrem o solutie de compromis am putea merge la Sibiu (e cam pe la mijloc), Cluj (e un oras frumos) sau Herculane (am mai avut intalniri pe acolo, dar va fi cam greu pentru Arapila sa ajunga).
     
  4. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Multumesc pt invitatie, insa nu o voi putea onora. In tot cazul, inca de pe acum va doresc distractie placuta ! :)
     
  5. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    eu sunt in Cluj.. :p nu ai citit celalalt post al meu? :D daca vreti sa facem intalnire la Cluj, casa mea mica e disponibila pentru orice :D
     
  6. Darth_Garak

    Darth_Garak Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Jul 28, 2005
    Daca facem intalnire in Timisoara pot aparea. In Cluj sau altundeva .... mmmm depinde. Nu stiu cum voi avea liber si oricum in 24-25 Dec. sunt cu familia. Btw daca facem intalnire, aduce careva fanfilmul ala de care am tot auzit si vazut secvente pe youtube?
     
  7. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Si eu sunt cu familia in 24-25. You should consider filling that little Mada-made poll thingy. I think we'll do our best with the film, and it would be cool if you joined us.
     
  8. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Deci ramanem la weekend-ul ala dintre craciun si anul nou? 28-29-30?
    Hppefully o sa vina si mara. :)
    Hai sa ne gandim la o locatie. Ocna Mures cred ca nu mai e o posibilitate rezonabila, si in timisoara nu stiu cat poate sa fie de fun de fapt.
    Bucuresti also nu cred ca e foarte recomandat.
    Cluj? Sibiu? Herculane?
    Herculane ar fii fun, oldschool fun. :D
     
  9. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    27-28-29 e ok? nu mi-ar conveni prea mult pe 30 ca s-ar putea sa apara diverse planuri in perioada respectiva :D

    de loc nu ma prea intere :D
     
  10. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Idear ar fi sa putem macar 3 zile. 2 nu lasa mult loc de distractie. Io as vota 3 zile cu calatorit in noptile dinafara. :D
     
  12. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    pai teoretic sunt liber pe 30 deci... e ok... ziceam doar ca as prefera sa nu fie ceva pe 30... am pudatat eu calendarul ca sa reflecte mai bine realitatea :D
     
  13. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Am vorbit cu ciber si diana si am ajuns la concluzia ca ar fi mega ultra cool sa facem intalnirea intr-un loc underground gen Ocna Mures (Hotel europa - asta ar fi cea mai troll optiune) :D sau baile herculane sau sovata sau orice alta dubiosenie comunista la care va mai puteti gandi .. orice am alege, ar trebui sa ne grabim... s-ar putea sa nu mai gasim locuri :D
     
  14. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Alte optiuni underground:
    Valea lui Liman
    Medias
    Casoaia
    Sebes
    Buzias

    Non underground but awesome: Sibiu.
     
  15. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Cyber, just pick something such that we can all get there without changing trains. I cannot stress to you how badly it would bite for us to wait for hours in some desolate train station in the dead of winter.
     
  16. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Hai sa stabilim o ora exacta pentru un google + hangout ca sa putem discuta toate astea candva saptamana asta, eu pot in weekend cam oricand si joi-vineri doar dupa 12 noaptea sau devreme dimineata. Voua cand va e ok?
     
  17. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    saptamana asta pot oricand vreti voi.. in weekend e mai greu putin...
     
  18. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    eu pana sambata nu pot, am un deadline vineri.
     
  19. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Dupa 6, azi sau maine. Nu garantez pentru vineri, sambata si duminica.
     
  20. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Mie mi-e foarte ok sa ne intalnim oricand intre Craciun si revelion. Ca locatie Cluj sau Sibiu mi se par doua variante foarte bune (cu un mare plus pentru Cluj daca arapila se ofera sa ne fie gazda :) , sau orice alta locatie in care putem ajunge usor cu trenul, in nici un caz variante dubioase si greu de accesat, e foarte probabil sa vin cu copiii.
     
  21. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    noutati?
     
  22. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    V-ati hotarat pe un loc? Cluj/Sibiu?
    Sunt de acord cu Mara ca un loc retras nu e prea ok. Multi dintre noi nu avem masini si e in miezul iernii, poate degeram pe acolo.
     
  23. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Cinstit sa viu si io as vota Cluj, suna cool de tot. :D
     
  24. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Oare daca am tine intalnirea la Bucuresti, s-ar indura Rogue si AK sa vina?
    Poate am reusi sa-l vedem si pe Tezeu, mi-e tare dor de el :D
     
  25. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Vineri pe la 18 +2 GMT pe skype/gtalk ca sa vorbim despre unde si ce mai exact, pentru cei ce vor sa vina si pot. Restul please post your preferences here.